Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Sokolska 30 Towers

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Sokolska, oferowane bezpośrednio przez

ATAL S.A.

Katowice, Śródmieście, ul. Sokolska 30

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 648 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Sokolska 30 TowersSokolska 30 Towers

13 zdjęć

Sokolska 30 Towers
Sokolska 30 Towers
Sokolska 30 Towers
Sokolska 30 Towers

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • monitoring
 • recepcja
 • winda
 • Standard deweloperski

Rekreacja

 • sauna
 • sala fitness

Przyroda w okolicy

 • 10 parków w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2018 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 3 kw. 2021 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 18 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 286 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 265 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne
 • miejsca postojowe naziemne

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

OPIS INWESTYCJI

Sokolska 30 Towers to nowoczesna, wielofunkcyjna inwestycja zlokalizowana w samym sercu Katowic.

Projekt zakładał realizację budynku o charakterze mieszkalno-biurowym, z wieloma udogodnieniami dla nabywców. Doskonale rozwinięta infrastruktura miejska, bliskość atrakcji kulturalnych, a także lokalizacja w centrum miasta czynią tę inwestycję idealną propozycją zarówno dla inwestorów prywatnych, jak i biznesowych.

Dwie siedemnastopiętrowe wieże, połączone ze sobą trzema dolnymi kondygnacjami przyciągają nowoczesnym, pełnym lekkości i smaku designem. Z myślą o mieszkańcach, architekci zaprojektowali aż 280 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni – od przytulnych 27 mkw. kawalerek po przestronne 137 mkw. apartamenty. Wszystkie lokale mieszkalne wyposażone zostały w loggie i wysokie okna. Utrzymana w minimalistycznej estetyce elewacja budynku została uzupełniona licznymi przeszkleniami, które nadały całości lekkości i nowoczesnego wymiaru.

Parter budynku wyposażony został w wysmakowane lobby, w którym znalazły się recepcja oraz dwa lokale usługowe. Z kolei, pierwsze dwa piętra dedykowane zostały powierzchniom biurowym. Projektanci zadbali również o przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców, w której nie zabrakło przytulnego klubu malucha oraz bogato wyposażonej siłowni z sauną do wyłącznej dyspozycji mieszkańców.

Dach drugiego piętra, pomiędzy wieżami, stał się zielonym atrium – miejscem odpoczynku i relaksu. Mieszkańcy mogą korzystać również z przestronnego dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego, komórek lokatorskich oraz miejsc

postojowych naziemnych. Całodobowy monitoring i recepcja, a także energooszczędne oświetlenie sprawiają, że inwestycja jest w pełni bezpiecznym i spokojnym miejscem zamieszkania. Architekci zadbali również o potrzeby osób niepełnosprawnych.

Sokolska 30 Towers stał się najatrakcyjniejszym i najbardziej pożądanym przez inwestorów adresem na mapie Katowic. Mieszkańcy mają dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej – w bezpośrednim otoczeniu znajdują się bowiem liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, postoje taksówek oraz stacje rowerowe. Ponadto, 700 metrów od inwestycji zlokalizowany jest Dworzec Główny, a przy pobliskiej ulicy Sądowej znajduje się centrum przesiadkowe, dzięki któremu dotarcie nawet w najodleglejszy zakątek Katowic nie stanowi problemu. Z kolei, zmotoryzowani mieszkańcy mogą w ekspresowym tempie znaleźć się na drodze krajowej 79 i stamtąd wyruszyć zarówno w stronę Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice czy Gdańska, jak i Wrocławia czy Krakowa.

W bliskiej okolicy inwestycji znajdują się również liczne restauracje, modne kluby, kawiarnie, kina czy teatry. Mieszkańcy mogą także skorzystać z rozbudowanej oferty klubów fitness, szkół tańca i jogi. Ponadto, Sokolska 30 Towers ulokowana jest dokładnie pośrodku centrum biznesowego Katowic. Inwestycja firmy ATAL przypadła do gustu pracownikom pobliskich międzynarodowych korporacji, którzy cenią komfort, elegancję i wysoki standard nowego budownictwa.

Inwestycja Sokolska 30 Towers znajduje się w Śródmieście, ul. Sokolska 30 (0.5 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez ATAL S.A.

Inwestycja Sokolska 30 Towers została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2021 roku.

Cały projekt składa się z 286 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 18 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

Aktualnie w inwestycji Sokolska 30 Towers nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców ATAL S.A. przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne
 • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Sokolska 30 Towers?

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Sokolska 30 Towers mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 725 metrów od inwestycji Sokolska 30 Towers znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Katowice.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Sokolska 30 Towers znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Sokolska 30 Towers znajduje się 49 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w odległości 37 m, szkoła w odległości 99 m, Szkoła Podstawowa nr 10 imienia Marii Curie-Skłodowskiej w odległości 149 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Sokolska 30 Towers jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: LUX MED Stomatologia w odległości 182 m, Centrum Medyczne LUX MED w odległości 186 m, Centrum Medicover - Chorzowska w odległości 186 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Sokolska 30 Towers składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 26 m znajduje się Żabka, w odległości 126 m znajduje się Żabka, w odległości 127 m znajduje się Złoty Róg.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Sokolska 30 Towers w odległości 189 m znajduje się boisko / kort, w odległości 195 m znajduje się boisko / kort, w odległości 205 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 06.07.2023
Data aktualizacji: 24.05.2024

Artykuły powiązane:

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023