Profile aluminiowe do taśm LED

Artykuł gościnny

Data publikacji: 16.09.2020, Data aktualizacji: 20.02.2023

Średnia ocen 4/5 na podstawie 3 głosów

Profile aluminiowe do taśm LED
Czym są profile aluminiowe do LED i czemu służą? Jakie profile wybierać? Sprawdź na RynekPierwotny.pl

Coraz częściej dziś każdy z nas decyduje się na oświetleniowe dekoracje w naszym domach, czy mieszkaniach. Najczęściej wykorzystywane są do tego oczywiście taśmy LED. Możemy wybierać wśród jednokolorowych pasków, ale także zdecydować się na sterowane taśmy LED RGB. Wybór obecnie jest ogromny, ale musimy pamiętać o odpowiednim montażu takiego paska. Taśma LED nie powinna być klejona bezpośrednio do sufitu lub ściany, a zawsze na powierzchnie dobrze odprowadzającą ciepło. Jest na to idealne rozwiązanie, które postaramy się Państwu przedstawić w tym oto artykule.

Czym są profile do LED?

Profil aluminiowy LED to akcesorium służące do montażu taśmy na suficie czy ścianie. Jest on wykonany z aluminium i to właśnie do jego wnętrza, wklejamy paski z diodami LED. Odpowiedni materiał, który został wykonany do jego produkcji, ma kilka ważnych atutów, które znacząco wpływają na żywotność diod LED. Są to między innymi:

 • Chronią diody LED, przed kurzem i uszkodzeniami mechanicznymi
 • Znacząco wydłużają żywotność taśm LED. Zapewniają odpowiednie odprowadzanie ciepła, co sprawia, że diody nie grzeją się, a ich żywotność automatycznie wzrasta.
 • Profil jest wygodny w montażu. Wystarczy przymocować go na uchwytach lub wkrętach.
 • Wszystkie listwy są estetycznie wykonane i dostępne w kilku różnych kolorach. Mamy możliwość zawsze dopasować ich wygląd do wystroju naszego wnętrza.

Dlaczego aluminium w profilach jest aż tak ważne?

Aluminium jest materiałem, który doskonale współpracuje z oświetleniem LED. Wyróżnia się on wysoką przewodnością ciepła, dzięki czemu taśmy LED nie będą się przegrzewać. Po dłuższym okresie ich pracy jest to najczęstsza przyczyna wypalania diod, a także ich odklejania się od powierzchni montażowej. Aluminium jest również niezwykle plastyczne i łatwe w docinaniu. Profile możemy według własnego uznania dociąć na wybrane długości, a także w przypadku płytkich listw, wygiąć pod odpowiednim kątem. Materiał aluminiowy jest również bardzo często wykorzystywany w innych źródłach światła LED. Stanowi on radiator i służy właśnie do odprowadzania ciepła z żarówek, czy opraw wykonanych w nowoczesnej technologii.

Jaki profil aluminiowy wybrać?

Profile aluminiowe do taśm LED dostępne są w kilkudziesięciu różnych wersjach. Najpopularniejsze to oczywiście te, w którym zamontujemy jeden pasek LED. Służą one do podświetlenia blatów kuchennych, czy do dekoracji na suficie lub ścianie. Dalej mamy wersje, do których wkleimy dwa paski LED równolegle. Służą one do dodatkowego podświetlenia obrazów, lustra, czy korytarzy i stanowią bardzo estetyczny element dodatkowego oświetlenia wnętrza. Ostatnim i największym modelem profili są wersje architektoniczne. Są to już pokaźnej wielkości modele, do których wkleimy nawet 6 pasków LED równolegle. Z tego typu profili najczęściej tworzymy lampy oświetleniowe, które bardzo często spotkać możemy w biurach, czy sklepach. Niezwykłym ich atutem jest możliwość dowolnego dostosowania ich długości, koloru, mocy świetlnej, ale także rodzaju montażu. Profile aluminiowe LED możemy montować natynkowo, podtynkowo, a także zwieszać na linkach montażowych.

 

Materiał opracowany przez eksperta sklepu SMD-LED.pl

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: