Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania grodziski, Milanówek - 3 oferty w 2 inwestycjach

  • Natalówka

   Nowe mieszkania na sprzedaż grodziski, Milanówek, ul. Piłsudskiego 29 (14.8 km od Warszawy)
   Ceny od: 5 920/m2
   Natalówka
   Termin oddania: 1 kw. 2020
   Liczba mieszkań: 1
   Powierzchnia: 91 m2
   Liczba pokoi: 5
   Gala Deweloper Sp. z o.o. Sp.k.
  • Eco Milan

   Nowe mieszkania na sprzedaż grodziski, Milanówek, ul. Warszawska 53 (15.4 km od Warszawy)
   Eco Milan
   Gotowe do zamieszkania
   Liczba mieszkań: 2
   Powierzchnia: 60 m2
   Liczba pokoi: 2
   Dekpol Deweloper Sp. z o.o.

Nowe mieszkania w Milanówku – czy warto w nie zainwestować?

Według danych statystycznych, z roku na rok spada liczba Polaków mieszkających w miastach. Podobna tendencja widoczna jest w województwie mazowieckim. Coraz więcej mieszkańców stolicy przenosi się na obrzeża w poszukiwaniu ciszy, spokoju, terenów zielonych. Kluczowym czynnikiem przy wyborze lokalizacji jest jednak położenie – im bliżej głównych węzłów komunikacyjnych, tym lepiej. Podwarszawski Milanówek spełnia wszystkie powyższe wymogi, dlatego jest jednym z chętniej wybieranych miast na zakup własnego M. Dawniej kojarzony z luksusem i zamożnością (domy letniskowe posiadał tu m.in. Bolesław Prus i Jan Szczepkowski), dziś to miasto-ogród, stanowiące odskocznię od zatłoczonej i przeludnionej stolicy.

 

Nieruchomości w Milanówku

 

Milanówek, wraz z Brwinowem i Podkową Leśną, tworzą tzw. „Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów”, którego celem jest podwyższenie jakości życia mieszkańców poprzez m.in. rewitalizację terenów zielonych oraz rozwiązywanie kluczowych problemów i usług społecznych (dostęp do placówek edukacyjnych, handlowych, usługowych, medycznych). Milanówek zajmuje obszar 13,52 kilometrów kwadratowych, z czego aż 46% stanowią użytki rolne a 3% lasy. Nieruchomości w Milanówku to głównie architektura willowa, jednak nowe inwestycje deweloperskie idealnie wpisują się w lokalny klimat. Miasto podzielone jest na 8 obszarów: Osiedle Gospodarska, Inżynierska, Jedwabnik, Królewska, Okólna, Wojska Polskiego, Berliny i Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS). W północnej, parkowej części znajduje się wpisany do krajowego rejestru zabytków, zespół urbanistyczno-krajobrazowy, liczący około 400 wilii i budowli o historycznych wartościach. Większość z nich wybudowano w latach 20. i 30. XX wieku. 

 

Milanówek - miasto inne niż wszystkie

 

Koncepcja miasta-ogrodu została opracowana w XIX wieku przez brytyjskiego urbanistę Ebenezera Howarda. Według tej wizji, miasto powinno być położone przy węzłach komunikacyjnych, w odległości około 20 km od centrów dużych aglomeracji. Niska i luźna zabudowa, a także duża ilość terenów zielonych (każdy mieszkaniec miał posiadać własny ogródek warzywny) i dostęp do lokali usługowych, w pierwotnej części stanowiły formę przejściową między miastem a wsią. Miały służyć jako zachęta do osadnictwa dla ludności pochodzącej z dalekiej prowincji, przybywającej za pracą do większych ośrodków. Choć Milanówek spełnia powyższe założenia (bliska odległość Warszawy, położenie przy trasie WKD, niska zabudowa, tereny zielone i nieograniczony dostęp do usług), to wbrew pierwotnej koncepcji, przez długi okres czasu stanowił zaplecze rekreacyjno-letniskowe dla warszawskiej arystokracji. Dziś jednak nie trzeba sprawować zaszczytnej i dobrze opłaconej posady, by kupić nieruchomość w Milanówku

 

Nowe mieszkania w Milanówku - ile kosztują?

 

W tak pięknym otoczeniu, wśród historycznych i zabytkowych budynków, deweloperzy budują nowe mieszkania w Milanówku, które idealnie wpisują się w okoliczną architekturę, oddając klimat miasta. Choć w Milanówku buduje się stosunkowo mało, w porównaniu z innymi miastami - w 2017 roku oddano do użytkowania zaledwie 61 mieszkań, to chętnych na zakup nieruchomości nie brakuje. Cichy i spokojny Milanówek przyciąga nie tylko dogodnym położeniem i piękną historią, ale również atrakcyjnymi i konkurencyjnymi cenami. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi tu 5 356 zł. Co oznacza, że za nowe mieszkanie w Milanówku zapłacimy około 300 000 zł. Oczywiście w zależności od lokalizacji, powierzchni i standardu wykończenia. Na tle stolicy, koszt zakupu tutejszych nieruchomości jest bardzo atrakcyjny. Dla porównania, w Warszawie mediana cen za mkw wynosi blisko 9 600 zł. Ponadto dobry i bezproblemowy dojazd do stolicy, liczne parki i pomniki przyrody oraz charakterystyczny klimat, przemawiają na korzyść Milanówka. 

 

Nieruchomości w Milanówku - dla kogo?

 

Deweloperzy posiadają w ofercie mieszkania na sprzedaż w Milanówku o powierzchni od 47 do 103 metrów kwadratowych, w tym lokale 2-, 3-, i 5-pokojowe. Co oznacza, że niemal każdy znajdzie tu swoje wymarzone miejsce - zarówno single, pary, młode małżeństwa, jak i rodziny z dziećmi. Milanówek ma ok. 16 000 mieszkańców, z Warszawy można tu dojechać samochodem (A2, Aleje Jerozolimskie, S7/8), pociągami Kolei Mazowieckich (linia Warszawa – Grodzisk Mazowiecki – Skierniewice) lub kolejką WKD (linia WKD Warszawa – Podkowa Leśna – Milanówek). Podróż między dwoma odcinkami zajmuje około 40 minut, w zależności od wybranego środka transportu. To właśnie dlatego Milanówek jest tak atrakcyjnym miejscem dla kupujących. Bez problemu mogą oni dojechać do pracy, szkoły czy na uczelnię. Duża ilość terenów zielonych (m.in. Park Zielony Dołek) sprzyja regeneracji a kąpieliska miejskie i place zabaw zachęcają do beztroskiej zabawy nie tylko najmłodszych. 

 

Milanówek - atrakcje

 

Dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów, cieszą się spacery tematyczne po Milanówku, organizowane m.in. przez Centrum Kultury. Wille Milanowskie, Mały Londyn i Jedwabny Szlak - to najpopularniejsze z nich. Mało kto wie, że prócz uwielbianych przez wszystkich słodyczy-krówek, miasto słynie również z produkcji jedwabiu. Firma Jedwab Polski Sp. z o.o., działająca na terenie Milanówka, jest producentem markowej galanterii ze 100% jedwabiu naturalnego. Nowoczesne wzornictwo i kolorystyka wpisująca się w najnowsze trendy, zyskują coraz większe grono zwolenników nie tylko z Polski. Jednak to nie jedyne atrakcje Milanówka, którego zabudowa jest zlokalizowana wśród leśnej zieleni, na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. W mieście znajdują się obszary o wysokich walorach przyrodniczych, w tym 263 pomniki przyrody. Na granicy Milanówka i Podkowy Leśnej znajduje się Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Turczynek a wokół miasta rozciąga się wiele cennych przyrodniczo terenów (pola, łąki, lasy). To właśnie m.in. z uwagi na okoliczny mikroklimat, zdecydowanie warto zamieszkać w Milanówku.

 

Jeśli zdecydujesz się na zakup nieruchomości w Milanówku, zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistą, który pomoże wybrać mieszkanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij