Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Szukanie elektryka: jak znaleźć dobrego elektryka krok po kroku

Artykuł sponsorowany

Data publikacji: 01.06.2023, Data aktualizacji: 13.06.2024

3 minuty czytania

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosu

artykuł sponsorowany

Jak znaleźć dobrego elektryka?
Szukanie elektryka jest jednym z najważniejszych kroków przy wykańczaniu mieszkania. Jak znaleźć dobrego elektryka? Sprawdź na rynekpierwotny.pl.

Szukanie elektryka, który zajmie się rozprowadzeniem instalacji, wymianą starego schematu czy nawet rutynową kontrolą nie jest proste. Sprawdźmy, jak znaleźć dobrego elektryka.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • czym zajmuje się elektryk,
 • jakie cechy powinien mieć naprawdę dobry elektryk,
 • w jaki sposób szukać zaufanych specjalistów. 

Od prawidłowości wykonania i jakości instalacji elektrycznej w budynku zależy nie tylko bezproblemowe działanie wszelkich wykorzystywanych w nim urządzeń zasilanych prądem, ale też bezpieczeństwo jego użytkowników, na przykład mieszkańców domu. Źle wykonana instalacja grozi nie tylko częstymi i uciążliwymi awariami, ale wybuchem pożaru. Toteż konieczne jest zlecanie wszelkich usług elektrycznych profesjonalistom, posiadającym odpowiednie kwalifikacje. 

Elektryk - czym się zajmuje?

Na początek ustalmy, do czego konkretnie potrzebowali będziemy elektryka, czyli przyjrzyjmy się zakresowi jego obowiązków i usług. Zaliczają się do nich:

 • profesjonalne przygotowanie instalacji elektrycznej, w tym jej zaprojektowanie i montaż;
 • budowa i remont instalacji elektrycznych;
 • wymiana lub zabudowa tablic z układem zabezpieczeń;
 • pomiar skuteczności ochrony przeciwporażeniowej;
 • kontrola stanu izolacji obwodów elektrycznych;
 • protokoły odbioru i prawidłowego stanu instalacji elektrycznej;
 • doradztwo w zakresie instalacji elektrycznych.

Aby świadczyć swoje usługi, elektryk powinien posiadać stosowne uprawnienia. Wybierając wykonawcę, koniecznie sprawdźmy, czy faktycznie takowe posiada.

Oczywiście, wybierając fachowca, często kierujemy się ceną jego usług. Pamiętajmy jednak, że powinna być ona adekwatna do ich jakości. Nie należy przepłacać, ale z drugiej strony niska kwota może oznaczać tandetne wykonanie, co w przypadku instalacji elektrycznej wiąże się z poważnym ryzykiem.

Dobry elektryk, czyli…

Oprócz tak podstawowych kwalifikacji, jak prawo do wykonywania zawodu, naprawdę dobry elektryk to specjalista, który jest: 

 • terminowy - nic bardziej nie uprzykrza jakiegokolwiek remontu jak opóźnienia ekip. Właśnie dobry elektryk to specjalista, który wywiązuje się ze swoich obowiązków w ramach wcześniej zadeklarowanych terminów. Co więcej, właśnie inicjatywa elektryka co do daty oddania gotowego projektu, a także przewidzenie potencjalnych opóźnień to naprawdę pozytywny sygnał dla usługodawcy. 
 • transparentny - dobry elektryk to uczciwy i otwarcie komunikujący zakres swoich usług elektryk. Nie chcemy przecież narażać się na dodatkowe koszta, które “przypadkiem” wyjdą w trakcie realizacji zlecenia. Dla nas najważniejsza jest pełna transparentność jeszcze przed rozpoczęciem prac. Jeśli elektryk informuje o wszystkich kosztach ze szczegółami, jest to naprawdę dobry znak. 
 • doświadczony - doświadczenie elektryka to jedna z najważniejszych cech, które powinny sygnalizować nam, że mamy do czynienia z prawdziwym specjalistą. Problemów z instalacją jest mnóstwo, a naprawdę doświadczony elektryk jest w stanie poradzić sobie z absolutnie każdym przypadkiem. Dlaczego? Ze względu na prosty fakt - widział już różne scenariusze. 

Jak znaleźć profesjonalnego elektryka?

Poszukiwanie fachowego, rzetelnego wykonawcy usług elektrycznych jest obecnie bardzo proste i szybkie. Z pomocą przychodzi internet, konkretnie dobre portale ogłoszeniowe, takie jak na przykład Oferteo.pl. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce: "usługi elektryczne na Oferteo.pl", dzięki czemu poznamy ogłoszenia licznych firm. Wszystkie są wiarygodne i zweryfikowane, nie ryzykujemy więc nacięcia się na oszustwo. 

Zawierają dokładne informacje o wykonawcach, na czele z cennikiem, oraz zaopatrzone są w sprawdzone opinie klientów. Dostępne są rankingi i porównywarki, dzięki którym można wybrać najkorzystniejszą z naszego punktu widzenia ofertę. Kryteria wyszukiwania mogą być różne, np. miejsce - wówczas znajdziemy elektryka działającego w naszym mieście lub jego pobliżu.

Dobry portal ogłoszeniowy umożliwia również szybki kontakt z wybranym wykonawcą za pośrednictwem maila, telefonu lub chatu. Dzięki temu sprawnie ustalimy szczegóły zlecenia i dowiemy się więcej o usługodawcy.

Własne ogłoszenie? Dlaczego nie!

Nowoczesne portale ogłoszeniowe dają nam więcej możliwości niż mozolne przeglądanie ofert w poszukiwaniu tej najkorzystniejszej. Możemy zamieścić własne ogłoszenie, w którym zawrzemy informacje o potrzebnej nam usłudze, jej zakresie, terminie, itd. 

Wówczas wykonawcy sami się do nas zgłoszą, a nam pozostanie tylko przeanalizować ich propozycje, wybrać najlepiej dostosowaną do naszych potrzeb i oczekiwań, na koniec zaś cieszyć się wysoką jakością usługi elektrycznej.

Szukanie elektryka: podsumowanie

Podsumowując, aby znaleźć dobrego elektryka, musimy podjąć kilka kroków:

 1. Wejdź na jeden z portali ogłoszeniowych lub poradź się zaufanych znajomych. 
 2. Skorzystaj z porównywarek ofert. 
 3. Nawiąż kontakt z elektrykiem, który wzbudza Twoje zaufanie. 
 4. Wstępnie przedyskutuj swój problem i zapytaj o potencjalne rozwiązanie. 
 5. Zaproś elektryka i poproś o wstępną wycenę zlecenia. 
 6. Zapytaj elektryka o doświadczenie w podobnych przypadkach. 
 7. Zadecyduj, czy wybrany elektryk spełnia Twoje oczekiwania.
remont mieszkania z architektem

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023