Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

[SONDA] Udogodnienia w inwestycjach deweloperskich

Paulina Bartkowska
Paulina Bartkowska

Data publikacji: 27.02.2020, Data aktualizacji: 09.01.2024

15 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 22 głosów

[SONDA] Udogodnienia w inwestycjach deweloperskich
Jakie udogodnienia można znaleźć w nowych inwestycjach? Co stanowi standard w segmencie popularnym, a co możemy uznać za luksus? Sprawdź!

W przeprowadzonej przez RynekPierwotny.pl w sierpniu 2019 roku, sondzie na temat świadomości zakupowej osób szukających mieszkanie, deweloperzy jednomyślnie stwierdzili, że nabywcy stali się bardziej wymagający, zorientowani w ofercie mieszkaniowej oraz zwracają uwagę na dodatkowe udogodnienia oferowane w danej inwestycji.

Współcześni klienci poszukują takiego projektu mieszkaniowego, który będzie uwzględniał szeroki wachlarz ich potrzeb. Nie kupują już samego lokalu, a miejsce do życia, które ma zapewnić im komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakie udogodnienia najczęściej stosują deweloperzy w swoich inwestycjach 
 • czy rozwiązania smart home to już norma w mieszkaniach z rynku pierwotnego
 • jakie udogodnienia deweloperzy przygotowują dla najmłodszych 

Wraz ze zmianą oczekiwań nabywców zmienia się również oferta deweloperów, którzy starają się zadbać o kompleksowe zaspokojenie ich potrzeb. Na osiedlach powstają place zabaw, specjalnie zaprojektowane tereny zielone, otwarte dziedzińce oraz strefy rekreacyjne, które mają pomóc w nawiązywaniu sąsiedzkich relacji. Powstaje też coraz więcej inwestycji „bez barier”, które poprawiają jakość życia osobom niepełnosprawnym oraz seniorom.

W nowych inwestycjach popularność zyskuje system smart home, który w wygodny sposób, za pomocą smartfonu czy tabletu, pozwala na zdalne sterowanie wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w mieszkaniu. Do innych udogodnień, coraz częściej oferowanych przez deweloperów, należą rozwiązania ekologiczne, wśród m.in. panele fotowoltaiczne pozwalające na zmniejszenie zużycia prądu czy stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Ciekawą opcją są również pakiety wykończeniowe. Co prawda „wykończenie pod klucz” nadal dostępne jest przede wszystkim w inwestycjach o podwyższonym standardzie i dedykowane klientom o bardziej zasobnym portfelu, bądź inwestorom mieszkaniowym.

Aby dowiedzieć się więcej na temat udogodnień, na jakie możesz liczyć, kupując nowe mieszkanie, zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami przedstawicieli branży deweloperskiej w Polsce.

 

Radosław Bieliński, Dyrektor ds. Komunikacji i Rzecznik Prasowy Dom Development S.A.

Staramy się zawsze tworzyć atrakcyjne miejsca, podnoszące codzienny komfort życia i sprzyjające integracji sąsiedzkiej. 

Nasze inwestycje są zgodne z najnowszymi trendami. Często wykorzystujemy w nich ciekawe, europejskie inspiracje. Wykorzystujemy także liczne rozwiązania mające na celu zmniejszenie zużycia energii np. panele fotowoltaiczne. Wraz z rozwojem rynku nasi klienci przywiązują coraz większą wagę nie tylko do jakości, ale i estetyki inwestycji mieszkaniowych i otaczającej ich przestrzeni miejskiej.

Na terenie większości naszych inwestycji planowane są miejsca umożliwiające rekreację, czy uprawianie sportu, place dla dzieci i inne udogodnienia, np. dla rowerzystów. Obecne na naszych osiedlach liczne prace artystów m.in. murale, mozaiki, neony czy nowoczesne instalacje są ważnym akcentem estetycznym. W połączeniu z zadbaną zielenią i innymi częściami wspólnymi, które służą wypoczynkowi tworzą ciekawe miejsca do życia. 

Ponadto często realizujemy dodatkowe inwestycje infrastrukturalne np. drogi, przystanki czy stację kolejową jak w przypadku stacji kolejowej Zacisze Wilno przy osiedlu Wilno na Targówku. Ostatnio wybudowaliśmy odcinek ulicy Rydygiera na warszawskim Żoliborzu, który powstał z myślą o mieszkańcach dzielnicy i drugiej odsłony Żoliborza Artystycznego. Z tych udogodnień korzysta zarówno społeczność naszych osiedli jak i okoliczni mieszkańcy. 

 

Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronson Development, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu

Jedną z cech, która wyróżnia osiedla Ronson Development, jest oferta rekreacyjna dla mieszkańców. Nasze inwestycje często planujemy w miejscach zlokalizowanych w pobliżu terenów zielonych, dbamy też o stworzenie w każdym z osiedli jak największej przestrzeni wypoczynkowej wypełnionej roślinnością. W takim otoczeniu często umieszczamy siłownie plenerowe, które zapewnią mieszkańcom dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Takie siłownie powstają m.in. na naszych osiedlach Vitalia Residence we Wrocławiu, Miasto Moje i Ursus Centralny w Warszawie. 

Także w projekcie Nova Królikarnia na warszawskim Mokotowie bardzo mocno stawiamy na bliską relację z przyrodą i wspieramy proekologiczne postawy. Dlatego właściciele luksusowych domów, które powstają w trzecim etapie inwestycji, będą mogli korzystać ze stacji ładowania samochodów elektrycznych. Te niezwykłe domy w sercu starego Mokotowa będą także w standardzie wyposażone w system typu „smart home”, dzięki któremu sprzętami i innymi funkcjami w domu można sterować za pomocą aplikacji w smartfonie. 

 

 

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu ROBYG SA

Grupa ROBYG zapewnia mieszkańcom swoich osiedli liczne, innowacyjne rozwiązania technologiczne – które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań.

Na naszych osiedlach występują: instalacje światłowodowe, panele fotowoltaiczne, klimatyzacje, elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne oraz system monitoringu, znacząco podwyższające bezpieczeństwo. Wykorzystanie naturalnych zasobów (np. światła słonecznego) pozwala obniżyć czynsz i dbać o środowisko.

Każde mieszkanie w ROBYG jest jednocześnie inteligentnym domem – zaawansowane rozwiązanie technologiczne pozwalają sterować oświetleniem, multimediami i ochroną za pomocą urządzeń mobilnych. We wszystkich lokalach zainstalowany jest – bez dodatkowych opłat – system Smart House, który pozwala kontrolować domową elektronikę za pomocą urządzenia mobilnego.

Osiedla ROBYG posiadają także instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku – czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci. 

Zbigniew Juroszek, prezes ATAL

Oczekiwania nabywców nieruchomości rosną. Atrakcyjna inwestycja mieszkaniowa musi oferować nową jakość życia i szereg ponadstandardowych udogodnień. Ten trend ma bezpośrednie przełożenie na naszą ofertę. Przykładem inwestycji, której koncepcja jest odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających klientów, jest ATAL Baltica Towers.

Niepowtarzalne połączenie udogodnień na terenie osiedla, takich jak kort tenisowy, ogólnodostępne tarasy widokowe na ostatnich kondygnacjach, lobby z recepcją, siłownia oraz strefa relaksu wraz z saunami, tworzą wyjątkową atmosferę do spędzania wolnego czasu. Rozbudowaną przestrzeń rekreacyjną oferujemy w wielu innych inwestycjach ATAL – dla przykładu w Sokolskiej 30 Towers nabywcy będą mieli dostęp do klubu malucha, siłowni i sauny, a w Modern Tower powstaje klub fitness z siłownią i tarasy widokowe na ostatnim piętrze.

Nasi klienci cenią także zrównoważone budownictwo i optymalizacje, które w sposób namacalny ułatwią im życie. Są to chociażby technologie zwiększające efektywność energetyczną budynków, intuicyjne i energooszczędne systemy oświetleniowe, a także systemy podnoszące bezpieczeństwo i komfort m.in. całodobowy monitoring. Ponadto wyposażamy inwestycje w rozwiązania, które będą ułatwiały przyszłym mieszkańcom proekologiczne zachowania. Przykładem takiego udogodnienia są chociażby umieszczane w wybranych inwestycjach przy miejscach parkingowych stacje do ładowania samochodów elektrycznych. 

 

Aleksandra Goller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce mieszkaniowej Skanska

Budując nasze mieszkania przede wszystkim dbamy o to, aby były one odpowiednie dla wszystkich: osób zdrowych i z niepełnosprawnością, starszych i młodych, rodzin z dziećmi oraz ludzi bardzo aktywnych fizycznie. Oznacza to, że dbamy o to, aby mieszkania budowane były w duchu dostępności. Nasze dwie inwestycje mieszkaniowe tj. Holm House 1 oraz Osiedle Mickiewicza bud. E, jako jedyne w Polsce posiadają certyfikat Fundacji Integracja “Obiekt bez barier”.

Mieszkańcy znajdą tam lokale, do których wejścia są bezprogrowe, wyjścia na balkon mają obniżony próg, skrzynki na listy są zamontowane niżej niż standardowo – tak aby osoba jeżdżąca na wózku mogła swobodnie z nich korzystać, a przy windach znajduje się informacja w alfabecie Braille'a.

W tym roku inwestujemy również w nawiewniki antysmogowe i antyalergiczne, które stanowią skuteczną barierę przed niebezpiecznymi dla zdrowia cząsteczkami pyłu typów PM10 i PM25, równocześnie zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza w mieszkaniu. Innym smart rozwiązaniem, które wprowadzamy w naszych inwestycjach, są termostaty, które umożliwiają zarządzanie ogrzewaniem mieszkania. Połączony z aplikacją i centralą mieszkaniową system pozwala na zdalną regulację temperatury i określenie harmonogramów grzewczych.

Na naszych osiedlach aranżujemy zieleń o zwiększonej efektywności filtracji powietrza, jak również instalujemy zewnętrzne czujniki jakości powietrza połączone z aplikacją mobilną. Dzięki nim każdy z mieszkańców może skontrolować jakość powietrza w najbliższym otoczeniu swojego domu. 

Zależy nam również na tym, aby nasze osiedla umożliwiały oszczędność czasu jego mieszkańcom oraz były miejscem wygodnym do życia teraz i w przyszłości. Na decyzję zakupową wpływa już bowiem nie tylko bliskość sklepów, aptek, poczty, obiektów sportowych czy ścieżek rowerowych. Trendem, na który zwracają uwagę konsumenci, są zlokalizowane w najbliższym sąsiedztwie punkty ładowania samochodów elektrycznych, stacje rowerowe, paczkomaty, a nawet smart ławki (ławki fotowoltaiczne), gdzie można jednocześnie wypocząć i podładować telefon czy laptop.

 

Artur Pietraszewski, dyrektor sprzedaży i marketingu Polnordu

Polnord sukcesywnie wdraża w swoich projektach strategię „eko-premium”. Dlatego nasze budynki charakteryzują się starannie zaprojektowanymi przestrzeniami wspólnymi z atrakcyjnie zaprojektowaną zielenią oraz troską o drobiazgi, które ułatwiają codzienne życie.

To zarówno implementowane w wybranych projektach rozwiązania „smart home” jak i np. praktyczne rozwiązania w przestrzeniach wspólnych pozwalające na obniżenie kosztów zarządzania nieruchomością, duże okna czy ponadstandardowej wielkości balkony nawet dla najmniejszych lokali. Cały czas wsłuchujemy się w potrzeby rynku i staramy się reagować na zmieniające się potrzeby klientów.

 

Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

Standardem jest podziemna hala garażowa, w większości budynków mieszkańcy mają dostęp do komórek lokatorskich, pomieszczeń na wózki i rowery. Dużą uwagę przykładamy do właściwego zagospodarowania terenu inwestycji z atrakcyjnymi patio, placami zabaw i zielenią. Zagospodarowane otoczenie ma zachęcać do spędzania czasu na zewnątrz i do integracji z sąsiadami.

Standardowym udogodnieniem są także lokale usługowe w parterach, a także ogródki, tarasy i balkony przynależne do mieszkań. W najnowszych budynkach takich jak Jagiełły 6, Centreville, Zajezdnia Wrocław i Grochowska 230 zaprojektowaliśmy reprezentacyjne hole wejściowe, które są wizytówką inwestycji. Występują także niestandardowe udogodnienia takie jak klub mieszkańca w Zajezdni Wrocław czy taras na dachu budynku Jagiełły 6. Z kolei w Centreville na mieszkańców czekają luksusowe dwupoziomowe apartamenty z tarasami wychodzącymi na kilka stron miasta.

 

Iwona Kruk, z-ca Dyrektora Sprzedaży, Wawel Service

Inwestycje Wawel Service to przede wszystkim atrakcyjne dla klientów lokalizacje, które cechują dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta i innymi dzielnicami, rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa oraz bliskość terenów rekreacyjnych, aby przyszli mieszkańcy mieli w zasięgu ręki wszystko, czego najbardziej potrzebują. Dbając o ich komfort projektujemy mieszkania charakteryzujące się wysoką funkcjonalnością. Dodatkowymi udogodnieniami są możliwość ładowania samochodów elektrycznych w budynku Apartamenty Nowa Bonarka przy ul. Klonowica w Krakowie czy nowoczesne platformy do parkowania w Lema II w Krakowie.

 

Wojciech Duda - wiceprezes Duda Development

Stawiamy na sprawdzone rozwiązania, ale też dbamy o to, by każda z naszych inwestycji odznaczała się jakąś wartością dodaną. Dobrym przykładem może być osiedle Nowe Złotniki w Złotnikach koło podpoznańskiego Suchego Lasu. Zamiast, jak się to często zdarza, pozostawić ludzi mieszkających w nowopowstałych domach bez podstawowej infrastruktury, zmuszając ich do dojazdów przez błoto i wertepy, postawiliśmy na równoległe tworzenie budynków oraz infrastruktury – chodników, oświetlenia, ulic. Podobną strategię zastosowaliśmy w przypadku zamkniętego osiedla Morasko Park na poznańskim Morasku. 

 

Leszek Chłuda, Dyrektor Handlowy w White Stone Development

Aktualnie realizujemy inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach w Warszawie, Lesznowoli oraz Szczecinie. Są to osiedla oferujące wysokiej jakości architekturę i wykonanie, charakteryzujące się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Projektujemy nasze inwestycje tak, aby wszystkie lokale mieszkalne na parterach miały swoje tarasy lub ogródki. Tworzymy przestrzenie, w których ludzie dobrze się czują i chętnie spędzają czas nie tylko wewnątrz swoich mieszkań, ale także poza nimi. Dbamy o to, aby wszystkie nasze projekty zapewniały mieszkańcom dostęp do zielonego patio i placu zabaw. Część przestrzeni na pierwszej kondygnacji przeznaczamy też na lokale usługowe, aby nasze osiedla tworzyły kompletne kawałki dzielnic i miast wzbogacając ich infrastrukturę.

 

Ewa Skibińska, marketing manager grupy BY MADE

Legnicka 60C to projekt stworzony w odpowiedzi na potrzeby inwestorów, którzy zgłaszają coraz większe zainteresowanie lokalami na wynajem. W budynku znajdzie się wiele udogodnień, które ułatwią znalezienie najemców i wpłyną na komfort życia. Na parterze zaplanowaliśmy całodobową recepcję, strefę do co-workingu oraz kawiarnię lub restaurację.

Na dachu zaprojektowaliśmy taras widokowy dla gości apartamentów. Z kolei pokoje zostanę wyposażone i wykończone w wysokim standardzie zapewniającym wielofunkcyjne rozwiązania np. składane meble, wiele miejsc do przechowywania, duże lustra optycznie powiększające przestrzeń, pralko-suszarka. Dodatkowo lokale zostaną wyposażone w system kontroli dostępu (otwieranie drzwi za pomocą karty i kodu). Przed budynkiem znajdą się miejsca postojowe dla samochodów i rowerów. Dużym udogodnieniem jest także bliskość przystanków tramwajowych oraz centrum handlowego Magnolia Park, które jest oddalone od naszego aparthotelu zaledwie o 50 m. 

 

Karolina Opach, Kierownik Działu Sprzedaży spółki Quelle Locum

Park Leśny Bronowice to inwestycja rodzinna, zlokalizowana w cichym i zielonym miejscu. Z myślą o rodzinach z dziećmi, na terenie osiedla powstały dwa place zabaw oraz siłownia zewnętrzna. Dodatkowo pomiędzy budynkami zaprojektowano ścieżkę do biegania oraz ścieżkę rowerową dla dzieci. Relaksowi sprzyjają alejki spacerowe z ławeczkami oraz ogród japoński. Wszystkie budynki wyposażone są w windy, a w większości z nich funkcjonują wózkownie.

 

Witold Indrychowski, prezes spółki MERARI

W realizowanych przez nas inwestycjach staramy się zaproponować klientom różne udogodnienia w zależności od charakteru danego osiedla. W nowo powstającej inwestycji Zielone Rybitwy, składającej się z domów jednorodzinnych, każdy klient posiada na wyłączność: garaż, miejsce postojowe, własny ogródek. Na terenie inwestycji przewidziane są miejsca postojowe dla gości oraz plac zabaw dla dzieci.

Ponadto oferujemy opłacony z góry roczny abonament na telewizję, internet i telefon oraz podstawowy system inteligentnego domu z możliwością rozbudowy we własnym zakresie. Co ważne, klienci mają również bezpośredni dostęp do terenów zielonych. Z kolei w inwestycji Śliczna 36i6 oferujemy klientom mieszkania powyżej 57 mkw., średnio o powierzchni 75 mkw. Taki metraż zapewnia komfort “spokojnego” mieszkania, gdzie lokatorzy nie będą stale się wymieniać. Każdy właściciel będzie miał do dyspozycji duży taras, który powiększa przestrzeń mieszkalną i zapewnia miejsce do wypoczynku oraz komórkę lokatorską, ulokowaną na tym samym piętrze, co mieszkanie.

 

Agnieszka Jałoszyńska, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments

Projektując osiedle Rodzinne Podolany, pragnęliśmy stworzyć komfortowe i funkcjonalne miejsce, które stanie się azylem dla przyszłych nabywców. Dlatego zadbamy o zieleń wokół budynków oraz elementy małej architektury jak wykończone chodniki, oświetlenie dróg wewnętrznych czy ławki, które zapewniają im odpoczynek po ciężkim dniu pracy tuż za oknami domu. Dużym udogodnieniem, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi oraz osób aktywnych zawodowo jest również usytuowanie osiedla w pobliżu przystanku autobusowego zapewniającego szybki dojazd w kierunku centrum Poznania.

 

Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Investment

Coraz szybsze tempo sprzedaży mieszkań, jakie widoczne jest w ostatnich latach to nie tylko efekt wzrostu zamożności Polaków, ale przede wszystkim silna chęć posiadania własnego „M”. Polacy od lat znani są wśród Europejczyków jako naród, który odwrotnie od tendencji widocznych na starym kontynencie znacznie chętniej sięga po zakup mieszkania na własność, aniżeli np. wynajem długoterminowy. Jest to w dużej mierze związane z tym, że Polacy lubią czuć się niezależni oraz móc w pełni samodzielnie decydować o zmianie aranżacji przestrzeni oraz decydować, w jaki sposób ją użytkować.

Według naszych analiz najszybciej wyprzedawanym rodzajem mieszkań od lat są kawalerki oraz lokale dwupokojowe do metrażu 50m2, co tylko potwierdza tezy związane z tym, jakie czynniki są odpowiedzialne za szybką sprzedaż inwestycji deweloperskich. Wybierają je bowiem najczęściej osoby startujące w dorosłość bądź te, które zdecydowały się na założenie rodziny, czyli grupy najbardziej ceniące możliwość podejmowania samodzielnych decyzji.

 

Izabela Woźnicka - Letka z zielonogórskiego biura sprzedaży EBF Development

Osiedle Reduta Nowe Podolany od początku miało być miejscem nie tylko funkcjonalnym, ale przede wszystkim stanowić odpowiedź na potrzeby wszystkich, którzy cenią tętniące życiem miasto, jednak pragną chwili spokoju i relaksu. Dlatego od początku projektując osiedle duży naciska stawialiśmy na małą architekturę (tzn. ławki, chodniki, oświetlenie). Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych lokatorach, którzy mogą bezpiecznie bawić się na dobrze wyposażonych placach zabaw usytuowanych na terenie osiedla, co gwarantuje, że rodzice bez obaw mogą pozwolić im na beztroską zabawę. Całość uzupełnia komunikacja miejska znajdująca się w pobliżu osiedla oraz liczne tereny zielone.

 

Maciej Bartczak, współwłaściciel firmy KM Building

W każdej z naszych inwestycji, można znaleźć lokale z ogródkami i miejscami parkingowymi lub garażem oraz możliwością wykończenia pod klucz, według indywidualnych wymagań. W 3-kondygnacyjnych budynkach Zalasewo Park, mieszkania na parterze posiadają ogródki, a na 36 lokali w budynku przypada tyle samo miejsc w podziemnej hali garażowej oraz dodatkowe miejsca przed budynkami. Co istotne, 3-kondygnacyjny budynek wyposażony jest w komfortową windę.

Natomiast nabywcy domów na osiedlu Rodzinny Zakątek k. Kórnika, mają własne ogródki przed domem, od 1 do 3 miejsc parkingowych, w zależności od układu oraz możliwość wprowadzenia bezpłatnej zmiany aranżacji wnętrz. Ponadto, całe osiedle jest dobrze zagospodarowane z drogami wewnętrznymi, placem zabaw i pawilonem handlowym. Docenianym udogodnienia obu tych inwestycji jest z pewnością dogodna lokalizacja, z dostępem do wszystkiego co potrzebne do codziennego życia oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych.

 

Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady

Osiedle ma konwencję zamkniętą, co gwarantuje bezpieczeństwo. Każdy budynek wyposażony jest w windy, standard części wspólnych nawiązuje do apartamentowego nowoczesnego stylu. W inwestycji znajdą się trzy rowerownie, plac zabaw, wewnętrzny, zielony dziedziniec z ławkami i aż 192 miejsca parkingowe (naziemne i w podziemnej hali garażowej). Każde z oferowanych mieszkań posiada balkon lub taras. Wyróżnia nas też nowoczesna architektura, gwarantująca prestiż i komfort.

 

Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży Nowa Murowana

Przy inwestycji jest ogólnodostępny, duży parking, gdzie mieszkańcy mogą zostawić swoje samochody. Kupując lokal mieszkalny, klient otrzymuje gratis komórkę lokatorską, a jeśli chciałby posiadać indywidualne miejsce postojowe na auto, może je nabyć w cenie 4999 zł brutto. 

Razem z budynkami mieszkalnymi są przygotowywane drogi wewnętrzne z kostki brukowej, chodniki, oświetlenie, elementy małej architektury, będzie także plac zabaw.

Udogodnieniem jest bliskość stacji PKP, mieszkaniec osiedla w 30 minut może dotrzeć na dworzec główny w Poznaniu. Drugi atut to bliskość centrum Murowanej Gośliny, na zakupy można wybrać się spacerem, który trwałby zaledwie 5 min.
 
 

 

Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner

Inwestycje są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, posiadają windy nawet w przypadku niskiej, kameralnej zabudowy. Proponujemy miejsca postojowe zarówno zewnętrzne jak i w podziemnej hali garażowej. Każda inwestycja ma też dodatkowe udogodnienia, np. Młyn nad Cybiną i Przystań Warta – pomieszczenia fitness, Nadolnik Compact Apartments to w zasadzie cały kompleks, gdzie w dawnym młynie inwestor, razem z architektami planuje stworzyć zaplecze handlowo-usługowe i komercyjne. Na terenie projektu Nadolnik będą też boiska i kort tenisowy.

 

Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development

Nasze inwestycje posiadają najważniejsze udogodnienia z punktu widzenia mieszkańca, czyli windy, miejsca parkingowe naziemne i w podziemnych halach garażowych, balkony oraz tarasy. Wybrane mieszkania posiadają ogródki, co w mieście jest sporym udogodnieniem. Wyróżnia nas ciekawy projekt, ponieważ lokale 2-pokojowe są dostępne w powierzchni od 35 mkw. To optymalne rozwiązanie, szczególnie dla osób szukających pierwszego mieszkania. Inwestycje Bosa 7, Sielska 14 i Piątkowska 103 wyróżniają się kameralnym charakterem, w zabudowie do pięciu kondygnacji.

Hanna Brygier, specjalista ds. marketingu i reklamy w firmie Greenbud Development

Realizujemy inwestycję kompleksowo, co oznacza, że przygotowujemy drogi wewnętrzne, chodniki z nawierzchnią wyłożoną kostką brukową, oświetlenie i place zabaw.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023