Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Przestrzeń wspólna na nowych osiedlach

Polski Związek Firm Deweloperskich Wrocław
Polski Związek Firm Deweloperskich Wrocław

Data publikacji: 27.10.2016, Data aktualizacji: 05.06.2019

Średnia ocen 4/5 na podstawie 6 głosów

Przestrzeń wspólna na nowych osiedlach
Deweloperzy coraz częściej zdają o estetyczną i funkcjonalną przestrzeń wspólną na nowoczesnych osiedlach - sprawdź dlaczego!

Osoby myślące o zakupie swojego mieszkania coraz częściej przykładają uwagę nie tylko do czynników i parametrów charakteryzujących sam lokal, lecz także do projektu osiedla i udogodnień, jakie oferuje cała inwestycja. Deweloperzy dostosowują swoją ofertę do potrzeb współczesnego mieszkańca. Budując osiedla dbają o to, aby ich inwestycje były estetyczne i podnosiły jakość życia przyszłych właścicieli lokali.

Szare i nieciekawe blokowiska przeszły do historii. Deweloperzy dostrzegają, że mieszkańcy poszukują lokali na inwestycjach, które są po prostu ładne. Współczesne osiedla często intrygują zastosowaniem pomysłowych rozwiązań architektonicznych i przyjemnymi dla oka fasadami budynków, eleganckimi klatkami schodowymi. Nasi klienci chcą czuć się dobrze na swoim osiedlu. Względy estetyczne i architektura inwestycji odgrywają coraz ważniejszą rolę w procesie zakupu mieszkania. Jako deweloperzy dostrzegamy owe potrzeby i dbamy o to, by nasze osiedla były nie tylko funkcjonalne, ale też wizualnie atrakcyjne. Silnie wyodrębniona estetyka podnosi prestiż i dodaje charakteru inwestycji. Dla mieszkańców jest z kolei powodem do dumy mówi Bogusław Zieliński, prezes Zarządu firmy Blockpol, zrzeszonej we wrocławskim oddziale Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Pamiętajmy też, że ładne osiedle to nie tylko fasady i elewacja, lecz także atrakcyjne przestrzenie wspólne. Na inwestycji, na której znajdują się uporządkowane fragmenty zieleni czy designerskie latarnie lub ławki mieszka się o wiele przyjemniej dodaje Bogusław Zieliński.

Rozwiązania estetyczne na współczesnych osiedlach coraz częściej łączone są z funkcjonalnością przestrzeni wspólnych. Standardem na inwestycjach stały się atrakcyjne wizualnie fragmenty zieleni i miejsca przeznaczone do relaksu. Przemyślany układ i umiejscowienie małej architektury, zadaszeń, placów zabaw czy podświetlanych alejek stwarza mieszkańcom możliwość odpoczynku i rekreacji. Oceniając osiedle, klienci deweloperów zwracają też szczególną uwagę na udogodnienia pomagające im w codziennym życiu. To niezwykle istotny czynnik wpływający na decyzję o zakupie mieszkania.

Deweloperzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, uwzględniając w projekcie osiedli rozwiązania, które podnoszą jakość życia mieszkańców. Inwestycje często posiadają podziemne parkingi, rowerownie czy cichobieżne windy. Standardem stają się również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dziecięcych wózków. Bardzo często w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców osiedla są ogrodzone, wyposażone w wideodomofony, monitoring oraz przygotowane do całodobowej ochrony mówi Krzysztof Suskiewicz, prezes Zarządu zrzeszonej w PZFD Wrocław firmy mLocum S.A.

Korzyści płynących z owych udogodnień nie sposób przecenić. Podziemne parkingi pozwalają wygodnie dostać się do domu z zakupami i zaoszczędzić czas, który przeznaczylibyśmy zimą na odśnieżanie samochodu. Z kolei schowki na rowery to często nie jedyne udogodnienie dla amatorów ekologicznych środków transportu. Na terenach wielu inwestycji tworzone są ścieżki przeznaczone dla jednośladów. Z myślą o zapewnieniu mieszkańcom dostępu do podstawowych usług i produktów wielu deweloperów tworzy na swoich inwestycjach także lokale usługowe dostosowane do potrzeb małych przedsiębiorstw i sklepów.

Inwestycje budowane przez deweloperów charakteryzują się coraz wyższym standardem. Co krzepiące, projektowe rozwiązania wynikają z bacznej obserwacji rynku i wsłuchiwania się w potrzeby klientów. Funkcjonalne udogodnienia stosowane w projektach inwestycji odpowiadają na wiele podstawowych potrzeb mieszkańców osiedli. Jednak jak mówi Mirosław Jakubiak, prezes firmy Temar Deweloper, zrzeszonej w PZFD Wrocław, mądrze zaprojektowana przestrzeń wspólna może przynieść im również nieco mniej oczywiste choć ogromnie istotne korzyści. Należy pamiętać, że osiedla to nie tylko wygodne mieszkania i atrakcyjna zabudowa. Jako deweloperzy musimy pamiętać o funkcji społecznej naszych inwestycji. Dobrze zaprojektowane osiedle powinno sprzyjać zacieśnianiu relacji sąsiedzkich i rodzinnych. Tworzenie przestrzeni wspólnych takich jak skwery z ławkami czy place zabaw sprzyja kształtowaniu się silnych lokalnych społeczności czynnika mającego pozytywny wpływ nie tylko na życie mieszkańców, ale też rozwój całego miasta mówi Mirosław Jakubiak.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Przed nami 154. Targi Domów i Mieszkań w Krakowie

      Przed nami 154. Targi Domów i Mieszkań w Krakowie

      W weekend 23-24 listopada w Hali Cracovia przy al. Focha 40 w Krakowie odbędzie się ostatnia w tym roku edycja targów mieszkaniowych organizowanych przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań. Przez oba dni analitycy rynku mieszkaniowego, eksperci finansowi i inspektorzy budowlani będą się dzielić swoim doświadczeniem podczas darmowych prelekcji. Doradzą na co zwrócić uwagę przy zakupie i odbiorze technicznym domu lub mieszkania, omówią bieżące tematy związane z kredytami hipotecznymi. Na uczestników targów czekać będą specjalne oferty i promocje przygotowane przez deweloperów.

      12 listopada 2024

      Redakcja

    • Targi mieszkaniowe w Krakowie 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkaniowe w Krakowie?

      Targi mieszkaniowe w Krakowie 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkaniowe w Krakowie?

      Rynek nieruchomości może niektórych przerastać, dlatego warto skorzystać z okazji, jaką są targi mieszkań i domów. Zwiedzający mogą doradzić się w istotnych kwestiach ekspertów finansowych i inspektorów budowlanych czy analityków rynku mieszkaniowego. Targi nieruchomości w Krakowie to doskonałe miejsce, w którym można spełnić marzenia o własnym domu.

      18 listopada 2024

      Dominika Perkowska

    • Targi mieszkaniowe w Poznaniu 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań w Poznaniu?

      Targi mieszkaniowe w Poznaniu 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań w Poznaniu?

      Szukasz nieruchomości inwestycyjnej w Poznaniu, zastanawiasz się nad przeprowadzką do stolicy Wielkopolski, lub po prostu chcesz znaleźć wymarzone M? Targi mieszkaniowe w Poznaniu są idealną okazją do zapoznania się z szeroką ofertą rynku pierwotnego i wtórnego. Uczestnicy mają okazję zasięgnięcia porad od ekspertów finansowych czy projektantów wnętrz.

      18 listopada 2024

      Dominika Perkowska

    • Targi mieszkaniowe w Warszawie 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań i domów?

      Targi mieszkaniowe w Warszawie 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań i domów?

      Targi nieruchomości to miejsce, w którym dochodzi do optymalizacji wszystkich procesów związanych z nabyciem wymarzonego m. Możemy tam spotkać liderów z branży budowlanej, finansowej, a także architektów, porozmawiać i zaczerpnąć wiedzy dotyczącej odnawialnych źródeł energii, aranżacji przestrzeni czy zaplanować w jednym miejscu wszystkie elementy nowej inwestycji. Które wydarzenia w stolicy zasługują na szczególną uwagę?

      18 listopada 2024

      Dominika Perkowska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023