Jak powiesić telewizor na ścianie?

Artykuł gościnny

Data publikacji: 29.06.2021, Data aktualizacji: 20.02.2023

Średnia ocen 4/5 na podstawie 5 głosów

Jak powiesić telewizor na ścianie?
Jak zawiesić telewizor, jaki uchwyt wybrać, jaką regulację powinien mieć wieszak, aby oglądanie telewizji było wygodne i bezpieczne? Sprawdź!

Telewizory przeszły ogromną przemianę w ostatnim dwudziestoleciu. Z dużych i ciężkich telewizorów kineskopowych zmieniły się w cienkie i lekkie odbiorniki. Niegdyś ustawiane na szafkach RTV, dziś, z reguły są montowane na ścianach za pomocą specjalnych wieszaków na telewizor. W związku z tym pojawia się wiele pytań wśród osób pragnących zamontować swój telewizor na ścianie. Jak zawiesić TV, jaki uchwyt do telewizora wybrać, jaką regulację powinien mieć wieszak, aby oglądanie telewizji było wygodne i bezpieczne, to tylko niektóre z nich. Choć zawieszenie telewizora na ścianie wydawać by się mogło skomplikowaną czynnością, jest to zadanie banalnie proste. Po wyborze odpowiedniego miejsca na nasz telewizor montujemy w nim wybrany uchwyt do telewizora, a następnie po prostu zawieszamy nasz odbiornik na zamontowany już na ścianie uchwycie pod telewizor. Z tym zadaniem poradzi sobie każdy, nawet średnio wprawiony użytkownik. Zawieszenie tv na ścianie nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani wyjątkowych umiejętności.

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Wybór właściwego uchwytu do telewizora zależy od każdej indywidualnej sytuacji. Przede wszystkim musimy określić jaka regulacja ustawienia ekranu będzie nam potrzebna. Jeśli telewizor umieszczony będzie bezpośrednio przed miejscem, z którego będziemy oglądać telewizję, wystarczy nam wieszak z regulacją jedynie w pionie. Jeśli jednak oś telewizora będzie przesunięta w bok od kanapy czy foteli, warto skorzystać z wieszaków oferujących regulację zarówno w pionie, jak i poziomie. W przypadku gdy telewizor umieszczamy w narożniku pomieszczenia, należy skorzystać z wieszaków z regulowanym ramieniem. Dają one szansę odsunięcia telewizora od płaszczyzny montażu wieszaka i takiego ustawienia ekranu, aby oglądanie było zawsze komfortowe oraz bezpieczne dla oglądających.

Jak dobrać uchwyt do TV?

Rozmiar i waga posiadanego odbiornika będą nam definiowały, jakiego wieszaka potrzebujemy. Uchwyt na telewizor musi być dostosowany do posiadanego odbiornika. Inny wieszak będzie odpowiedni do małych telewizorów, a inny do telewizorów o dużej przekątnej. Oczywiste jest, że dużego i ciężkiego telewizora nie możemy zawiesić na wieszaku przeznaczonym dla małych, lekkich urządzeń. Skończyłoby się to z pewnością bardzo nieprzyjemnie dla naszego telewizora, a także dla nas. Telewizory posiadają standard mocowania VESA. Wieszaki na telewizor posiadają oczywiście taki sam standard. Mamy więc pewność, że każdy telewizor z tym standardem, bez problemu zamontujemy na każdym, nowoczesnym wieszaku.

Jak zamocować uchwyt do telewizora?

Jak już napisaliśmy wcześniej, pierwszym etapem montażu jest określenie miejsca zawieszenia telewizora. Wybranie miejsca, w którym zmontować i na jakiej wysokości powiesić telewizor, określi nam, w którym miejscu przymocujemy nasz wieszak. Gdy wiemy już, gdzie zawiesimy telewizor, przystępujemy do montowania wieszaka do ściany. Do tego celu potrzebna będzie nam poziomica, aby nasz wieszak wisiał w poziomie i ołówek do zaznaczenia miejsc na śruby montażowe. W zaznaczonych miejscach wiercimy otwory, w których umieszczamy kołki dołączone z reguły do zestawu wieszaka, a następnie przykręcamy wieszak śrubami, które także mamy dołączone do wieszaka. Po solidnym przymocowaniu wieszaka możemy zawiesić na nim telewizor. W jaki sposób powinniśmy to wykonać, opisuje instrukcja montażu. Z reguły do tyłu odbiornika przykręca się uchwyty, które następnie zawiesza się na wieszaku na ścianie i odpowiednio blokuje całość, tak aby uniemożliwić przypadkowe zsunięcie odbiornika z wieszaka.

Zawieszenie telewizora na ścianie to zadanie naprawdę łatwe do wykonania przez każdego użytkownika. Telewizor na wieszaku będzie służył nam w sposób bezpieczny dla naszego wzroku i bardzo wygodny jednocześnie. Nowoczesne wieszaki na telewizor to rozwiązanie funkcjonalne, estetyczne i praktyczne.

Materiał opracowany przez specjalistę sklepu SMD-LED.pl

 

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: