Osiedle Franciszkańskie

ARCHIWALNA

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przez TDJ Estate Sp. z o.o.

Prezentacja archiwalna, zachowana do celów statystycznych portalu RynekPierwotny.pl

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 425 ofert w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Osiedle Franciszkańskie - etap 5

  Nowe mieszkania na sprzedaż Katowice, Zespół Dzielnic Zachodnich, ul. Kijowska (5.6 km od centrum Katowic)
  Ceny od: 5 500/m2
  Osiedle Franciszkańskie - etap 5
  Termin oddania: 3 kw. 2020
  Liczba mieszkań: 236
  Powierzchnia: 26 - 106 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  TDJ Estate Sp. z o.o.
 • Murapol Śląskie Tarasy(2 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Katowice, Zespół Dzielnic Zachodnich, ul. Nasypowa 12 (4.6 km od centrum Katowic)
  Murapol Śląskie Tarasy
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 1
  Powierzchnia: 107 m2
  Liczba pokoi: 4
  Murapol S.A.
 • Osiedle Fabryczna(2.3 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Katowice, Zespół Dzielnic Południowych, ul. Fabryczna (5.8 km od centrum Katowic)
  Ceny od: 5 200/m2
  Osiedle Fabryczna
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 26
  Powierzchnia: 48 - 71 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Adatex Sp. z o.o.

Nagrody i wyróżnienia w Rankingu Inwestycji

Opis Inwestycji

Miejsce tradycyjnie dobre do zamieszkaniaOsiedle Franciszkańskie to inwestycja realizowana przy ul. Kijowskiej w sercu katowickiej Ligoty, w odległości ok. 7 kilometrów od ścisłego centrum miasta. Ta dzielnica pełna zieleni od dekad uchodzi za lokalizację idealną do mieszkania, wypoczynku i rekreacji. To miejsce tradycyjnie dobre do życia. W zasięgu zaledwie kilkuset metrów dostępna jest pełna infrastruktura miejska, m.in. przedszkola, szkoły, placówki medyczne, sklepy, restauracje oraz przystanki komunikacji miejskiej. Dotarcie do każdego z tych punktów, pieszo lub rowerem zajmuje zaledwie kilka minut.W ramach III etapu Osiedla Franciszkańskiego powstanie sześć nowych, jednosegmentowych budynków (5ABC, 6ABC).Zaprojektowano w nich łącznie 246 mieszkań od 26 mkw. do 96 mkw. Wśród nich dostępne są lokale z balkonem, tarasem lub indywidualnym ogródkiem (na parterze). W trosce o komfort mieszkańców budynki zostaną wyposażone w nowoczesne windy, wózkownie i komórki lokatorskie. Poza garażem w kondygnacji -1 powstanie również bezpłatna, ogólnodostępna strefa parkingowa. Sprawdzeni wykonawcy, wysokiej klasy materiały budowlane oraz przyjazne standardy obsługi klienta gwarantują bezpieczeństwo inwestycji i pełną satysfakcję z zakupu.Co więcej inwestor rozumiejąc różne potrzeby swoich klientów zadbał o korzystne rozwiązania finansowe. Model płatności 10/90 oraz zamknięty rachunek powierniczy stanowią gwarancję bezpieczeństwa wpłaconych środków.TDJ Estate jest jednym z pięciu filarów Grupy TDJ, która od blisko 40 lat prowadzi działalność w wielu sektorach gospodarki. Spółka inwestuje w nieruchomości, m.in. biurowe, mieszkaniowe i gruntowe. Czytelnicy „Dziennika Zachodniego” w plebiscycie pod nazwą „Inwestycja na medal” nagrodzili firmę tytułem „dewelopera roku”.

Inwestycja Osiedle Franciszkańskie znajduje się w Zespole Dzielnic Zachodnich, ul. Kijowska (5.6 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez dewelopera TDJ Estate Sp. z o.o..

Inwestycja Osiedle Franciszkańskie została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2019 roku.

Cały projekt składa się z 623 nowych mieszkań. Budynki posiadają od 1 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Franciszkańskie pozostało na sprzedaż 0 mieszkań o powierzchni 98 metrów kwadratowych w cenie od 5 200 zł za metr kwadratowy.

Dla przyszłych mieszkańców deweloper TDJ Estate Sp. z o.o. przewidział również:

 • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2017 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2019 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 11 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:budynki posiadają od 1 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:cała inwestycja składa się z 623 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:posiada.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne.
Udogodnienia:informacja u dewelopera.
Przyroda:informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji Osiedle Franciszkańskie

Katowice to miasto w województwie Śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców 320 tys. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice, pogrupowane w zespoły dzielnic: północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z 18-toma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

W odległości 150 metrów od inwestycji Osiedle Franciszkańskie znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny Kokociniec Płochy n/ż.

Edukacja

W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Franciszkańskie znajduje się 12 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach w odległości 300m, Miejskie Przedszkole Nr15 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach w odległości 600m, PRZEDSZKOLE ARTYSTYCZNE DOMINO w odległości 800m.

Opieka medyczna

Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu placówki, tj.: w odległości 400 m znajduje się Śląska. Apteka spółki Oskard, w odległości 650 m znajduje się Apteka im. Łukasiewicza, w odległości 1000 m znajduje się Ligocka sp.j. Apteka.

Sklepy i usługi

W okolicy znajdują się: w odległości 900 m znajduje się Miejska Biblioteka Publiczna. Filia nr 7, w odległości 1100 m znajduje się Biblioteka Publiczna Miejska. Filia nr 32, w odległości 2000 m znajduje się Muzeum Najmniejszych Książek Świata Zygmunta Szkocnego .

Sport

W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się: w odległości 500 m znajduje się Agad, w odległości 1100 m znajduje się Agency Manager Art-Sport Transfer. Mardoń Z., w odległości 1200 m znajduje się Beta. Grobelny B..

Data publikacji: 01.07.2015

Data aktualizacji: 03.10.2019

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie