kujawsko-pomorskie, Toruń

Informacja na temat Torunia

Aktualnie w Toruniu dostępnych jest 595 ofert w 27 inwestycjach

kujawsko-pomorskie, Toruń

Toruń to będące drugą stolicą woj. kujawsko-pomorskiego miasto o powierzchni 115,75 km2 i liczbie ludności wynoszącej 187 450 osób. Zwyczajowo dzieli się je na 24 części. Północ i południe Torunia rozdziela Wisła. Oba brzegi łączone są mostami, spośród których najokazalszym jest Most im. J. Piłsudskiego. Nowoczesna zabudowa o charakterze biznesowym i handlowym wspaniale przeplata się tu z zabytkowymi kamienicami, a im dalej od centrum, tym więcej jest osiedli budynków wielorodzinnych i domów jednorodzinnych. Miasto ma bogate zaplecze oświatowe i sportowe. Jest też imponującym ośrodkiem kultury – działają tu m.in. 4 kina, 5 teatrów, 6 muzeów i 9 galerii. Miasto ma też swoją orkiestrę symfoniczną. Toruń jest pełne zieleni – 30% jego obszaru stanowią lasy. Odpocząć można też w jednym z 3 parków miejskich.

Informacja o lokalizacji

Toruń to – obok Bydgoszczy - druga stolica woj. kujawsko-pomorskiego. Ma 115,75 km2 powierzchni i żyje tu 187 450 osób. Leży nad Wisłą, wśród rozległych terenów zielonych. 30% miasta stanowią lasy. Charakter zabudowy jest tu zróżnicowany i zależny od części miasta – w centrum spotykamy zabytkowe kamienice i nowoczesne budynki komercyjne, a na obrzeżach osiedla domów jednorodzinnych. Toruń ma bardzo bogatą infrastrukturę zarówno społeczną, jak i drogową. Przez miasto biegną 4 drogi krajowe i 4 wojewódzkie, a przy zachodniej granicy – autostrada A1.

W Toruniu funkcjonuje 27 publicznych szkół podstawowych, z czego dwie to szkoły specjalne. Ponadto znajduje się tu 21 gimnazjów, 12 liceów ogólnokształcących, 10 szkół technicznych i 7 zawodowych. Jest tu również szkoła muzyczna I i II stopnia. W mieście funkcjonuje 7 szkół wyższych, a najbardziej znany jest Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika, który od lat znajduje się wśród najlepszych uczelni wyższych w kraju.

W Toruniu całodobową opiekę medyczną zapewniają 63 placówki, w tym 5 szpitali publicznych, których ofertę medyczną uzupełnia 240 przychodni specjalistycznych i 100 poradni oraz gabinetów świadczących usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Do najważniejszych placówek medycznych zalicza się Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika i Wojewódzki Szpital Zespolony im. L Rydygiera. W mieście działa 71 aptek.

Do najważniejszych obiektów sportowych mieszczących się w Toruniu należą stadion miejski i motoarena. Poza nimi jest tu 6 hal sportowych, w tym jedna tenisowa, 10 boisk, z czego trzy są piłkarskie, a dwa wielofunkcyjne, a także 24 kompleksy boisk Orlik, dwa publiczne baseny kryte, jedno kryte lodowisko i jeden zespół kortów tenisowych. W mieście jest łącznie ok. 70 km ścieżek rowerowych. Działa tu też 9 klubów sportowych reprezentujących Toruń w rozgrywkach najwyższej rangi. Jednym z miejsc rekreacyjnych jest ciągnący się wzdłuż nadbrzeża Wisły Bulwar Filadelfijski.

Na zakupy w Toruniu można wybrać się do 7 galerii handlowych, a jedną z najciekawszych są Arkady Kupieckie tworzone przez 90 sklepów mieszczących się w zabytkowym, XIX-wiecznym budynku i oferujących produkty wyłącznie lokalnych producentów. Za największy sklep wielobranżowy uznaje się tu jednak Targowisko Miejskie. Ponadto w mieście znajdują się supermarkety oraz sklepy dyskontowe, jak Biedronka, Lidl, Piotr i Paweł, Aldi, Leroy Merlin, Castorama.

Toruń gwarantuje swoim mieszkańcom dostęp do szeroko pojętej kultury. Mieści się tu 5 teatrów, 4 kina, 9 galerii, 6 muzeów wraz z Muzeum Okręgowym i jego 6 oddziałami oraz 8 domów i centrów kultury. W dziedzinie muzyki Toruń reprezentuje m.in. Toruńska Orkiestra Symfoniczna oraz 5 chórów.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Toruniu mogą wybierać z pośród 27 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 575 mieszkań i 13 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Toruniu wahają się od 4 867 do 9 900 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje w Toruniu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Torunia

Budlex promuje artystów

,

Budlex promuje artystów

Spółka Budlex zaprosiła kilkunastu artystów z całej Polski do udziału w konkursie na projekt muralu oraz form przestrzennych, które będą spójnym wyróżnikiem nowego osiedla mieszkaniowego powstającego w Toruniu przy ul. Targowej.

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

,

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

Wyniki budowy gminnych mieszkań już od dłuższego czasu nie dają nadziei na szybką likwidację deficytu wynoszącego około 160 000 takich lokali.

Gdzie nie budują samorządy, spółdzielnie i TBS-y?

,

Gdzie nie budują samorządy, spółdzielnie i TBS-y?

Już od początku minionej dekady, tylko deweloperzy budują dużą liczbę nowych lokali. Aktywność inwestycyjna spółdzielni, zakładów pracy, samorządów i TBS-ów jest bardzo ograniczona.

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

,

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

Deweloperzy będą budować tanie czynszówki na wynajem od państwa w ramach programu Mieszkanie Plus. Ile rząd planuje wydać na budowę tanich mieszkań? Sprawdź!

Kolejne miasta z całej Polski w rządowym programie mieszkaniowym

,

Kolejne miasta z całej Polski w rządowym programie mieszkaniowym

Dwa tygodnie po podpisaniu listów intencyjnych z pierwszymi gminami, do programu Mieszkanie Plus dołączają kolejne samorządy i instytucje państwowe. – To dopiero początek. Już wkrótce spodziewamy się dalszych porozumień, będących wstępem do pilotażowych inwestycji – podkreśli...