Warszawa, Praga-Północ, Nowa Praga, ul. Stalowa 39
Warszawa, Praga-Północ, Nowa Praga, ul. Stalowa 39
Oferta archiwalna
Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.
Mamy dla Ciebie 32 oferty w najbliższej okolicy!
Najbliższe inwestycje
Prezentacja oferty archiwalnej
![Stalowa 39](https://thumbs.rynekpierwotny.pl/3e79b87d:srI7KAqAtjbWMXtBD67vSiDjyt0/440x248/filters:upscale():format(jpg)/stalowa-39.jpg)
![Stalowa 39](https://thumbs.rynekpierwotny.pl/3e79b87d:srI7KAqAtjbWMXtBD67vSiDjyt0/440x248/filters:upscale():format(jpg)/stalowa-39.jpg)
1 zdjęcie
Udogodnienia Inwestycji
Standard i bezpieczeństwo
- Standard deweloperski
Szczegóły inwestycji
Realizacja inwestycji:
Liczba budynków:
Liczba kondygnacji:
Liczba mieszkań:
Wysokość pomieszczeń:
Standard wykończenia
standard deweloperski
Rodzaj własności:
Powierzchnie dodatkowe:
Komórki lokatorskie:
Miejsca postojowe:
- miejsca postojowe podziemne (50 miejsc)
Przyroda:
Opis inwestycji
Nowe miejsce na Nowej Pradze
Stalowa 39 to nowa inwestycja zlokalizowana na skrzyżowaniu ulic Stalowej i Czynszowej na warszawskiej Pradze – w barwnej okolicy wypełnionej kawiarniami, parkami, punktami usługowymi oraz miejską kulturą. Bez wątpienia jednym z głównych jej atutów jest lokalizacja – już niebawem po sąsiedzku zostanie oddana do użytku stacja metra "Szwedzka". Dojazd do centrum zajmuje nie więcej niż kwadrans, a zapewniają go także tramwaje i autobusy zatrzymujące się na okolicznych przystankach.
Adres, który ma swoje tajemnice
Brakujący dziś numer "39" przy ul. Stalowej nie zawsze był niezabudowanym placem. Miejsce to ma historię sięgającą 1865 r. Wtedy ta część Pragi była rozparcelowywana przez jej ówczesnych właścicieli: Ksawerego Konopackiego (tzw. Konopacczyzna) i Joachima Kurakowskiego (tzw. Kurakowszczyzna). Stalowa 39 leży dokładnie na granicy tych dwóch dóbr. W wyniku wielokrotnych zmian właścicieli działki te na początku XX w. weszły w posiadanie najpierw znanego praskiego społecznika i filantropa Antoniego Kochańskiego, a następnie dwóch przedsiębiorców: Władysława Pachulskiego i Andrzeja Domańskiego. Ci ostatni wybudowali trzy sąsiednie kamienice oraz zamierzali zamknąć plac kamienicami wzdłuż planowanego przedłużenia ul. Czynszowej. Zamysłom tym stanęły na przeszkodzie dwie wojny światowe oraz niedokończenie przez miasto ul. Czynszowej. Dlatego przez wiele lat, tymczasowo, działał tu wspominany w licznych pamiętnikach bazar i liczne sklepiki.
Styl, szyk i wygoda
Dwa 7-kondygnacyjne nowoczesne budynki swoją formą i wykończeniem nawiązują do unikalnej historycznej zabudowy okolicznych praskich kamienic. Całość dopełnia otwarty, obsadzony zielenią dziedziniec, eleganckie lobby oraz zielone dachy, które wzbogacają architekturę o aspekt ekologiczny.
W budynku znajdują się 202 mieszkania o metrażach od 24 do 112 m². Ich funkcjonalne rozkłady pozwolą mieszkańcom na wprowadzenie własnych rozwiązań aranżacyjnych.
Jedna dzielnica, wiele możliwości
Nowa Praga to dynamicznie rozwijająca się dzielnica, w której oprócz miejsc związanych z kulturą, takich jak kina, teatry czy galerie sztuki, nie brakuje punktów usługowych, które ułatwiają codzienne życie. W okolicy Stalowej 39 znajdują się liczne sklepy, szkoły, przedszkola, urzędy pocztowe i banki, a także pływalnie, hale sportowe czy siłownie. Fani aktywnego wypoczynku z pewnością docenią bliskość Parku Praskiego i terenów nadwiślańskich.
Inwestycja Stalowa 39 znajduje się na Nowej Pradze, ul. Stalowa 39 (4.1 km od centrum Warszawy), została zrealizowana przez Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.
Inwestycja Stalowa 39 została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2020 roku.
Cały projekt składa się z 202 nowych mieszkania znajdujących się w 2 budynkach. Budynki posiadają 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Aktualnie w inwestycji Stalowa 39 nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.
Dla przyszłych mieszkańców Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. przewidział:
- miejsca postojowe podziemne (50 miejsc)
Artykuły powiązane:
Nowe warunki techniczne 2022
Na ceny mieszkań wpływa wiele czynników. Są to na przykład ceny materiałów budowlanych i koszty tzw. robocizny. Warto jednak pamiętać, że duże znaczenie mają także regulacje prawne, do stosowania których są zobligowani deweloperzy. Jak zmiany warunków technicznych proponowane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii mogą wpłynąć na koszt budowy nowych M, a w konsekwencji na ich cenę? O to portal RynekPierwotny.pl zapytał przedstawicieli firm deweloperskich.
16 marca 2022
Marlena Rzepniewska
Jakie mieszkania w Poznaniu się najlepiej sprzedają?
Małe i średnie mieszkania to najchętniej kupowane formaty w Poznaniu. Ujawnia się również silny pandemiczny trend – poszukiwane są lokale z balkonami, tarasami i ogródkami. Ale to nie jedyne wyraźne tendencje – wciąż na topie są mieszkania z miejscem postojowym, osiedlowe tereny zielone, a ostatnio także bliźniaki z ogrodem i drewniane domy energooszczędne. Jakie jeszcze lokale cieszą się największa popularnością wśród poznaniaków? Jaka cena za metr kwadratowy jest najbardziej pożądana?
17 września 2021
Marzena Zbierska
[Sonda] Osiedla ekologiczne
Ekologia od wielu lat to wiodący trend w budownictwie mieszkaniowym, który z jednej strony jest coraz mocniej egzekwowany przez prawo, a z drugiej przez samych klientów – świadomych zmian klimatu. Wiele z tych technologii jest z nami już od dawna, inne powoli pojawiają się w nowych inwestycjach. Dlatego z okazji Dnia Ziemi postanowiliśmy zapytać przedstawicieli największych firm deweloperskich, na jakie ekologiczne udogodnienia mogą obecnie liczyć nabywcy? Co już jest standardem, a co niedaleką przyszłością?
22 kwietnia 2021
Agnieszka Studzińska
[SONDA] Deweloperzy prognozują jak będzie wyglądać II połowa 2017 roku!
Pytaliśmy już o program Mieszkanie dla Młodych. Pytaliśmy także o podsumowanie pierwszej połowy obecnego roku, rekordowego pod względem wyników sprzedaży. Kolejnym pytaniem, które zadaliśmy firmom deweloperskim była prośba o prognozy na drugą połowę 2017 roku. Czy w rzeczywistości stale rosnącej...
07 sierpnia 2017
Mikołaj Ostrowski