Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Pierwsze M - jakie wyposażenie jest niezbędne?

Artykuł sponsorowany

Data publikacji: 22.08.2022, Data aktualizacji: 08.12.2023

Średnia ocen 5/5 na podstawie 3 głosów

artykuł sponsorowany

Pierwsze M - jakie wyposażenie jest niezbędne?
Podczas zakupu pierwszego mieszkania należy je wyposażyć w niezbędne meble i sprzęty. Jakie wyposażenie jest niezbędne? Co warto kupić do pierwszego mieszkania? Sprawdź.

Niezbędne wyposażenie kuchni

To kuchnia jest sercem każdego domu i mieszkania. Z reguły spędzamy w niej sporą część dnia, przygotowując posiłki dla siebie i rodziny. Niestety, bez odpowiedniego wyposażenia gotowanie, jak i samo przechowywanie żywności będzie niemożliwe. Co więc musi znaleźć się w każdej kuchni?

Lodówka, piekarnik i kuchenka to nierozłączne trio, bez którego nie obejdzie się w żadnym mieszkaniu. Jeśli nie ma go na wyposażeniu, powinno się znaleźć na pierwszych pozycjach listy zakupów. Z niewielkich urządzeń AGD warto pomyśleć o czajniku i kuchence mikrofalowej. Niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni są również garnki oraz zastawa stołowa. Na początek wystarczy kilka talerzy, misek, kubków i sztućców - resztę zawsze można dokupić później.

Niezbędne wyposażenie łazienki

Łazienka to drugie najczęściej oblegane pomieszczenie w każdym mieszkaniu - zaraz po kuchni. Istnieją pewne przedmioty, których nie może w niej zabraknąć. Przede wszystkim, w łazience potrzebna jest pralka, która będzie stać na straży świeżości naszych ubrań i pościeli. Do tego koniecznie ręczniki i środki czystości - szafka pod umywalką to świetne miejsce na ich przechowywanie.

Gdy mowa o niezbędnym wyposażeniu łazienki nie można zapomnieć o lustrze. Zawieszone na ścianie będzie pełnić nie tylko funkcje praktyczne, ale i estetyczne. Odbijając światło sprawi, że całe pomieszczenie będzie wyglądać na nieco większe. Dobrym pomysłem jest również montaż szafki z już wbudowanym lustrem, która pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca. W jej wnętrzu można schować apteczkę, leki i środki przeciwbólowe - również niezbędne elementy wyposażenia.

Szukaj nieruchomości

W Polsce
W Hiszpanii
Wakacyjne
  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

W Polsce
W Hiszpanii
Wakacyjne

Niezbędne wyposażenie sypialni

Sypialnia - choć nie jest głównym pomieszczeniem w mieszkaniu, wiele osób uznaje je za swoje ulubione. Nic w tym dziwnego - to właśnie tutaj wypoczywamy najwięcej. By jednak spełniała swoją funkcję, koniecznie trzeba ją wyposażyć w pewne sprzęty i meble.

Najważniejszym elementem każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jaką rolę odgrywa głęboki sen - to właśnie on pozwala nam prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. W czasie zakupów trzeba więc przyłożyć nieco większy nacisk na jakość łóżka, a w szczególności materaca. Czasem poszukiwania idealnego modelu mogą być nieco trudne, dlatego warto udać się w miejsce, które oferuje szeroki wybór produktów od sprawdzonych producentów. Na szczęście nie musisz go już szukać, ponieważ jakościowe i wygodne łóżka znajdziesz na Homebook.

Podczas urządzania sypialni w nowym mieszkaniu dobrze jest także pamiętać o montażu rolet lub zasłon, by zapewnić sobie odpowiedni stopień prywatności. Istotny jest również zakup szafy, która pomieści wszystkie nasze ubrania. Do tego kilka niezbędnych sprzętów - odkurzacz, lampka nocna, żelazko - i nasze mieszkanie jest gotowe do wprowadzenia.

wykończenie mieszkania z architektem

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Najem krótkoterminowy

      Najem krótkoterminowy

      Mieszkanie na wynajem to coraz częstszy sposób na pasywny dochód. Na popularności zyskuje dziś również wynajem krótkoterminowy – i to nie tylko w turystycznych miejscowościach w okresie wakacyjnym. Staje się on popularną alternatywą dla droższych i obleganych hoteli - w szczególności w dużych aglomeracjach. Czy to rzeczywiście opłacalny biznes? Jak wyglądają przepisy? Jaki podatek od wynajmu mieszkania musimy zapłacić? Czy da się zorganizować najem krótkoterminowy bez działalności? Sprawdzamy!

      17 lipca 2025

      Dominika Perkowska

    • Stopy procentowe: wzrost i obniżka stóp procentowych oraz wpływ na kredyty hipoteczne

      Stopy procentowe: wzrost i obniżka stóp procentowych oraz wpływ na kredyty hipoteczne

      2 lipca 2025 roku Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o obniżeniu stóp procentowych o kolejnych 0,25 pkt proc., sprowadzając stopę referencyjną do najniższego od wielu miesięcy poziomu 5,00 proc. To kontynuacja wiosennego, półprocentowego cięcia (do 5,25 proc.), które weszło w życie 8 maja 2025 r. Czy zwrot w polityce pieniężnej to początek prawdziwego odmrożenia na rynku kredytów? Sprawdzamy, co decyzja NBP oznacza dla kredytobiorców i jak wpłynie na rynek nieruchomości.

      04 lipca 2025

      Marcin Moneta

    • Spółdzielnia a wspólnota mieszkaniowa

      Spółdzielnia a wspólnota mieszkaniowa

      Różnice między spółdzielnią mieszkaniową a wspólnotą mieszkaniową obejmują wiele elementów, zwłaszcza prawa i obowiązki członków, a nawet składowe comiesięcznych opłat. Dominujący obecnie model budownictwa mieszkaniowego, który opiera się w przeważającej mierze na deweloperach, powiązany jest z tworzeniem wspólnot. Ten trend nie wyeliminował jednak z rynku spółdzielni mieszkaniowych, tak popularnych w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Jak wyglądają praktyczne różnice między nimi? Sprawdzamy!

      02 lipca 2025

      Dominika Perkowska

    • Oszczędzanie energii elektrycznej: jak oszczędzać energię elektryczną w domu i mieszkaniu?

      Oszczędzanie energii elektrycznej: jak oszczędzać energię elektryczną w domu i mieszkaniu?

      Ceny energii elektrycznej rosną systematycznie i konsekwentnie. Za podwyżki odpowiadają m.in. niestabilna sytuacja na rynku, gwałtowny wzrost popytu i coraz wyższe koszty uprawnień do emisji CO₂, narzucane w ramach polityki klimatycznej. Sprawdź, jak wybrać dostawcę prądu i odpowiednią taryfę, by oszczędzić na rachunkach.

      01 lipca 2025

      Edyta Wara-Wąsowska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023