Pralka i suszarka w słupku – jak ustawić urządzenia?

Artykuł sponsorowany

Data publikacji: 20.07.2022, Data aktualizacji: 08.12.2023

2 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 5 głosów

artykuł sponsorowany

Pralka i suszarka w słupku
Pralka i suszarka to zestaw, który coraz częściej gości w łazienkach i pralniach. Nic dziwnego - dzięki obu sprzętom znacznie łatwiej robić pranie, szczególnie zimą lub wtedy, gdy mamy dużą rodzinę.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak ustawić pralkę i suszarkę
 • jak dobrze wypoziomowac sprzety
 • na co należy zwrócić uwagę przy ustawianiu pralki i suszarki

Nie zawsze jednak mamy możliwość na swobodne ustawienie sprzętów jeden obok drugiego - wynika to głównie z ograniczonej przestrzeni łazienki lub braku oddzielnego pomieszczenia na pralnię. Czy to oznacza brak możliwości korzystania z suszarki jako oddzielnego sprzętu? Część osób w takich momentach decyduje się na zakup pralko-suszarki. To rozwiązanie, które jest pewnego rodzaju kompromisem - nie zawsze łatwym do zaakceptowania. Dlatego można rozglądać się za innymi opcjami, jak na przykład ustawienie pralki i suszarni w słupku - czy to dobre rozwiązanie? Czas się o tym przekonać!

Jak ustawić pralkę i suszarkę? Najlepsze sposoby

Idealnie, gdy mamy przestrzeń, by obok siebie ustawić pralkę i suszarkę. Dzięki temu, po wyjęciu z jednego urządzenia, możemy łatwo i bez podnoszenia kosza z bielizną, przekładać pranie do drugiego sprzętu. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, nie zawsze jest to możliwe! Dlatego dobrze przyjrzeć się innym możliwościom.

Jak ułożyć sprzęty, by móc z nich efektywnie korzystać?

 • Pralka i suszarka w słupku w łazience - czyli jedno urządzenie na drugim. To wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Minusem tej opcji jest konieczność zrezygnowania z przechowywania rzeczy na pralce a także - zawieszenia nad nią szafek, co jest częstą praktyką w wielu domach.
 • Pralka i suszarka w słupku we wnęce w przedpokoju - zdarzają się takie rozkłady mieszkań, w których w korytarzu jest wnęka, mogąca być składzikiem lub miejscem na ustawienie pralki i suszarki. Ze względu na oszczędność miejsca, ustawienie ich w słupku będzie efektywnym wyborem.
 • Pralka w jednym pomieszczeniu, suszarka - w innym - to rozwiązanie, które jest mało wygodne, ale może okazać się jedynym możliwym. W tej wersji, w kuchni możemy umieścić pralkę, a suszarkę - w łazience. Takie rozmieszczenie może być również dziełem przypadku - gdy remontujemy mieszkanie pomieszczenie po pomieszczeniu, uzupełniając je o kolejne sprzęty.

Mamy więc całkiem sporo możliwości, by umieścić w domu pralkę i suszarkę. Postawienie jednego sprzętu na drugim to oszczędność miejsca - oczywiście, przy pewnego rodzaju kompromisach. Dobrze też wiedzieć, jak ustawić jedno urządzenie na drugim, by oba mogły prawidłowo funkcjonować.

O czym pamiętać, ustawiając pralkę i suszarkę w słupku?

Oprócz obu sprzętów, potrzebny jest też specjalny łącznik, który gwarantuje stabilność konstrukcji. Unieruchamia on nóżki suszarki podczas pracy tego urządzenia - nie ma więc ryzyka, że spadnie ono z pralki, na której stoi.

Niektóre łączniki mają specjalne, wysuwane półki, które ułatwiają obsługę obu sprzętów - możemy na niej położyć na przykład kosz z praniem.

Warto też podkreślić, że w części łączników, należy stosować dodatkowo pas z naprężaczem, który dodatkowo spina oba urządzenia.

Czy zawsze suszarka musi stać na pralce? Tak - to prosty wymóg wynikający z budowy obu urządzeń. Pralki to urządzenia znacznie cięższe od suszarek - nic więc dziwnego, że to one zawsze powinny znajdować się na dole.

Szukając sposobów na to, by ustawić sprzęty w słupku, dobrze mieć świadomość, że łatwiej jest o dopasowanie, gdy oba urządzenia pochodzą od tego samego producenta, idealnie - z jednej linii produktów. Znacznie łatwiej o dobór odpowiedniego łącznika, pasują również do siebie nie tylko gabarytowo, ale i funkcjonalnie. Dlatego przeglądając pralki ładowane od frontu w sklepie MediaMarkt, warto zwrócić uwagę na kompatybilne z nimi suszarki do prania. Zakup obu sprzętów naraz będzie wygodnym i racjonalnym rozwiązaniem, gdy urządzamy lub remontujemy łazienkę.

Artykuł przygotowany przez MediaMarkt.pl

remont mieszkania z architektem

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: