Czy czym polega glamping?
Średnia ocen 4/5 na podstawie 22 głosów
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
- jakie są formy glampingu
- jakie są zalety glampingu
- gdzie pojechać w podróż
Bliskość natury
Dziś zmienił się sposób podróżowania, nie chcemy być tylko obok przyrody, chcemy w niej żyć i doświadczać lokalnego środowiska i kultury. Najważniejszą ideą glampingu jest natomiast bycie w samym środku natury, którą możemy eksplorować w wygodnym domku czy namiocie, gdzie będą czekać na nas wszystkie udogodnienia - mimo iż, najcześciej znajdują się one w szczerym polu, w środku lasu, z dala od zgiełku miast.
Korzystając z glampingu mamy szansę na autentyczne przeżycia w najbardziej inspirujących miejscach na świecie. To taka mała przerwa od codzienności, chwila samotności w odosobnionym domku na drzewie czy szansa na wspinaczkę górską bez konieczności noszenia ciężkiego plecaka z całym dobytkiem. Możemy obudzić się w jurcie na szczycie wzgórza czy w pięknym przeszklonym domku tuż nad brzegiem morza. To idealny sposób na przygodę i prawdziwe poczucie wolności.
Prostota łączy się z luksusem
Kiedy podróżujemy w ten sposób możemy czerpać garściami z tego co ma do zaoferowania pobliska przyroda. Cieszymy oko nie tylko niesamowitymi widokami, unikalnymi budowlami czy zacisznymi krajobrazami, ale także możemy korzystać z wygodnych łóżek, brać luksusowe kąpiele czy leniuchować w spa, które znajduje się w środku naszego domku. Zdarza się również, że możemy uciec na własną plażę, albo spędzić wieczór przy kominku.
Formy glampingu
Glamping jako połączenie biwakowania z luksusem może przybierać różne formy, od nowoczesnych przeszklonych domków, namiotów inspirowanych filmami przygodowymi po designerskie przyczepy i mongolskie jurty. Przeważnie zajmują powierzchnię od 30 do 50 metrów i są w pełni wyposażone. Znajdziemy w nich sypialnię, łazienkę, a nawet małą kuchnię. W niektórych bardziej ekskluzywnych obiektach możemy spotkać takie udogodnienia jak jacuzzi czy saunę.
Bardzo często obiekty, które powstają jako glamping są eco-friendly. Oznacza to, że powstają z materiałów przyjaznych środowisku, przeważnie z okolicznych elementów natury. Tutaj mniej znaczy więcej. Przykładem może być kompostowanie toalet, wykorzystywanie energii słonecznej czy domowych ogrodów, które dostarczają przepyszne i zdrowe jedzenie. Zdarza się również, że rzeczy które kiedyś pozostały odrzucone i zapomniane są na nowo wykorzystywane i przekształcane w miejsca idealne dla glampingu.
Gdzie można pojechać?
W Norwegii znajdziemy obiekty zaprojektowane w stylu jurty, które są usytuowane w jednych z najlepszych terenów kolarstwa górskiego na świecie. W Stanach Zjednoczonych królują luksusowe kempingi w najbardziej zapierających dech w piersiach parkach narodowych. Przepiękne i luksusowe namioty znajdziemy również na afrykańskiej pustyni, gdzie czeka na nas niesamowita przygoda.
W Polsce również znajdziemy obiekty, które oferują połączenie biwakowania i luksusu. Popularne są namioty w Glendorii w Ględach na Mazurach, Apartamenty W Drzewach w Nałęczowie czy dom Hobbitowa w Krzywczy pod Przemyślem.
Przygoda już na nas czeka!
Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim.
Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News
PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE: