Jak wybrać oświetlenie kostki brukowej?

Artykuł gościnny

Data publikacji: 01.12.2020, Data aktualizacji: 20.02.2023

Średnia ocen 4/5 na podstawie 3 głosów

Oświetlenie kostki brukowej
Jak oświetlić kostkę brukową? Sprawdź porady eksperta na RynekPierwotny.pl

Każdy właściciel pięknego domu z podjazdem i podwórkiem ma chęć wyeksponować atuty posesji oraz przygotować odpowiednią aranżację otoczenia domu, która sprawi, że podwórko będzie efektowne, robiące wrażenie na wszystkich gościach, a jednocześnie zapewni bezpieczeństwo i wygodę użytkowania domownikom. W przypadku gdy na nieruchomości mamy podjazd z kostki brukowej, jedną z możliwości uatrakcyjnienia podwórka i zbudowania wrażenia prestiżu jest wykorzystanie świecącej kostki brukowej.

Jak wymagające jest takie rozwiązanie? Czy warto rozważyć taką opcję oświetlenia zewnętrznego? Postaramy się udzielić odpowiedzi na te i podobne pytania.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jak oświetlić kostkę brukową
 • jak oświetlić podjazd
 • czy warto zastosować świecącą kostkę brukową

Kostka podświetlana LED

Planując podświetlenie podjazdu z kostki brukowej mamy oczywiście możliwość wykorzystania opraw najazdowych montowanych w podłożu. Jednak dziś skupimy się na rozwiązaniu w postaci święcących kostek brukowych. Jest to wciąż nowość na polskim rynku oświetleniowym. Należy do atrakcyjnych, nowoczesnych rozwiązań designerskich, dostępnych aktualnie dla każdego inwestora. Podświetlane kostki brukowe dostępne są w kształtach i rozmiarach takich, jak mają standardowe kostki brukowe, można więc bez problemów wkomponować je w podłoże układane z kostki.

Świecąca kostka brukowa LED zapewnia łatwą przyszłą konserwację, która nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów. Kostki czyścić możemy tak samo, jak normalną kostkę. Podświetlana kostka brukowa zapewnia dużą szczelność, odporność na warunki atmosferyczne oraz umożliwia bezpieczne poruszanie się po niej zarówno ludzi, jak i pojazdów. Kostki zasilane są napięciem bezpiecznym 24 V za pomocą dedykowanych do technologii zasilaczy LED. Technologia LED umożliwia zaawansowane możliwości sterowania tego typu oświetleniem. Mamy więc możliwość sterowania jasnością oświetlenia, barwą i kolorem emitowanego światła. Kostki LED zapewniają estetyczne i atrakcyjne oświetlenie, które doskonale uatrakcyjnia każdy podjazd, zarówno przed domem, jak i hotelem, restauracją i innymi obiektami.

Podświetlenie bruku

Podświetlana kostka łudząco przypomina tradycyjną kostkę brukową. W dzień trudno odróżnić kostkę ledową od otaczających ja standardowych kostek. Z kolei wieczorem i w nocy atrakcyjnie rozświetla podjazd lub parking. Oświetlenie to wyznacza ciągi komunikacyjne na podjeździe i dyskretnie rozświetla całą jego przestrzeń i bezpośrednie otoczenie. Świecąca kostka brukowa zapewnia dużą energooszczędność użytkowania. Podświetlenie bruku nie okaże się więc rozwiązaniem generującym wysokie koszty, które będą związane z jego użytkowaniem. Za pomocą kostek LED mamy możliwość rozświetlenia podjazdu przed domem, parkingu przed hotelem, ścieżek w ogrodzie czy otoczenia wokół basenu. Możliwości ich zastosowania jest naprawdę wiele.

Oświetlenie podjazdu

Oświetlenie podjazdu za pomocą świecącej kostki brukowej w atrakcyjny, funkcjonalny bezpieczny sposób rozświetli całą jego powierzchnię. Za pomocą świecących kostek wyznaczymy ciągi komunikacyjne na podjeździe, w atrakcyjny sposób zaznaczymy jego krawędzie, podświetlimy architekturę krajobrazu, podkreślimy walory budynku, na których szczególnie nam zależy. Źródło światła wbudowane w nawierzchnię eliminuje jednocześnie możliwość potknięcia się o wystającą z ziemi oprawę, zapewniając duże bezpieczeństwo poruszania się po nawierzchni. Podświetlenie podjazdu wyznaczy najważniejsze drogi poruszania się po nim, zarówno dla pojazdów, jak i ludzi. Bez problemu więc odnajdziemy w nocy drogę do domu z garażu lub od furtki, a także bezpiecznie wjedziemy autem warunkach ograniczonej widoczności.

Jak widać wykorzystanie podświetlanej kostki brukowej LED to atrakcyjne, nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie mające na celu zwiększenie atrakcyjności danej posesji i bezpieczeństwa ludzi i mienia na jej terenie się znajdujących. Warto więc rozważyć taką opcję oświetlenia zewnętrznego projektując lub modernizując otoczenie nowoczesnego budynku.

Materiał opracowany przez eksperta sklepu  SMD-LED.pl

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: