Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Co będzie modne we wnętrzach w 2020 roku?

Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Data publikacji: 27.12.2019, Data aktualizacji: 29.07.2021

Średnia ocen 4/5 na podstawie 104 głosów

Co będzie modne we wnętrzach w 2020 roku?
Naturalne materiały, neo mint oraz funkcjonalność – to 3 najważniejsze trendy 2020 roku. Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl!

Co roku zmienia się moda we wnętrzach, szczególnie jeśli chodzi o trendy w dodatkach czy kolorach. Wiele motywów utrzymuje się przez kilka sezonów, ale każdy rok ma swoje dominujące, charakterystyczne elementy. Projektanci wnętrz pokazują mnóstwo inspiracji, które możemy wykorzystywać w mieszkaniach. Niekiedy wystarczy mała inwestycja, aby  metamorfoza naszego ulubionego pomieszczenia była zaskakująca.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • co będzie modne we wnętrzach w 2020 roku
  • czym jest mindfullness
  • czy recykling to już moda

Modne w 2020

W nadchodzącym roku będziemy mogli zauważyć kilka kierunków, w których będą podążać projektanci wnętrz. Najbardziej charakterystyczne będzie natomiast wykorzystanie materiałów naturalnych, jak drewno i kamień, używanie odważnych kolorów i wzorów nawiązujących do natury oraz przede wszystkim stawianie na funkcjonalność rozwiązań, które pojawią się w naszych domach. Brzmi to znajomo, jednak w 2020 roku będziemy mieli do czynienia z większą świadomością projektowania.

Ciemne drewno i kamień

Jednym z ważniejszych trendów widocznych w 2020 roku będzie wykorzystanie naturalnych materiałów, głównie w przypadku mebli, jak i mniejszych elementów dekoracyjnych jak lustra czy półki. W cenie będą rzeczy zrobione z litego drewna. Plusem tej mody jest przede wszystkim trwałość materiału. We wnętrzach spotkamy głównie drewno ciemne, jak np. heban, mahoń, palisander oraz ciepłe, naturalne odcienie orzecha i dębu. Będą łączone z kamienim, szkłem, metalem i zdobione plecionkami czy ażurami. Dominować będzie matowe wykończenie.

Podobnie będzie w przypadku kamienia. Również modne okażą się jego ciemne odcienie. Sprawdzą się jako blaty stołów, które idealnie pasują do aranżacji jadalni i salonów. Co ważne w tych naturalnych materiałach doceniane będą niedoskonałości charakterystyczne dla danych elementów jak np. słoje w drewnie czy żyłkowanie w kamieniu.

Neo mint będzie królował

Od lat pastele królują we wnętrzach. Najpierw był pudrowy róż, wyblakła żółć, a teraz pojawił się neo mint. Jest to wyrazisty, lecz stonowany odcień zieleni. Promuje naturalność, wnosi harmonię i świeżość do pomieszczenia. Lekko połyskująca barwa świadczy o powrocie do korzeni. Niektórzy widzą w nim również odbicie nowoczesnych futurystycznych nastrojów. Jest to neutralny kolor, który sprawdzi się w kobiecych, jak i męskich aranżacjach. To także doskonała barwa do dziecięcego pokoju. Kiedy pomalujemy nim całą ścianę uzyskamy efekt przytulnego pomieszczenia. Sprawdzi się również jako element dekoracyjny w postaci poduszek, narzut, zasłon czy figurek i plakatów.

O popularności tego koloru świadczy też fakt, że będzie on towarzyszył najważniejszym wydarzeniom planowanym w przyszłym roku, jak choćby otwarcie najwyższego budynku świata w Arabii Saudyjskiej, wdrożenie latających taksówek przez Ubera czy start misja NASA Mars 2020 Rover.

Powrócą kolory ziemi

Oprócz neo mint, modnymi kolorami będą również te naturalne, kojarzące się z ziemią. Można je ująć w palecie przytulnych i ciepłych barw. Są to odcienie piaskowe, rude, zielone, brązowe, koralowe i czerwone. Co ważne, pojawią się nie tylko w dodatkach, ale także na meblach tapicerowanych, takich jak kanapy, fotele, pufy, podnóżki czy otomany. Wykorzysta się je również do ozdobienia krzeseł, półek, stolików kawowych czy dodatków jak lampy, wazony i rzeźby. Neutralne meble z naturalnego drewna i kamienia napewno urozmaicą wnętrze, jak będą wzbogacone w pojedyncze kolorowe elementy.

Funkcjonalna przestrzeń

Od dawna się mówi, że urządzanie wnętrz pod kątem ich funkcjonalności powinno stanowić podstawę wszystkich aranżacji. Jednak to w 2020 roku będzie to bardzo ważny trend. Modne będą wielofunkcjonalne i modułowe meble oraz sprzęty. Ważne będzie to, aby oprócz swoich podstawowych funkcji elementy wyposażenia naszego mieszkania, miały również inne zastosowania. Sama modułowość jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na zachowanie przestrzeni oraz dowolność wykorzystania. To idealne również pod kątem dostosowania sprzętów do indywidualnych zapotrzebowań mieszkańców.

Z recyklingu

Na topie będzie funkcjonalność i naturalność, a to idealnie współgra z recyklingiem. Stosowanie ekologicznych rozwiązań to widoczny hit ostatnich lat. W 2020 dodatkowo trend ten zostanie wzmocniony. Zamiast standardowych tworzyw sztucznych używany będzie w pełni kompostowalny bioplastik PLA z kwasu polimlekowego. Można z niego wykonać krzesła, półki, stoliki czy dekoracje. Dodatkowo pojawią się także meble do salonów stworzone z poddanych recyklingowi butelek PET czy włókna szklanego. Do dekoracji mis, obrazów i szkatułek wykorzystywać się będzie muszle, pióra czy gałęzie.

Mindfullness

To trend widoczny nie tylko w szerokim rozwoju osobistym. Będzie miał wpływ również na projektowanie wnętrz. Oznacza uważność i jest odpowiedzą na coraz szybsze tempo codziennego życia. Większe znaczenie będzie miał minimalizm oraz wnętrzarski umiar, który ma w efekcie przełożyć się na promocję slow life oraz aranżacje sprzyjające wypoczynkowi. Zauważalny jest wzrost świadomości w projektowaniu oraz urządzaniu mieszkań i domów. Stawiamy nie tylko na rozwiązania pozwalające na oszczędzanie np. energii, ale także wielokrotne używanie sprzętów, mebli czy innych elementów wnętrz. 

wykończenie mieszkania z architektem
Aneta Filipczak

Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    • Pomysł na sufit

      Pomysł na sufit

      Sufit nabiera coraz większego znaczenia we wnętrzach już nie tylko centrów handlowych, klubów, biur czy innych obiektów użyteczności publicznej, ale również mieszkań oraz domów prywatnych. Trend odchodzenia od koloru białego na rzecz innego wzornictwa jest zauważalny zwłaszcza w loftach i nowoczesnych domach. Popularne stają się eksperymenty nie tylko z kolorem, ale również materiałem i jego fakturą. Jakie są rodzaje wykończenia sufitów? Co warto wprowadzić we własnych czterech kątach?

      15 lipca 2022

      Redakcja

    • Ekologiczne środki czystości

      Ekologiczne środki czystości

      W dzisiejszych czasach półki sklepowe niemal uginają się od mnogości dostępnych środków czystości. Przyciągają wzrok konsumentów nietuzinkowymi opakowaniami, zachęcającą kolorystyką i obietnicą czystego i wysprzątanego domu. W ich składzie znajdziemy jednak silne środki chemiczne, niekiedy nawet toksyczne substancje. A gdyby tak naturalne środki czyszczące przygotować samodzielnie? To możliwe. Ekologiczne, a przede wszystkim skuteczne domowe środki, zrobisz sam. W tym artykule, krok po kroku podpowiemy jak je zrobić.

      31 marca 2022

      Redakcja

    • Sufit podwieszany i sufit napinany: cena za metr, wzory i konstrukcja w salonie, kuchni oraz przedpokoju

      Sufit podwieszany i sufit napinany: cena za metr, wzory i konstrukcja w salonie, kuchni oraz przedpokoju

      Aranżacja całego domu czy mieszkania nie jest łatwym zadaniem. W nowoczesnym mieszkaniu należy zwrócić uwagę na podłogi, ściany, meble, ale również sufity. W jaki sposób je zaprojektować, aby były funkcjonalne i wyglądały nowocześnie? Popularnym rozwiązaniem są sufity podwieszane lub napinane. Jak zrobić sufit podwieszany? Ile kosztuje sufit napinany? Jakie wzory na sufit wybrać? Sprawdź!

      05 listopada 2024

      Dominika Perkowska

    • Jak stworzyć letni klimat w mieszkaniu?

      Jak stworzyć letni klimat w mieszkaniu?

      Wspomnienie lata to dla wielu osób jedna z tych przyjemności, która pomaga przetrwać jesienną pluchę. A co gdyby tak oprócz wspomnienia również nasze otoczenie przypominało o tej nieuchronnie kończącej się porze roku? Jak to zrobić? Sprzymierzeńcem może okazać się nasze mieszkanie. Ciepłe palety barw, delikatne, naturalne tkaniny czy pamiątki z wakacji… Wystarczy kilka detali, by wprowadzić do wnętrza, powiew lata...

      26 września 2024

      Marlena Rzepniewska

    Nagrody i wyróżnienia

    Nagroda Forbes 2022
    Nagroda Forbes 2021
    Nagroda Digital Excellence Awards 2022
    Nagroda Laur Klienta 2023
    Nagroda Dobry Pracodawca 2023
    Nagroda Gazele Biznesu 2023