Park Skandynawia etap IV

Ta oferta bierze udział w konkursie

Mieszkania na sprzedaż ul. Optyków, oferowane bezpośrednio przez

Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o.

Warszawa, Praga-Południe, Gocław, ul. Optyków

Uwaga

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 203 oferty w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Park Skandynawia etap IVPark Skandynawia etap IV

8 zdjęć

Park Skandynawia etap IV
Park Skandynawia etap IV
Park Skandynawia etap IV
Park Skandynawia etap IV
konkurs - wygraj 100000zł na dobry start

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • rowerownia
  • wózkarnia
  • Standard deweloperski

Instalacje i energetyka

  • instalacja fotowoltaiczna

Rekreacja

  • plac zabaw

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2022 roku, planowane oddanie do użytkowania w 3 kw. 2024 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 80 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Elewacja

spójna, jasna, skandynawska kolorystyka i staranne wykończenie budynków

Stolarka okienna

duże okna z białym wykończeniem wewnętrznym i okleiną drewnopodobną z zewnątrz

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne
  • miejsca postojowe naziemne : zewnętrzne

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Standardowo osiedla projektuje się w taki sposób, że zaczyna się od planu zagospodarowania terenu, który dzieli się na kwartały i budynki, a te na mieszkania. My zrobiliśmy odwrotnie. Priorytetem były ładne mieszkania o ciekawych, różnorodnych układach, by można było je funkcjonalnie i komfortowo umeblować. Niektóre z nich są dwupoziomowe. Każde ma dobry dostęp do światła dziennego dzięki odpowiedniemu usytuowaniu pomieszczeń względem stron świata oraz dużym oknom. Z takich mieszkań składaliśmy piętra tworzące budynki, a budynki wkomponowaliśmy w zastaną przestrzeń i tak powstało osiedle.

Park Skandynawia zawdzięcza swoją nazwę stylowi nawiązującemu do rozwiązań stosowanych w budownictwie mieszkalnym przez naszych północnych sąsiadów. Wyróżnia go prostota i solidność architektonicznych form, funkcjonalność wspólnych przestrzeni oraz odpowiedzialność i troska o zielone otoczenie. Mamy tu więc uniwersalną, ponadczasową architekturę o prostych bryłach i jasnej kolorystyce. Jest tu też dużo dogodnych rozwiązań w strefach wspólnych: wózkownie, rowerownie, atestowany plac zabaw, zminimalizowane bariery architektoniczne w ciągach komunikacyjnych, cichobieżne windy, energooszczędne oświetlenie. W zieleńcach dla mieszkańców starannie dobraliśmy i zasadziliśmy zróżnicowane gatunki roślin. Są tu też takie niespodzianki, jak budki dla ptaków, domki dla owadów oraz stoły do gry w warcaby, szachy i ping-ponga.

Osiedle zlokalizowane jest w sercu warszawskiego Gocławia. Ma bezpośredni dostęp do wszystkiego, co potrzebne, by wygodnie żyć w mieście – komunikacji miejskiej, sklepów, szkół, przedszkoli, żłobków, urzędów. W niedalekim sąsiedztwie są rekreacyjne tereny zielone, takie jak Park nad Balatonem, rezerwat Olszynka Grochowska i Park Skaryszewski. Wśród obiektów sportowych do wyboru są między innymi korty tenisowe Gocław i pływalnia Wodnik. Dojazd do centrum, na przykład do Muzeum Narodowego, zajmuje 11 minut – autem, i 35 minut – komunikacją miejską.

Park Skandynawia IV

Park Skandynawia IV to kolejny etap docenianego przez mieszkańców osiedla Skanska na Warszawskim Gocławiu.

• jeden budynek: 80 mieszkań

• liczba lokali usługowych: 3

• metraże od 26,42m2 do 92,97m2

• standardowa wysokość pomieszczeń około 2,70m

• 5 pięter

• funkcjonalne plany, świetne doświetlenie pomieszczeń, duże okna z białym wykończeniem wewnętrznym i okleiną drewnopodobną z zewnątrz

• patia między budynkami

• windy obsługujące wszystkie poziomy budynku, cichobieżne, wygodne do przewożenia wózków dla dzieci i osób niepełnosprawnych

• dwukondygnacyjny garaż z komórkami i boksami rowerowymi, miejsca postojowe naziemne

• wózkownia

• panele fotowoltaiczne

• spójna, jasna, skandynawska kolorystyka i staranne wykończenie budynków

• projekt pracowni nsMoonStudio, realizowany przez generalnego wykonawcę Skanska SA

Park Skandynawia jest nowoczesnym osiedlem, zlokalizowanym w samym sercu warszawskiego Gocławia. To lokalizacja, której niezaprzeczalną zaletą jest rozwinięta infrastruktura oraz łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, sklepów, placówek oświatowych i urzędów. W pobliżu znajdują się również zielone tereny rekreacyjne – np. Park nad Balatonem, rezerwat Olszynka Grochowska oraz Park Skaryszewski.

Rekreacja i zieleń

• przestrzeń osiedla zorganizowana zgodnie ze skandynawskim porządkiem: funkcjonalnie, prosto i intuicyjnie

• przyjazny projekt przestrzeni wspólnej: drzewa, krzewy, trawniki, małe formy architektoniczne, zróżnicowane i staranie dobrane gatunki roślin

• miejsce rekreacji wyposażone w atestowane urządzenia, plac zabaw

• stojaki rowerowe

Dbamy o środowisko

• budki dla ptaków

• projekt zieleni nawiązuje do naturalnego środowiska przyrodniczego okolicy

• energooszczędne rozwiązania: czujniki ruchu, oświetlenie LED

Certyfikat jakości BREEAM

Park Skandynawia, jak wszystkie osiedla Skanska, powstaje w zgodzie z zasadami zrównoważonego budownictwa oraz w sposób, który pozwala na ekonomiczne, komfortowe i odpowiedzialne mieszkanie. BREEAM to także niższe koszty kredytu. Zapytaj o inne korzyści z certyfikacji budynków.

Inwestycja Park Skandynawia etap IV znajduje się na Gocławiu, ul. Optyków (6.7 km od centrum Warszawy), jest realizowana przez Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2024 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 80 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

Aktualnie w inwestycji Park Skandynawia etap IV nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o. przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne
  • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Przynależąca do prawobrzeżnej części Warszawy dzielnica Praga-Południe to obszar, na którym tętni miejskie życie, a dominacja zabudowy mieszkaniowo-przemysłowej związana jest z dużą ilością i znaczną gęstością zaludnienia. Kształt architektoniczny dzielnicy wyznaczają modernistyczne założenia z XX w., jednakże zabudowa jest zróżnicowana. Skaryszew, Kamionek i Grochów to tereny przemysłowe, na których znajdują się m.in. Państwowe Zakłady Optyczne oraz fabryki: E. Wedla, Siemensa czy Radwaru. Na Grochowie wciąż powstają nowoczesne biurowce i apartamentowce, zaś Saska Kępa – osiedle willowe. Najważniejszy ośrodkiem kultury jest Teatr Powszechny, natomiast obiektem sportowym – Stadion Narodowy. Na pejzaż przyrodniczy składają się parki, w tym jeden z najpiękniejszych w Europie – Park Skaryszewski oraz rezerwat Olszynka Grochowska. Praga-Południe połączona jest z centrum miasta za pomocą 3 mostów: Siekierkowskim, Łazienkowskiego i Poniatowskiego.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Park Skandynawia etap IV?

Transport z Pragi Południe na drugi brzeg Wisły umożliwiają mosty: Siekierkowski, Łazienkowski i Poniatowskiego, a najważniejszą arterią dzielnicy jest ul. Grochowska. Funkcjonuje tutaj komunikacja miejska: autobusy, tramwaje oraz Szybka Kolej Miejska, a w planach jest budowa II linii metra.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Park Skandynawia etap IV mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1884 metrów od inwestycji Park Skandynawia etap IV znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Warszawa Gocławek.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Park Skandynawia etap IV znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Park Skandynawia etap IV znajduje się 36 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: przedszkole w odległości 409 m, Przedszkole nr 425 w odległości 409 m, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 10 w odległości 465 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Park Skandynawia etap IV jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Enel-Med Oddział Promenada w odległości 229 m, Vita Med w odległości 246 m, Promenadent w odległości 328 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Park Skandynawia etap IV składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 142 m znajduje się Żabka, w odległości 190 m znajduje się Żabka, w odległości 291 m znajduje się Żabka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Park Skandynawia etap IV w odległości 88 m znajduje się boisko / kort, w odległości 432 m znajduje się boisko / kort, w odległości 444 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu.

Data publikacji: 29.06.2022
Data aktualizacji: 22.04.2024

Artykuły powiązane:

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: