Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

3 sposoby na inwestycje w nieruchomości

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 03.06.2019, Data aktualizacji: 05.11.2021

2 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 186 głosów

3 sposoby na inwestycje w nieruchomości
Jak skutecznie inwestować w nieruchomości? Przeczytaj na RynekPierwotny.pl

Nieruchomości oraz złoto od lat uważane są za jedne z najbardziej bezpiecznych form inwestycji. W przypadku złota głównie chodzi o ochronę pieniądza przed inflacją, ale jeśli chodzi o nieruchomości wygląda to już zupełnie inaczej. Czy warto w nie inwestować?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jak zarabiać na nieruchomościach
 • czy warto inwestować w Condohotele
 • w co inwestować pieniądze poza nieruchomościami 

Jak zarabiać na nieruchomościach

Nieruchomości to świetna inwestycja, ponieważ nie są tak absorbujące i nie wymagają ciągłej obserwacji, jak ma to miejsce w przypadku rynku walutowego czy giełdy. Na nieruchomościach można zarabiać na wiele sposobów. Jednym z nich jest wynajem, a kolejnym kupowanie i sprzedawanie drożej.

Kupno na wynajem

Decydując się na taką formę inwestycji pamiętajmy, że musi ona generować stały dochód. Oznacza to, że po opłaceniu wszystkich kosztów takich jak rata kredytu, media, naprawy, podatki itp. w kieszeni nadal muszą zostawać nam pieniądze. Stopa zwrotu powinna wynosić przynajmniej kilka procent, w przeciwnym razie inwestycja tego typu będzie bardzo ryzykowna. Szybko może okazać się, że wychodzimy na zero albo nawet na minus.

dom pod wynajem

Kupno i sprzedaż z zyskiem

Tego typu inwestycja polega na kupowaniu mieszkań poniżej wartości rynkowej, przeprowadzaniu remontu, aby uzyskać lepszą cenę i w końcu na sprzedaży. Decydując się na tego typu inwestycję trzeba pamiętać, że kluczową kwestią jest tutaj czas. Im szybciej sprzedamy tym lepiej, ponieważ długi czas oczekiwania może wpłynąć na wzrost kosztów utrzymania nieruchomości (np. kredyt lub inne opłaty eksploatacyjne).

Inwestowanie w Condohotele

Kolejną dość ciekawą opcją jest inwestowanie w Condohotele. Jest to połączenie jednostek mieszkalnych z hotelem, więc właściciel lokalu oprócz wykorzystywania go na własne potrzeby, może wynajmować go turystom. Tego typu rozwiązanie ma dodatkowe zalety, ponieważ oprócz dostępu do lokalu osoby wynajmujące mogą korzystać z infrastruktury hotelowej, takiej jak restauracje, spa itp.

mieszkania pod wynajem

Czy każdy może inwestować w nieruchomości?

Nieruchomości są jedną z lepszych i pewniejszych form inwestowania pieniędzy, ale niestety wymagają sporych nakładów finansowych, a nie każdy posiada wolne środki aby zrealizować tego typu inwestycję. Oczywiście można wziąć kredyt i jest to dość często wykorzystywana metoda, ale dla niektórych przeszkodą może okazać się niska zdolność kredytowa. Osoby, które nie mogą lub nie chcą inwestować w nieruchomości, znajdą również inne możliwości pomnażania kapitału.

W co inwestować pieniądze poza nieruchomościami?

Chociaż inwestowanie w nieruchomości jest jednym z lepszych i pewniejszych sposobów lokowania finansów, to nie każdy jest w stanie pozyskać odpowiedni kapitał na ten cel. W takich sytuacjach można spróbować pomnażać swoje pieniądze również w inny sposób, czasem mniej, czasem bardziej ryzykowny. Potencjalna stopa zwrotu z inwestycji uzależniona jest najczęściej od stopnia ryzyka. W co inwestować pieniądze dowiesz się na stronie: https://zarabiajprzez24.pl/w-co-inwestowac-pieniadze/.

apartamenty inwestycyjne - zarabiaj na nieruchomościach
Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

3 Komentarze

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
 • Sea&Lake

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. seaandlake.pl

  18 sierpnia 2020, 10:17
 • Mateusz

  Od kilku miesięcy odczuwam niepokój jeśli chodzi o moje pieniądze na lokacie. Zastanawiałem się jak je zainwestować, by mieć pewny zysk z tego. Asiu dzięki Tobie zainteresowałem się ofertą wiselkaspa.pl. Wizualizacja na stronie to jedno, a rzeczywisty ogląd to drugie, dlatego odwiedziłem Wisłę. I choć stałem w korku to nie żałuję, bo miejsce jest cudowne. W przyszłym tygodniu mam spotkanie z Panią Agnieszką, która obiecała, że wszystko dokładnie mi wytłumaczy.

  30 października 2019, 20:28
 • Asia

  Inwestycje w nieruchomość to jedna z lepszych propozycji ulokowania pieniędzy. Lokaty nie dają takiej gwarancji zwrotu jak nieruchomość. Mam już jedno mieszkanie w Katowicach, które wynajmuję studentom. Drugą inwestycją w nieruchomość był zakup apartamentu w kompleksie Wisełka Apartamenty i Spa. Jak zobaczyłam wizualizację to zamarzyłam o tym by móc tam ładować akumulatory. Natura, piesze wędrówki, a na koniec relaks w basenie lub SPA. To marzenie pracownika korporacji może zostać spełnione właśnie tam, w Wiśle.

  25 lipca 2019, 11:47

Artykuły powiązane

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023