Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Gdynia, Grabówek

Znaleziono 21 ofert w 2 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 13 710 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Apartamenty Wolności

  Apartamenty Wolności

  Marina w Świecie Nieruchomości

  Mieszkanie Działki Leśne, Gdynia
  ul. Wolności 18
  1.1 km od centrum
  • Oddanie: 1 kw. 2023
  • Metraż: 30-100 m2
  • Mieszkań: 9
  • Pokoje: 1-4
 • Falista
  od: 12 865 zł/m2
  Pod wynajem

  Falista

  Sozotech

  Mieszkanie Grabówek, Gdynia
  ul. Falista 2
  1.6 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 40-128 m2
  • Mieszkań: 12
  • Pokoje: 1-4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Grabówek to jedna z gdyńskich dzielnic, której większą część zajmują obszary Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Graniczy z dzielnicami: Leszczynki, Śródmieście, Działki Leśne, Witomino-Leśniczówka, Chwarzno-Wiczlino, Pustki Cisowskie-Demptowo. Grabówek przez stulecia był wioską, która przechodziła z rąk do rąk, należąc zarówno do prywatnych właścicieli, ja i klasztoru kartuzów. W historii tych terenów zapisało się szczególnie jedno wydarzenie, mianowicie masakra z grudnia 1970 r., w której m.in. padł Janek Wiśniewski - obecnie symbol walki z reżimem komunizmu. Współcześnie dzielnica kojarzy się raczej z mnóstwem zieleni, ale także nowoczesnym budownictwem. Mieszkania w Gdyni na Grabówku powstają zwłaszcza na terenach bliższych centrum. Z kolei wzdłuż ul. Morskiej wiele firm umieszcza swoje siedziby. Grabówek znajduje się bardzo blisko słynnych gdyńskich portów. dzielnicę od morza i portów oddziela gęsta sieć linii kolejowych. To jedna z lepszych dzielnic do zamieszkania w Gdyni chociażby ze względu na obecność dużego skupiska obszarów zielonych.

Mieszkania w Gdyni? Na Grabówku!

W tej części Trójmiasta powstaje bardzo dużo nowych inwestycji deweloperskich. Niższe ceny gruntów, większa ich ilość oraz duży popyt przekonują deweloperów, że warto inwestować w mieszkania, w Gdyni. Grabówek wydaje się szczególnie atrakcyjną dzielnicą, ponieważ znajduje się blisko Śródmieścia, a także portów. Z drugiej strony większość terenów to Trójmiejski Park Krajobrazowy. Tereny te są coraz popularniejsze wśród nabywców mieszkań w Gdyni. Grabówek przyciąga ciszą i spokojem, naturą, ale również rozbudowaną infrastrukturą. Inną zaletą jest obecność Akademii Morskiej, która z kolei przyciąga studentów.

Nowoczesne inwestycje na tym obszarze wyróżniają się przede wszystkim wysokim standardem wykonania. W ofertach przeważają osiedla strzeżone, z placami zabaw, parkingami podziemnymi i wspólnymi miejscami do wypoczynku. To świetna opcja dla tych, którzy szukają nowoczesnego mieszkania w Gdyni. Grabówek obfituje w lokale zarówno o niewielkiej, jak i bardzo dużej powierzchni. Można zatem znaleźć kawalerki oraz apartamentowce, wybór jest naprawdę duży. Kilkupokojowe lokale są bardzo przestronne, a dodatkowo wiele z nich posiada duże okna, które wpuszczają dużo światła dziennego. Odchodzi się również od tzw. ciemnej kuchni, która w poprzednich latach dominowała w małych mieszkaniach w Gdańsku. Na Grabówku można zauważyć, że wiele nowych inwestycji powstaje blisko Akademii Morskiej lub Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Cena mieszkania na sprzedaż: Gdynia Grabówek

Atrakcyjność tej dzielnicy wpływa znacznie na cenę nieruchomości, zwłaszcza tych nowych. Z tego względu nie należy się spodziewać, że mieszkania w Gdyni na Grabówku będą tanie. Ich średnia cena to ok. 7 600 zł/mkw. Można oczywiście znaleźć tańsze oferty, zarówno w ofertach deweloperów, jak i na rynku wtórnym. Niemniej nieruchomości są tu coraz droższe, nie należy więc spodziewać się zbyt niskich cen. Dla całego miasta średnia cena mieszkań wynosi ok. 7 500 zł/mkw. W cenie są zawarte wszystkie lokale - nowe, używane, w dobrym i słabym standardzie. Widać więc, że mieszkania w Gdyni na Grabówku mieszczą się jeszcze w średniej.

Co istotne, należy zaznaczyć, że dokładna lokalizacja i standard najmocniej wpływają na koszty zakupu. Apartament położony blisko Akademii Morskiej będzie znacznie droższy niż lokal w zwykłym standardzie, w gorszym miejscu. Na Grabówku takich niekorzystnych lokalizacji jest bardzo mało. Często natomiast kupujący spotykają się z sytuacją, w której mieszkania na rynku używanym oraz pierwotnym kosztują niemal tyle samo. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy inwestor zakupi lokal, wyremontuje go i wyposaży, a następnie chce go odsprzedać.

Inwestowanie w mieszkania, w Gdyni: czy Grabówek się opłaca?

Trójmiasto jest terenem, na którym bardzo często inwestuje się w nieruchomości. W przeciwieństwie do Warszawy tu mieszkania są tańsze, a jednocześnie zysk z inwestycji dość wysoki. Opłaca się kupować zwłaszcza mieszkania do wynajęcia w Gdyni na Grabówku, Śródmieściu, Witominie i Działkach Leśnych. Te obszary są bardzo atrakcyjne ze względu na lokalizację, infrastrukturę, bliskość do centrum i Bałtyku, ale również obfitują w tereny zielone. Dodatkowo mieszkaniami do wynajęcia w Gdyni na Grabówku zainteresowani są studenci i pracownicy Akademii Morskiej. To właśnie oni będą głównymi odbiorcami dla dużej grupy inwestorów.

Ile można zarobić na tym procederze? W skali roku jest to ok. 4 - 6% wartości mieszkania w przypadku wynajmu długoterminowego. Jeśli chodzi o wynajem turystyczny, można uzyskać nawet do 8% wartości nieruchomości przy całorocznym obłożeniu. Trzeba zatem obliczyć dokładnie, czy bardziej opłaca się wynajem studentom, czy turystom. Mieszkania do wynajęcia w Gdyni na Grabówku mają różny standard, a co za tym idzie - cenę. Można znaleźć kawalerkę za 1 000 zł/mies. i za 1 500 zł/mies. Co ciekawe, lokali na wynajem nie ma tu dużo. Obecnie ich ilość nie spełnia wymagań popytu.

Jak dojechać nad Bałtyk?

Nad samą plażę w dzielnicy Kamienna Góra podróż zajmuje ok. 15 minut samochodem, na port - ok. 11 minut. Podobnie jest z innymi terenami Gdyni, praktycznie wszędzie jest blisko. Główną arterią jest tu ul. Morska - część drogi wojewódzkiej nr 468. Pozostałe drogi są mniejsze, ale ich gęsta sieć pozwala na szybki dojazd do mieszkania w Gdyni. Na Grabówku znajduje się ogromna połać Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w którym liczne ścieżki umożliwiają dotarcie do wielu rejonów Gdyni rowerem lub pieszo. Środkami komunikacji publicznej na Grabówku są autobusy i, przede wszystkim, graniczące z dzielnicą stacje Szybkiej Kolei Miejskiej. Pociągi są głównym środkiem transportu większości osób w Gdańsku, oprócz samochodów.

Grabówek - piękna dzielnica

Mieszkańcy nie mogą tu narzekać na brak infrastruktury. Najbardziej rozbudowana jest ona wzdłuż ul. Morskiej. Znajdują się tam siedziby firm, lokale usługowe i handlowe i wiele innych. Najbardziej znanymi placówkami są oczywiście Akademia Morska, Radio Kaszebe, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Ponadto warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę kulturalną i sportową. Nieodmiennie Grabówek ściśle łączy się z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. Zajmuje on większą część dzielnicy. Stał się miejscem spotkań, odpoczynku i wielu innych atrakcji dla mieszkańców Gdańska i nie tylko. Park wyróżnia się dużą różnorodnością zieleni. Choć przeważa tu sosna, rosną także buk zwyczajny, dąb bezszypułkowy i szypułkowy, brzoza, olcha, topola, wierzba. Najstarszy jest tzw. Gruby dąb - ponad 350-letnie drzewo oznaczone jako pomnik przyrody. W całym parku znajduje się aż 144 pomników przyrody. Można spotkać tu wiele zwierząt typowych dla tego obszaru. W Trójmiejskim Parku Narodowym utworzono aż 10 rezerwatów przyrody, a kolejnych 6 jest na etapie projektowania.

Informacje o Grabówku

Na Grabówku dostępnych jest 21 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Grabówku mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 30 do 128 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (9 mieszkań).
 • 2-pokojowe (2 mieszkania).
 • 3-pokojowe (6 mieszkań).
 • 4-pokojowe (4 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich na Grabówku nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Grabówku kosztuje 481 500 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: