Francuska Park

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Francuska, oferowane bezpośrednio przez

ATAL S.A.

Katowice, Zespół Dzielnic Śródmiejskich, ul. Francuska

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 2264 oferty w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Francuska Park

21 zdjęć

Francuska Park
Francuska Park
Francuska Park
Francuska Park

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • Standard deweloperski

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2013 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2015 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 9 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają od 6 do 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 241 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada (222): wielkości od 2,5 do 4,81 mkw

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne (277 miejsc)

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

W niebanalnym sąsiedztwie, otoczonej lasami oraz akwenami wodnymi Doliny Trzech Stawów, u zbiegu ulic Francuskiej i Lotnisko w Katowicach, powstanie nowoczesny kompleks mieszkaniowy Francuska Park. Dziewięć eleganckich obiektów o kaskadowym układzie i niepowtarzalnej linii architektonicznej powstanie w dwóch etapach i docelowo zaoferuje 655 komfortowych mieszkań. Szeroki wachlarz lokali o funkcjonalnych układach i powierzchniach od 30 do 124 mkw., stanowi atrakcyjną ofertę dla najbardziej wymagających klientów. Na terenie osiedla znajdzie się również 8 lokali handlowo-usługowych, które kompleksowo zaspokoją potrzeby mieszkańców.

Inwestycję Francuska Park wyróżnia nowoczesna architektura oraz wyjątkowa lokalizacja. Kompleks zaprojektowano tak, aby wpisywał się formą i funkcjonalnością w otaczający krajobraz i charakter urbanistyczny okolicy. O wyjątkowym obliczu osiedla decydują ciekawa kompozycja kolorystyczna oraz naturalne materiały użyte do wykończeń elewacji.

Mieszkania zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić poczucie przestronności i maksymalne doświetlenie pomieszczeń. Każdy lokal jest wyposażony w balkon, a te na parterze w przydomowe ogródki. Apartamenty na ostatnich kondygnacjach posiadają obszerne tarasy, z których roztacza się urokliwy widok na krajobraz Beskidów. Projekt łączy w sobie wygodę z funkcjonalnością, oferując w podziemiach budynku 836 miejsc postojowych ulokowanych w garażu podziemnym, uzupełnionych przez 62 miejsca naziemne na terenie posesji.

Niewątpliwym atutem Francuska Park jest lokalizacja. Mieszkańcy będą mieli dostęp do znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie szkół, przedszkoli i uczelni wyższych, a także placówek służby zdrowia, aptek, urzędów pocztowych, banków itp. Do dyspozycji mieszkańców jest także usytuowana nieopodal kompleksu popularna galeria handlowa „Trzy Stawy”, a także liczne puby, kluby, teatry, muzea, znajdujące się w centrum miasta, oddalonych zaledwie o 1,5 km od osiedla. Kompleksowa infrastruktura miejska zapewnia szybki dostęp do pozostałych części Katowic, a także dużą mobilność i sprawny dojazd do innych miast aglomeracji śląskiej.

Inwestycja Francuska Park znajduje się w Zespole Dzielnic Śródmiejskich, ul. Francuska (2.6 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez ATAL S.A.

Inwestycja Francuska Park została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2015 roku.

Cały projekt składa się z 241 nowych mieszkań znajdujących się w 9 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają od 6 do 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Francuska Park nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców ATAL S.A. przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne (277 miejsc)

W inwestycji znajdują się 222 komórki lokatorskie wielkości od 2,5 do 4,81 mkw.

Lokalizacja inwestycji

Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Francuska Park?

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Francuska Park mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1894 metrów od inwestycji Francuska Park znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Katowice.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Francuska Park znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Francuska Park znajduje się 7 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Szkoła podstawowa nr 4 im. Jerzego Ziętka w odległości 808 m, Szkoła Podstawowa nr 4 w odległości 813 m, Przedszkole Miejskie nr 87 im. Juliana Tuwima w odległości 814 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Francuska Park jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: NZOZ "Prof Bis Med" S.C. w odległości 415 m, Centrum Medyczne LUX MED w odległości 599 m, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w odległości 706 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Francuska Park składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 69 m znajduje się Piekarnia i Cukiernia "Stach", w odległości 368 m znajduje się Orlen, w odległości 684 m znajduje się Fabryka Formy.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Francuska Park w odległości 812 m znajduje się boisko / kort, w odległości 843 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, w odległości 853 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu.

Data publikacji: 12.05.2014
Data aktualizacji: 07.06.2019

Artykuły powiązane:

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: