Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Dom w cenie mieszkania

Mission Public Relations
Mission Public Relations

Data publikacji: 11.01.2016, Data aktualizacji: 07.04.2020

Dom w cenie mieszkania
Większość osób mieszkających w wynajmowanym lokalu w pewnym momencie decyduje się na kupno własnego M. Wybór często pada na dom pod miastem. Wygrywa atrakcyjna lokalizacja, przystępna cena, metraż i dobra komunikacja z centrum. Z roku na rok poznaniacy uciekają na obrzeża miasta, wybierają dom, a płacą jak za mieszkania. W zamian otrzymują również inne walory.

Poznaniaków chcących porzucić miasto, zgiełk, hałas i centrum jest obecnie więcej niż tych, którzy rezygnują z podmiejskiego spokoju i wygody. Oczywiście, niezmiennie od wielu lat ruch jest obustronny. Znajdują się i ceniący sobie lokalizację w sercu wielkopolski, i tacy, dla których życie poza dużą aglomeracją jest spełnieniem marzeń. Dominującą tendencją jest zakup swojego M pod miastem. Powodów podejmowania takich decyzji jest wiele.  

Prym wiedzie aspekt finansowy. Korzystna cena to zaleta domów na obrzeżach miast, która w porównaniu z kosztami kupna lokalu w sercu metropolii jest dużo niższa. Za metr kwadratowy mieszkania w Poznaniu trzeba zapłacić od 5 500 do 8 000 zł, natomiast poza miastem znacznie mniej, około 3-4 tysiące złotych. Łatwo więc obliczyć, że za pięćdziesięciometrowe mieszkanie trzeba wydać tyle, ile za dom np. w Skórzewie czy Kamionkach. 

Inną zaletą jest również wygoda życia. Mieszkańcy mogą cieszyć się z ciszy, spokoju, ale też uniknąć hałasu, spalin i tłumu, co znacznie obniża komfort wypoczynku po pracy czy niedzielnego spaceru z rodziną. – Niepodważalnym autem podmiejskich inwestycji są możliwości, których nie daje nam mieszkanie. Mam na myśli ogród, duży taras, piętrową architekturę, a co istotne poczucie niezależności i dużej intymności – zauważa Jakub Rozpendowski z firmy Grzegorczyk.

Obszary podmiejskie są atrakcyjne również dla dzieci. Duża liczba terenów zielonych pozwala na wiele zabaw i spotkań z rówieśnikami. W bliskiej okolicy znajdują się przedszkola i szkoły, a dojazd do nich częstokroć jest zapewniany przez szkoły.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Przed nami 154. Targi Domów i Mieszkań w Krakowie

      Przed nami 154. Targi Domów i Mieszkań w Krakowie

      W weekend 23-24 listopada w Hali Cracovia przy al. Focha 40 w Krakowie odbędzie się ostatnia w tym roku edycja targów mieszkaniowych organizowanych przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań. Przez oba dni analitycy rynku mieszkaniowego, eksperci finansowi i inspektorzy budowlani będą się dzielić swoim doświadczeniem podczas darmowych prelekcji. Doradzą na co zwrócić uwagę przy zakupie i odbiorze technicznym domu lub mieszkania, omówią bieżące tematy związane z kredytami hipotecznymi. Na uczestników targów czekać będą specjalne oferty i promocje przygotowane przez deweloperów.

      12 listopada 2024

      Redakcja

    • Targi mieszkaniowe w Krakowie 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkaniowe w Krakowie?

      Targi mieszkaniowe w Krakowie 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkaniowe w Krakowie?

      Rynek nieruchomości może niektórych przerastać, dlatego warto skorzystać z okazji, jaką są targi mieszkań i domów. Zwiedzający mogą doradzić się w istotnych kwestiach ekspertów finansowych i inspektorów budowlanych czy analityków rynku mieszkaniowego. Targi nieruchomości w Krakowie to doskonałe miejsce, w którym można spełnić marzenia o własnym domu.

      18 listopada 2024

      Dominika Perkowska

    • Targi mieszkaniowe w Poznaniu 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań w Poznaniu?

      Targi mieszkaniowe w Poznaniu 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań w Poznaniu?

      Szukasz nieruchomości inwestycyjnej w Poznaniu, zastanawiasz się nad przeprowadzką do stolicy Wielkopolski, lub po prostu chcesz znaleźć wymarzone M? Targi mieszkaniowe w Poznaniu są idealną okazją do zapoznania się z szeroką ofertą rynku pierwotnego i wtórnego. Uczestnicy mają okazję zasięgnięcia porad od ekspertów finansowych czy projektantów wnętrz.

      18 listopada 2024

      Dominika Perkowska

    • Targi mieszkaniowe w Warszawie 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań i domów?

      Targi mieszkaniowe w Warszawie 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań i domów?

      Targi nieruchomości to miejsce, w którym dochodzi do optymalizacji wszystkich procesów związanych z nabyciem wymarzonego m. Możemy tam spotkać liderów z branży budowlanej, finansowej, a także architektów, porozmawiać i zaczerpnąć wiedzy dotyczącej odnawialnych źródeł energii, aranżacji przestrzeni czy zaplanować w jednym miejscu wszystkie elementy nowej inwestycji. Które wydarzenia w stolicy zasługują na szczególną uwagę?

      18 listopada 2024

      Dominika Perkowska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023