Wiadomości mieszkaniowe

Redakcja

Redakcja

Biuro prasowe - Nieruchomości - Wiadomości

1 grudnia 2020

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 2/5 na podstawie 1 głosów

Jak wybrać oświetlenie kostki brukowej?

Jak oświetlić kostkę brukową? Sprawdź porady eksperta na RynekPierwotny.pl

Oświetlenie kostki brukowej

Każdy właściciel pięknego domu z podjazdem i podwórkiem ma chęć wyeksponować atuty posesji oraz przygotować odpowiednią aranżację otoczenia domu, która sprawi, że podwórko będzie efektowne, robiące wrażenie na wszystkich gościach, a jednocześnie zapewni bezpieczeństwo i wygodę użytkowania domownikom. W przypadku gdy na nieruchomości mamy podjazd z kostki brukowej, jedną z możliwości uatrakcyjnienia podwórka i zbudowania wrażenia prestiżu jest wykorzystanie świecącej kostki brukowej. Jak wymagające jest takie rozwiązanie? Czy warto rozważyć taką opcję oświetlenia zewnętrznego? Postaramy się udzielić odpowiedzi na te i podobne pytania.

Kostka podświetlana LED

Planując podświetlenie podjazdu z kostki brukowej mamy oczywiście możliwość wykorzystania opraw najazdowych montowanych w podłożu. Jednak dziś skupimy się na rozwiązaniu w postaci święcących kostek brukowych. Jest to wciąż nowość na polskim rynku oświetleniowym. Należy do atrakcyjnych, nowoczesnych rozwiązań designerskich, dostępnych aktualnie dla każdego inwestora. Podświetlane kostki brukowe dostępne są w kształtach i rozmiarach takich, jak mają standardowe kostki brukowe, można więc bez problemów wkomponować je w podłoże układane z kostki.

Świecąca kostka brukowa LED zapewnia łatwą przyszłą konserwację, która nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów. Kostki czyścić możemy tak samo, jak normalną kostkę. Podświetlana kostka zapewnia dużą szczelność, odporność na warunki atmosferyczne oraz umożliwia bezpieczne poruszanie się po niej zarówno ludzi, jak i pojazdów. Kostki zasilane są napięciem bezpiecznym 24 V za pomocą dedykowanych do technologii zasilaczy LED. Technologia LED umożliwia zaawansowane możliwości sterowania tego typu oświetleniem. Mamy więc możliwość sterowania jasnością oświetlenia, barwą i kolorem emitowanego światła. Kostki LED zapewniają estetyczne i atrakcyjne oświetlenie, które doskonale uatrakcyjnia każdy podjazd, zarówno przed domem, jak i hotelem, restauracją i innymi obiektami.

Podświetlenie bruku

Podświetlana kostka łudząco przypomina tradycyjną kostkę brukową. W dzień trudno odróżnić kostkę ledową od otaczających ja standardowych kostek. Z kolei wieczorem i w nocy atrakcyjnie rozświetla podjazd lub parking. Oświetlenie to wyznacza ciągi komunikacyjne na podjeździe i dyskretnie rozświetla całą jego przestrzeń i bezpośrednie otoczenie Świecąca kostka brukowa zapewnia dużą energooszczędność użytkowania. Podświetlenie bruku nie okaże się więc rozwiązaniem generującym wysokie koszty, które będą związane z jego użytkowaniem. Za pomocą kostek LED mamy możliwość rozświetlenia podjazdu przed domem, parkingu przed hotelem, ścieżek w ogrodzie czy otoczenia wokół basenu. Możliwości ich zastosowania jest naprawdę wiele.

Oświetlenie podjazdu

Oświetlenie podjazdu za pomocą świecącej kostki brukowej w atrakcyjny, funkcjonalny bezpieczny sposób rozświetli całą jego powierzchnię. Za pomocą świecących kostek wyznaczymy ciągi komunikacyjne na podjeździe, w atrakcyjny sposób zaznaczymy jego krawędzie, podświetlimy architekturę krajobrazu, podkreślimy walory budynku, na których szczególnie nam zależy. Źródło światła wbudowane w nawierzchnię eliminuje jednocześnie możliwość potknięcia się o wystającą z ziemi oprawę, zapewniając duże bezpieczeństwo poruszania się po nawierzchni. Podświetlenie podjazdu wyznaczy najważniejsze drogi poruszania się po nim, zarówno dla pojazdów, jak i ludzi. Bez problemu więc odnajdziemy w nocy drogę do domu z garażu lub od furtki, a także bezpiecznie wjedziemy autem warunkach ograniczonej widoczności.

Jak widać wykorzystanie podświetlanej kostki brukowej LED to atrakcyjne, nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie mające na celu zwiększenie atrakcyjności danej posesji i bezpieczeństwa ludzi i mienia na jej terenie się znajdujących. Warto więc rozważyć taką opcję oświetlenia zewnętrznego projektując lub modernizując otoczenie nowoczesnego budynku.

Materiał opracowany przez eksperta sklepu  SMD-LED.pl

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy