Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Czy czym polega glamping?

Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Data publikacji: 26.04.2019, Data aktualizacji: 29.07.2022

2 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 22 głosów

Co to jest glamping?
Glamping to sposób na spędzenie czasu w luksusowych warunkach na łonie natury. To wakacje all inclusive dla wielbicieli biwakowania. Zobaczcie sami!

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • jakie są formy glampingu
  • jakie są zalety glampingu
  • gdzie pojechać w podróż 

Bliskość natury

Dziś zmienił się sposób podróżowania, nie chcemy być tylko obok przyrody, chcemy w niej żyć i doświadczać lokalnego środowiska i kultury. Najważniejszą ideą glampingu jest natomiast bycie w samym środku natury, którą możemy eksplorować w wygodnym domku czy namiocie, gdzie będą czekać na nas wszystkie udogodnienia - mimo iż, najcześciej znajdują się one w szczerym polu, w środku lasu, z dala od zgiełku miast.

Korzystając z glampingu mamy szansę na autentyczne przeżycia w najbardziej inspirujących miejscach na świecie. To taka mała przerwa od codzienności, chwila samotności w odosobnionym domku na drzewie czy szansa na wspinaczkę górską bez konieczności noszenia ciężkiego plecaka z całym dobytkiem. Możemy obudzić się w jurcie na szczycie wzgórza czy w pięknym przeszklonym domku tuż nad brzegiem morza. To idealny sposób na przygodę i prawdziwe poczucie wolności.

glamping

Prostota łączy się z luksusem

Kiedy podróżujemy w ten sposób możemy czerpać garściami z tego co ma do zaoferowania pobliska przyroda. Cieszymy oko nie tylko niesamowitymi widokami, unikalnymi budowlami czy zacisznymi krajobrazami, ale także możemy korzystać z wygodnych łóżek, brać luksusowe kąpiele czy leniuchować w spa, które znajduje się w środku naszego domku. Zdarza się również, że możemy uciec na własną plażę, albo spędzić wieczór przy kominku.

Formy glampingu

Glamping jako połączenie biwakowania z luksusem może przybierać różne formy, od nowoczesnych przeszklonych domków, namiotów inspirowanych filmami przygodowymi po designerskie przyczepy i mongolskie jurty. Przeważnie zajmują powierzchnię od 30 do 50 metrów i są w pełni wyposażone. Znajdziemy w nich sypialnię, łazienkę, a nawet małą kuchnię. W niektórych bardziej ekskluzywnych obiektach możemy spotkać takie udogodnienia jak jacuzzi czy saunę. 

Bardzo często obiekty, które powstają jako glamping są eco-friendly. Oznacza to, że powstają z materiałów przyjaznych środowisku, przeważnie z okolicznych elementów natury. Tutaj mniej znaczy więcej. Przykładem może być kompostowanie toalet, wykorzystywanie energii słonecznej czy domowych ogrodów, które dostarczają przepyszne i zdrowe jedzenie. Zdarza się również, że rzeczy które kiedyś pozostały odrzucone i zapomniane są na nowo wykorzystywane i przekształcane w miejsca idealne dla glampingu.

czym jest glamping?

Gdzie można pojechać?

W Norwegii znajdziemy obiekty zaprojektowane w stylu jurty, które są usytuowane w jednych z najlepszych terenów kolarstwa górskiego na świecie. W Stanach Zjednoczonych królują luksusowe kempingi w najbardziej zapierających dech w piersiach parkach narodowych. Przepiękne i luksusowe namioty znajdziemy również na afrykańskiej pustyni, gdzie czeka na nas niesamowita przygoda.

W Polsce również znajdziemy obiekty, które oferują połączenie biwakowania i luksusu. Popularne są namioty w Glendorii w Ględach na Mazurach, Apartamenty W Drzewach w Nałęczowie czy dom Hobbitowa w Krzywczy pod Przemyślem.

Przygoda już na nas czeka!

Aneta Filipczak

Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Nadpłata kredytu hipotecznego: wcześniejsza spłata kredytu a odsetki, prowizja i opłacalność nadpłaty kredytu

      Życie bez długoterminowych zobowiązań finansowych jest znacznie prostsze. Dlatego wielu kredytobiorców decyduje się na spłacenie długu przed wyznaczonym terminem. Kto najczęściej dokonuje częściowej lub całkowitej spłaty kredytu? Dlaczego warto o tym pomyśleć? Czy można uzyskać zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu? Wyjaśniamy.

      29 lutego 2024

      Daniel Grzegorzek

    • Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Jak urządzić garderobę: projekt małej garderoby na poddaszu, pod skosem i w sypialni

      Garderoba jest miejscem, do którego zaglądamy codziennie. Coraz częściej zastępuje duże szafy i komody w nowocześnie zaprojektowanych mieszkaniach i domach. Takie pomieszczenie powinno być zaaranżowane w przemyślany sposób, tak by wszystko, co potrzebne znaleźć nawet w pośpiechu. Czym charakteryzuje się funkcjonalna garderoba? Jak urządzić stylowe pomieszczenie o niewielkim metrażu? Wyjaśniamy.

      07 lutego 2024

      Dagmara Osińska

    • Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Czy warto teraz sprzedać mieszkanie i kupić nowe?

      Sprzedać czy nie sprzedać? Oto jest pytanie. Decyzja o zbyciu własnej nieruchomości nigdy nie należała do najprostszych. Uzyskanie satysfakcjonującej ceny zależy bowiem od wielu czynników. Istotny jest popyt na rynku, wielkość oferty mieszkaniowej, dostęp do kredytów hipotecznych czy ogólna sytuacja gospodarcza. Zatem czy aktualna sytuacja na rynku nieruchomości to dobry moment na sprzedaż nieruchomości? Tego dowiesz się w naszym tekście.

      26 stycznia 2024

      Marcin Moneta

    • Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Jak dbać o trawnik po zimie, na wiosnę, latem i jesienią?

      Zadbany ogród powinien być starannie pokryty trawą w soczyście zielonym kolorze. Utrzymanie pięknej zieleni wymaga jednak sporych nakładów pracy oraz cierpliwości. Jak dbać o trawnik wiosną, latem i w okresie jesienno-zimowym? Przedstawiamy najważniejsze zasady pielęgnacji.

      19 stycznia 2024

      Dagmara Osińska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023