pomorskie, Gdynia, Chwarzno-Wiczlino

Informacja na temat Chwarzna-Wiczlina

Aktualnie na Chwarznie-Wiczlinie dostępnych jest 170 ofert w 4 inwestycjach

pomorskie, Gdynia, Chwarzno-Wiczlino

Chwarzno-Wiczlino jest zdecydowanie największą dzielnicą Gdyni pod względem powierzchni: zajmuje aż 27,93 kilometra kwadratowego. Mieszka tu około 7 750 osób. Gęstość zaludnienia jest najniższa w Gdyni – pod koniec 2011 roku wynosiła zaledwie 278 osób na kilometr kwadratowy. W skład dzielnicy wchodzą dwie dawne wsie – Chwarzno i Wiczlino. Do dzisiaj ten obszar zachował wiejski charakter. W ostatnich latach – oprócz domów jednorodzinnych i zabudowy szeregowej – w tej części Gdyni powstały kilkupiętrowe bloki (zwłaszcza w Chwarznie). Zgodnie z przewidywaniami, dzielnica jeszcze długo będzie atrakcyjnym terenem pod nowe nieruchomości. Każdy, kto wybierze mieszkanie na przedmieściu Gdyni, może się czuć jak na spokojnej wsi, a jednocześnie mieć blisko do pracy. Wokół zabudowań są pola uprawne, lasy i łąki. Dzielnica leży na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Informacja o lokalizacji

W Chwarznie mieści się Zespół Szkół nr 15, w którego skład wchodzą szkoła podstawowa i gimnazjum. W Wiczlinie znajduje się szkoła podstawowa (wkrótce ma zostać rozbudowana). Najbliższe szkoły średnie i wyższe są w innych dzielnicach Gdyni.

Obecnie mieszkańcy Chwarzna-Wiczlina korzystają z przychodni lekarskich w sąsiednich dzielnicach Gdyni. Wkrótce powstanie nowa przychodnia NZOZ „Wiczlino”.

W dzielnicy działa Uczniowski Klub Sportowy Aligator Chwarzno, który – jako jedyny klub z Pomorza – gra w polskiej Ekstralidze floorballowej. W Wiczlinie znajduje się stadnina koni. Dzieci i młodzież mogą zapisać się na bezpłatne zajęcia z piłki nożnej lub koszykówki, które organizuje rada dzielnicy. Piękne lasy sprzyjają turystyce pieszej.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Chwarznie-Wiczlinie mogą wybierać z pośród 4 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 170 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych na Chwarznie-Wiczlinie wahają się od 5 202 do 11 583 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje na Chwarznie-Wiczlinie

Inwestycje polecane