Uwaga

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 230 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Kamienice H. Kołłątaja

12 zdjęć

Kamienice H. Kołłątaja
Kamienice H. Kołłątaja
Kamienice H. Kołłątaja
Kamienice H. Kołłątaja

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • teren ogrodzony
  • winda
  • rowerownia
  • Standard deweloperski

Rekreacja

  • siłownia plenerowa

Przyroda w okolicy

  • 7 parków w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2019 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2021 roku.

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych.

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 46 lokali mieszkalnych.

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 268 cm wysokości.

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera.

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych.

Komórki lokatorskie:

posiada: w hali garażowej

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne : w hali garażowej.

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park

Opis inwestycji

W jednej z najlepszych lokalizacji Górnego Wrzeszcza: pośród odrestaurowanych zabytkowych budynków, zostały zrealizowane i oddane do użytku 2 kameralne, czteropiętrowe budynki mieszkalne - Kamienice H. Kołłątaja.

Poza 46 mieszkaniami w obu Kamienicach H. Kołłątaja, w jednej z nich powstało 19 lokali inwestycyjnych – działających na wynajem pod marką „Aparthotel H. Kołłątaja”.

Wyjątkową ofertę stanowić będą cztery niepowtarzalne apartamenty, zaprojektowane w odrestaurowanej „Wilii H. Kołłątaja” z ~1902 roku.

Obecnie trwają prace odtworzeniowe, a planowane zakończenie realizacji Willi Kołłątaja ma nastąpić na przełomie 2022/2023 roku.

Reprezentacyjną inwestycję „Kamienice H. Kołłątaja” tworzy zespół dwóch, czteropiętrowych budynków.

Eleganckie, symetryczne bryły nowych kamienic reprezentacyjne strefy wejścia do budynków z precyzyjnie wyznaczoną komunikacją oraz dopracowane, nowocześnie zaaranżowane tereny rekreacyjne z „kieszonkowym ogrodem”, wyróżnią „Kamienice H. Kołłątaja” na tle śródmiejskiej zabudowy.

Inspiracją dla inwestora i projektantów była architektura klasycznych kamienic, uwzględniająca nowoczesne trendy, aby nową inwestycję umiejętnie wkomponować w zabytkowe sąsiedztwo. Współczesne akcenty wprowadziliśmy poprzez zastosowanie na elewacji rytmu pionowych okien w antracytowej oprawie i nadaniu lekkości fasadom budynków licznymi przeszkleniami.

Projektanci zadbali również o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Budynki zostały wyposażone w windy, komunikujące apartamenty z podziemną halą garażową.

Inwestycja Kamienice H. Kołłątaja znajduje się we Wrzeszczu, ul. Hugo Kołłątaja 2 (4.5 km od centrum Gdańska), została zrealizowana przez Indai Sp. z o.o.

Inwestycja Kamienice H. Kołłątaja została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2021 roku.

Cały projekt składa się z 46 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Kamienice H. Kołłątaja nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Indai Sp. z o.o. przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie w hali garażowej.

Lokalizacja inwestycji

Znakomita lokalizacja inwestycji w samym centrum Wrzeszcza, w pobliżu Galerii Bałtyckiej, pozwoli mieszkańcom stworzyć balans pomiędzy codziennymi obowiązkami i odpoczynkiem. Znaleźć czas na relaks, kino, spotkanie w kafejce z przyjaciółmi, zakupy, bo stąd wszędzie blisko…

Gdańsk Wrzeszcz to dzielnica o powierzchni 10 km kw położona pomiędzy Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, dzielnicą Aniołki, Zaspa i Letnica. Mieszka tu 50 tys. mieszkańców. Dzielnicę przecina droga wojewódzka E472, linia kolejowa przy której mieści się stacja Gdańsk Wrzeszcz, która jest ważnym węzłem komunikacyjnym miasta i biegnąca do niej równolegle Aleja Zwycięstwa. Na terenie Wrzeszcza odpocząć można w Parku Jaśkowej Doliny i Parku Akademickim. Największą uczelnią w okolicy jest Politechnika Gdańska a najciekawsze zabytki to Cerkiew Prawosławna pw. Św. Mikołaja, Browar we Wrzeszczu czy Westerplatte, oddalone od granic Wrzeszcza o ok. 100 metrów. Gdański Wrzeszcz ma dobry dostęp do rzeki Martwa Wisła (ok. 100 metrów) a także Morza Bałtyckiego (500 m.). Największe galerie handlowe Wrzeszcza to CH Manhattan i Galeria Bałtycka, w których łącznie znajduje się ponad 200 sklepów.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Kamienice H. Kołłątaja?

Gdańsk Wrzeszcz to jedna z trzech największych stacji miasta, z której odjeżdżają zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie pociągi. Jeździ tędy też 8 linii tramwajowych i 12 autobusów. Komunikację samochodową ułatwia droga wojewódzka E472 biegnąca z zachodu na wschód Wrzeszcza.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Kamienice H. Kołłątaja mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 140 metrów od inwestycji Kamienice H. Kołłątaja znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Galeria Bałtycka 06.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Kamienice H. Kołłątaja znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Kamienice H. Kołłątaja znajduje się 15 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Podstawowa Szkoła Społeczna "Niedźwiednik" w odległości 110 m, Szkoła Podstawowa im. św. Jana de La Salle w odległości 110 m, Gimazjum im. św. Jana de La Salle w odległości 110 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Kamienice H. Kołłątaja jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Enel-med w odległości 380 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Kamienice H. Kołłątaja składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 310 m znajduje się Galeria Bałtycka, w odległości 310 m znajduje się Carrefour, w odległości 370 m znajduje się Lidl.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Kamienice H. Kołłątaja w odległości 190 m znajduje się Klub Badmintona Garnizon, w odległości 200 m znajduje się Boisko, w odległości 370 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 27.04.2020
Data aktualizacji: 01.03.2023

Pobliskie Lokalizacje

Inwestycje w pobliżu we Wrzeszczu

Oferty we Wrzeszczu

Pozostałe oferty

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: