Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Zmień lokalizację

Toruń

Toruń, kujawsko-pomorskie
  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

Znaleźliśmy 10 deweloperów w Toruniu

Aktualnie nasi deweloperzy w Toruniu realizują 20 inwestycji

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Dobry deweloper w Toruniu?

“Dobry deweloper w Toruniu” to hasło bardzo rozległe - kryje się pod nim wiele informacji, jakie można uzyskać w internecie, od znajomych czy choćby od mieszkańców danego osiedla. Przede wszystkim warto wiedzieć, że najczęściej mowa właśnie o konkretnych przedsiębiorcach, ale również ich podwykonawcach - biurach sprzedaży czy firmach budowlanych. Słysząc zdanie typu: “polecam, bo kupuję mieszkanie od tego dewelopera w Toruniu”, należy na wstępie zapytać o szereg istotnych informacji, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście dana osoba poleca firmę deweloperską, czy może dobre wrażenie wywarło na niej biuro sprzedaży. Dlaczego jest to istotne? Ponieważ nie zawsze świetne umiejętności sprzedażowe czy choćby wiedza pracownika biura świadczą o wysokim poziomie jakości budownictwa. Niekiedy pojawia się sytuacja, w której nabywcy żałują zakupu mieszkania od danej firmy mimo świetnej obsługi przy podpisywaniu umów czy kontaktu z przedstawicielem biura sprzedaży. Jak zatem rozpoznać dobrego dewelopera? Toruń to na szczęście nieduże miasto, głównym źródłem informacji będą tu więc opinie osób trzecich.

 

Deweloperzy w Toruniu mają różne opinie

Nie da się ukryć, że nawet świetnej firmie zdarzają się słabsze inwestycje deweloperskie. W Toruniu łatwo je zauważyć, ponieważ mieszkańcy dość szybko reagują, co widać na forach czy nawet słychać w radiu. Taka reakcje powoduje, że przedsiębiorstwa muszą publicznie gęsto się tłumaczyć np. z opóźnień. Ale z drugiej strony, łatwo można sprawdzić, gdzie opłaca się lokować pieniądze, oraz wychwycić podejrzane przedsiębiorstwa.

 

Opinia o inwestycji i o deweloperze z Torunia

Zanim jednak nabywca zawierzy każdej opinii, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim trzeba rozróżnić opinie o samym deweloperze z Torunia i o jego inwestycjach. Niektóre osoby oceniają firmę poprzez jej realizacje, stąd właśnie wynika duża ilość opinii skrajnie negatywnych lub niezwykle pozytywnych. Osoba A napisze, że jest zadowolona ze współpracy z konkretnym deweloperem z Torunia, ponieważ nie ma żadnych uwag do inwestycji. Osoba B natomiast trafi na nieudany projekt i będzie wystawiała negatywne opinie. Najlepiej zatem sprawdzać, których inwestycji dotyczą wypowiedzi.

 

Biuro sprzedaży to nie deweloper

Inną kategorią są opinie na temat kontaktu z deweloperem. W Toruniu bardzo wiele firm deweloperskich kontaktuje się poprzez biuro sprzedaży. Tu zatem także należy sprawdzić, czy dana osoba wyraża opinię o samym deweloperze czy może o handlowcu z zewnętrznej firmy. Oczywiście, za zapewnienie kontaktu z nabywcą i tak odpowiedzialny jest deweloper. W Toruniu powinien on albo podpisać umowę z biurem odpowiadającym za sprzedaż mieszkań z inwestycji, którego pracownicy są kompetentni. Albo zdecydować się na zatrudnienie osób bezpośrednio w swojej firmie, które będą odpowiedzialne za opiekę sprzedażową i posprzedażową. Biuro sprzedaży powinno również móc podać nabywcy mieszkania kontakt do konkretnej osoby od strony dewelopera, jeśli nie jest ono wystarczająco uprawnione do udzielania konkretnych informacji lub jego rola kończy się na podpisaniu umowy sprzedaży. A z tym jest różnie. Bywa, że nabywca inwestycji deweloperskiej w Toruniu może się skontaktować tylko z zewnętrzną agencją nieruchomości w tym mieście, bo osoby od strony dewelopera znajdują się w Warszawie czy Krakowie. Nie ma więc możliwości porozmawiania z nimi bezpośrednio lub w jakikolwiek inny sposób. Najgorszą sytuacją jest taka, w której zaraz po podpisaniu umowy sprzedaży mieszkania deweloper przestaje się odzywać. Na takie aspekty warto zwracać uwagę, szukając opinii o danej firmie.

 

Gdzie szukać opinii?

Pod względem opinii oraz informacji deweloperzy z Torunia stanowią obiekt zainteresowania przede wszystkim mieszkańców oraz lokalnych mediów. Ci pierwsi wyrażają swoje zdanie w internecie - na forach, grupach w social mediach czy pod artykułami na temat danej inwestycji. Lokalne media, czyli gazety, portale internetowe lub radio informują przede wszystkim o nowych projektach deweloperów, a także sporach. Mogą również być pośrednikami między firmą a nabywcami mieszkań w kwestiach spornych. Kupcy wykorzystują tę ścieżkę zwłaszcza w sytuacji, kiedy sprzedający nie odpowiada na ich telefony i maile lub nie podaje konkretnych informacji tłumaczących opóźnienia w budowie, a także np. inny wygląd inwestycji na prospekcie, inny w rzeczywistości.

Szukając informacji w internecie, warto odsiewać takie, które nie wnoszą nic do sprawy. Biorąc pod uwagę tylko merytoryczne wypowiedzi, nabywca ma szansę uzyskać rzeczywisty obraz danego dewelopera. Toruń jest również na tyle małym miastem, że dość łatwo dotrzeć do osób, które kupiły już kiedyś mieszkanie od danej firmy. Kolejną możliwością jest wizyta w już zrealizowanej inwestycji - można wypytać mieszkańców o wiele spraw, jak np. czy po kilku latach instalacje nadal są w dobrym stanie, jak deweloper poradził sobie z wykończeniami, czy osiedle na prospekcie i w rzeczywistości mocno się różnią. Niekiedy mieszkańcy zwracają również uwagę na nieco inne sytuacje, jak np. kwestię zakupu i sprzedaży sąsiednich działek. Może się bowiem okazać, że deweloper w Toruniu zamierzał wybudować dwa osiedla, stąd zakupił odpowiednie tereny. Następnie zrezygnował z tego pomysłu i drugą działkę sprzedał pod budowę np. drogi czy ogromnego centrum handlowego.

 

Prospekt

To obowiązkowy dokument załączony do umowy kupna-sprzedaży nieruchomości. Powinny się w nim znaleźć najważniejsze informacje związane z inwestycją i konkretnym (sprzedawanym) mieszkaniem. Deweloper ma obowiązek zrealizować każde założenie, które wpisane jest do prospektu. Jeśli zatem obiecuje plac zabaw dla dzieci (tu warto zawsze poprosić go o uszczegółowienie - jak będzie wyglądał i co się znajdzie na tym placu), musi go wybudować. Zatem z jednej strony prospekt stanowi cenne źródło informacji dla nabywcy, z drugiej - zobowiązuje deweloperów. W Toruniu nie ma wielu inwestycji, które w znaczący sposób różniłyby się od tego, co zostało napisane w prospekcie. Często natomiast zdarza się, że firma użyła materiałów gorszej jakości niż obiecane, pominęła kilka “szczegółów” lub też bez informowania mieszkańców przearanżowała przestrzeń wspólną. Niektóre z wymienionych tu rzeczy mogą być podstawą do bezkarnego zerwania umowy z deweloperem.

 

A czym charakteryzuje się dobry deweloper w Toruniu?

Przede wszystkim wysoką jakością, niemal w każdym zakresie: budowy, wykończenia, obsługi nabywcy. Dla zdecydowanej większości zakup mieszkania jest trudnym procesem, zwłaszcza jeśli to ich pierwsze “M”. Deweloperzy mogą im to ułatwić, np. dzięki świetnej obsłudze sprzedażowej i posprzedażowej. Istotna jest wiarygodność - pozytywne opinie, ale również dostępność informacji o danej firmie (w tym danych kontaktowych). Znaczenie ma również to, jak i gdzie buduje się daną inwestycję deweloperską w Toruniu. Centrum (np. okolice Rynku Nowomiejskiego) i jego pobliże (np. Jar) to dość drogie tereny, więc tutaj decydują się budować raczej doświadczone firmy, na których temat można znaleźć wiele opinii. Jeśli natomiast deweloper w Toruniu wybiera lokalizacje, które mają złą sławę, warto go sprawdzić. Można również przejechać się w miejsce planowanej inwestycji - nieprzyjemna okolica powinna być dużym sygnałem alarmowym dla nabywcy. Brak podstawowych informacji, żądanie jak najwyższej sumy z góry czy wymijające odpowiedzi na temat mieszkania to również sygnały świadczące o tym, że ten deweloper w Toruniu nie jest godny polecenia.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023