Białystok
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Znaleźliśmy 6 deweloperów w Białymstoku
Aktualnie nasi deweloperzy w Białymstoku realizują 8 inwestycji
Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.
Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.
Na co zwracać uwagę, wybierając dewelopera w Białymstoku?
Deweloperzy w Białymstoku bardzo skorzystali na trwającym od kilku lat boomie na rynku nieruchomości. Dzięki niemu pojawiło się znacznie więcej chętnych osób na kupno mieszkań, ale też M o podwyższonym standardzie, apartamentów czy domów. To z kolei przyczyniło się do stopniowej zmiany krajobrazu urbanistycznego stolicy Podlasia. Krajobraz ten, dotychczas zdominowany przez osiedla z wielkiej płyty i stare budownictwo, zyskał nowe oblicze dzięki nowoczesnym blokom i apartamentowcom. Wraz z gustami i potrzebami zmienił się bowiem sposób budownictwa i wygląd architektoniczny. Deweloperzy z Białegostoku musieli zatem przystosować się do potrzeb nabywców, którzy to podyktowali trendy. Największą zmianą, jaką można zauważyć na pierwszy rzut oka, jest podniesienie standardu budowy nowych mieszkań. Nie bez znaczenia są również liczne udogodnienia.Duża liczba ofert spełniających kryteria może niekiedy prowadzić do problemu z wyborem M. Jeśli nie ma większych różnic w cenie czy lokalizacji, warto pokusić się o sprawdzenie dewelopera. Białystok nie jest tak dużą aglomeracją, powinno to więc być łatwe.
Na co zwracać uwagę, wybierając dewelopera w Białymstoku?
Przede wszystkim istotna jest jakość budownictwa. W celu jej sprawdzenia można pokusić się o następujące działania:
- sprawdzenie na żywo wyglądu poprzednich inwestycji - tu warto wziąć pod uwagę również naturalne zużycie materiałów, kiedyś nie było też takich technologii jak obecnie; jeśli jednak budynki po kilku latach “sypią się”, ściany są popękane, a osiedle wygląda nieco inaczej niż na prospekcie, można dopatrywać się oszustwa;
- podpytanie mieszkańców o to, jak żyje się w inwestycji danego dewelopera z Białegostoku: czy są problemy związane np. z konstrukcją budynku?
- poszukanie opinii na forach - warto pamiętać, że opinie nie zawsze są obiektywne;
- podpytanie znajomych - deweloperzy w Białymstoku nie budują tak ogromnej ilości inwestycji, jak w Warszawie - być może któryś ze znajomych kupował M u jednego z nich i ma dobre/złe doświadczenia z daną firmą?
Powyższe sposoby wymagają zaangażowania. Warto się jednak poświęcić - w końcu własne M kupuje się na lata. To inwestycja, która powinna się zwrócić, a nie tracić na wartości z powodu błędów lub zaniechań dewelopera. Białystok to obszar, w którym można zauważyć skutki słabej jakości materiałów oraz wykonania i projektu na przykładzie bloków z wielkiej płyty. Obecnie kupcy raczej nie chcieliby znaleźć się po kilkudziesięciu latach w takiej sytuacji, w jakiej są właściciele M z lat 70-tych czy 80-tych.
Nieznani deweloperzy w Białymstoku - czy warto kupić od nich nieruchomość?
W wyniku boomu deweloperskiego w mieście budować zaczęli również deweloperzy o żadnej lub krótkiej historii. Pojawiły się także firmy, które dotychczas omijały Białystok i okolice. Jak sprawdzić ich rzetelność oraz uczciwość? Tutaj można opierać się na kilku rzeczach:
- informacjach na temat dewelopera z Białegostoku, znalezionych np. na jego stronie internetowej - powinny się tam znaleźć wszystkie dane: nazwa, NIP, adres siedziby, dane kontaktowe. Dobrze, jeśli będą tam oferty i informacje dotyczące nowych, jak i poprzednich inwestycji;
- forach i grupach w social mediach - wielu ludzi wypowiada swoją opinię na temat nieruchomości deweloperskich - nowych oraz starszych. Szczególnie cenne będą opinie lub informacje dotyczące np. planów zagospodarowania przestrzennego, o których nie wspominał deweloper. Białystok się stale rozbudowuje, może się więc okazać, że kuszące ceny inwestycji wynikają z bliskiego sąsiedztwa drogi szybkiego ruchu w przyszłości;
- rozmowie z deweloperem/biurem sprzedaży - jeśli sama rozmowa nie wniosła nic do dotychczasowej wiedzy nabywcy na temat danej inwestycji, a deweloper lub biuro sprzedaży nie potrafili odpowiedzieć wprost na zadane pytania, można zacząć zastanawiać się, czy nie wynika to z chęci oszustwa.
Oprócz powyższych sposobów istnieje jeszcze wiele innych, aby sprawdzić, czy deweloperzy są uczciwi. Dzięki wprowadzonej ustawie deweloperskiej można zażądać od firmy informacji na temat jej stanu prawno-finansowego. Musi ona udostępnić lub dać upoważnienie do uzyskania przez nabywcę dokumentów świadczących o takim stanie. Ponadto warto również skonsultować umowę otrzymaną od dewelopera z Białegostoku z prawnikiem. Jeśli znajdą się w niej klauzule wykluczone przez prawo, nabywca powinien nabrać podejrzeń co do uczciwości sprzedającego nieruchomości.
Warto również wiedzieć, że bezpiecznym sposobem zakupu mieszkania jest wzięcie na nie kredytu. Deweloperzy z Białegostoku, którzy dopiero budują inwestycję, będą otrzymywać z rachunku powierniczego nabywcy środki tylko i wyłącznie za to, co zrobiły. Należy pamiętać, że banki dokładnie prześwietlają sytuację finansową i prawną dewelopera. W związku z tym, jeśli dana firma buduje na kredyt z banku, nabywca może mieć pewność, że instytucja bankowa ją sprawdziła. Nieco inaczej jest w sytuacji, gdy deweloperzy posiadają własne środki lub żądają dużych sum przedpłat od nabywców nieruchomości deweloperskich w Białymstoku. Wtedy często okazuje się, że inwestycja w istocie była fikcją, a nieświadomi nabywcy stracili duże sumy pieniędzy.
Deweloperzy w Białymstoku - których wybrać?
Oczywiście tych rzetelnych i uczciwych. Powyższe sposoby dokładnie wskazują na to, jak można sprawdzić dewelopera. Jednak czasem nadal jest to trudny wybór, zwłaszcza w przypadku poznania skrajnych opinii na temat każdej z firm. Warto zatem odpowiedzieć sobie również na pytania dotyczące współpracy:
- czy nabywca otrzymał wszystkie odpowiedzi na zadane przez siebie pytania?
- czy nie było problemu ze skontaktowaniem się z deweloperem lub biurem sprzedaży?
- czy kupiec otrzymał wszystkie niezbędne informacje i dokumenty?
- czy informacje zawarte w prospekcie zgadzają się z tym, o czym mówił deweloper?
Nabywcę chroni również ustawa deweloperska, o czym wspomniano wyżej. W tym przypadku, jeśli deweloper z Białegostoku oszukał kupca, np. użył do budowy nieruchomości gorszej jakości materiałów niż deklarował w prospekcie, ten może umowę bezkosztowo zerwać. Warto dokładnie zapoznać się z ustawą deweloperską, która zawiera wiele przydatnych dla nabywcy mieszkania lub lokalu użytkowego informacji.
Zawarte są w niej chociażby wszystkie informacje o sytuacjach, w których można zerwać umowę z deweloperem. W Białymstoku nie dzieje się to często, jednak warto wiedzieć, że np. nie ma możliwości zerwania porozumienia z powodu zmiany zdania, sytuacji życiowej czy pracy. Mowa tu o przypadkach, w których nabywca znalazł tańsze M. Nie można odstąpić od umowy na zakup nieruchomości deweloperskiej w Białymstoku również w momencie okazania się, że rodzina nabywcy się powiększy i będzie ono za małe. Wreszcie otrzymanie świetnej oferty pracy na drugim końcu miasta czy kraju również nie upoważnia do rezygnacji ze zobowiązań wobec dewelopera. Powyższe sytuacje można starać się przewidzieć wcześniej i w porozumieniu z deweloperem określić w umowie, co w przypadku, gdy do nich dojdzie. Deweloper może np. zażądać wpisania do umowy konkretnej sumy, jaką nabywca będzie musiał zapłacić w przypadku bezpodstawnego z punktu widzenia prawa zerwania tejże.