Uwaga

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 2187 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Cyprysowe Osiedle

10 zdjęć

Cyprysowe Osiedle
Cyprysowe Osiedle
Cyprysowe Osiedle
Cyprysowe Osiedle

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • teren ogrodzony
  • winda
  • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

  • las

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2005 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2013 roku.

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych.

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają od 1 do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 77 lokali mieszkalnych.

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.

Standard wykończenia

standard deweloperski

Dach

Dach wielospadowy, konstrukcja drewniana tradycyjna, w całości odeskowany – impregnacja ciśnieniowa, w pełni zabezpieczony ognioodpornie, dachówka ceramiczna Hugenot Fenal H10, ocieplenie dachu wełną mineralną 15cm + 5cm oraz folią paraizolacyjną, stropy żelbetowe, rynny z PCV, instalacja odgromowa układana na wspornikach z drutu cynkowanego,

Elewacja

Tynk cementowo – wapienny pokryty farbą połączony z płytką klinkierową

Stolarka okienna

OKNA DACHOWE TYPU VELUX I FAKRO OKNA W MIESZKANIACH: PROFIL BRUEGMANN KOLOR: OREGON SZYBY ZESPOLONE 4/16/4/16/4 PAKIET 44 MM U=0,6 W/M2K CIEPŁA RAMKA PAKIET 3 SZYBOWY

Balkony

Posadzka – płytki gresowe mrozoodporne, balustrady – stalowe ocynkowane

Ściany

Płyta fundamentowa żelbetowa, ściany z pustaka Cerpol – Kozłowice, który charakteryzuje się: dużą zdolność akumulacji ciepła; niskie koszty ogrzewania; bardzo dużą dźwiękochłonność; przyjemny i zdrowy mikroklimat; dzięki dobrej izolacyjności – ochronę przed chłodem zimą, a przed upałem latem; paroprzepuszczalność ścian; trwałość na wiele pokoleń. Ściany konstrukcyjne: zewnętrzne grubości 25 cm + ocieplenie styropianem grubości 8 cm + pustak 9cm, działowe o grubości 9 cm. Ściany piwnic izolowane termicznie i przeciwwilgociowo: styropian 8cm, bloczek betonowy, izolacja i drenaż opaskowy.

Instalacje

nstalacja gniazd wtykowych i siły - Oprzewodowanie dla odbiorników AGD i RTV, instalacja puszek pod osprzęt instalacyjny. W kuchni – zasilanie 3-fazowe. Instalacja zatopiona w ścianach i sufitach. Gniazda wtykowe we własnym zakresie. Instalacja elektryczna wewnętrzna i instalacja oświetleniowa - Instalacja będzie wykonana zgodnie z normami i zaleceniami CEI. Przewody będą prowadzone pod tynkiem oraz pod podłogą. Instalacja elektryczna w mieszkaniach będzie rozpoczynać się od licznika montowanego przez Zakład Energetyczny, od którego wychodzić będzie linia zasilająca do skrzynki bezpiecznikowej, wyposażonej we wszelkie wymagane zabezpieczenia instalacji oświetleniowej i do gniazdek. Wyłączniki światła i gniazdka elektryczne będą w estetycznych obudowach polimerowych, wyłączniki światła we własnym zakresie, Instalacja domofonowa - Panel przywoławczy domofonowy przy wejściu do budynku, Instalacja TV - Gniazdo anteny RTV w pokoju dziennym, gniazdo RTV/SAT Instalacja telefoniczna i internetowa - Wewnątrz budynku okablowanie zakończone gniazdami telefonicznymi (pokój dzienny) z dostępem do Internetu. Instalacja wodna wewnętrzna - Instalacja w mieszkaniach wykonana z polipropylenu, wykonane podejścia do urządzeń i armatury, bez białego montażu, ciepła woda użytkowa dostarczona z węzła cieplnego (PEC) z zastosowaniem wymienników ciepła LOGOTERM.

Ogrzewanie

Centralne ogrzewanie z węzła cieplnego (PEC), grzejniki płytowe z termo zaworami,

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera.

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych.

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne (54 miejsca): dodatkowo płatne.

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park, las

Opis inwestycji

Cyprysowe Osiedle logo

Zespół mieszkaniowy został usytuowany przy ulicy Paderewskiego w Katowicach. Cyprysowe Osiedle składa się z 77 mieszkań, znajdujących się w czterech Budynkach, każdy z budynków składa się z sześciu kondygnacji. Pierwszą kondygnację stanowi podziemny parking oraz pomieszczenia gospodarcze, kondygnacje druga, trzecia, czwarta i piąta to odpowiednio parter, pierwsze piętro, drugie piętro i trzecie piętro, natomiast kondygnację szóstą stanowi użytkowe poddasze oraz antresole w budynkach B,C i D. Każdy z budynków posiada dwa wejścia: jedno z garażu podziemnego, drugie jest wejściem głównym do klatki schodowej z ciągu pieszego. Ruch samochodów odbywa się wyłącznie w części podziemnej, wnętrze zespołu mieszkaniowego jest przeznaczone wyłącznie dla ruchu pieszego.

Inwestycja Cyprysowe Osiedle znajduje się w Zespole Dzielnic Śródmiejskich, ul. Paderewskiego 47 (1.9 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez Tarasy Osiedle.

Inwestycja Cyprysowe Osiedle została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2013 roku.

Cały projekt składa się z 77 nowych mieszkań znajdujących się w 4 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają od 1 do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Cyprysowe Osiedle nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Tarasy Osiedle przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne (54 miejsca)

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Cyprysowe Osiedle?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Cyprysowe Osiedle mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 410 metrów od inwestycji Cyprysowe Osiedle znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Osiedle Paderewskiego Graniczna.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Cyprysowe Osiedle znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Cyprysowe Osiedle znajduje się 6 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach w odległości 130 m, Miejskie Przedszkole nr 55 w Katowicach w odległości 130 m, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Katowicach w odległości 130 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Cyprysowe Osiedle składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 350 m znajduje się Biedronka, w odległości 400 m znajduje się Lidl.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Cyprysowe Osiedle w odległości 90 m znajduje się Boisko, w odległości 90 m znajduje się Boisko, w odległości 130 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 16.01.2014
Data aktualizacji: 29.10.2020

Pobliskie Lokalizacje

Inwestycje w pobliżu w Zespole Dzielnic Śródmiejskich

Oferty w Zespole Dzielnic Śródmiejskich

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: