mazowieckie, pruszkowski

Informacja na temat powiatu pruszkowskiego

Aktualnie w powiecie pruszkowskim dostępnych jest 430 ofert w 24 inwestycjach

mazowieckie, pruszkowski

Powiat pruszkowski to rejon usytuowany w środkowo-zachodniej części województwa mazowieckiego. Obszar powiatu o powierzchni ok. 246 km2 zajmują miasta: Pruszków, Piastów i Brwinów oraz gminy wiejskie: Michałowice, Nadarzyn i Raszyn. Zabudowa jest dość zróżnicowana: Brwinów to miasto-ogród z zabytkowymi willami i pałacami, w Pruszkowie występują domy jednorodzinne i niskie bloki, zaś w Piastowie – niskie bloki robotnicze i wielokondygnacyjne budynki. Tereny wiejskie to grunty orne i zabudowa jednorodzinna. Lasy, 3 rezerwaty przyrody oraz 11 parków tworzą zielony pejzaż okolicy. W gminach: Nadarzyn i Pruszków działa wiele zakładów produkcyjnych, w Piastowie rozwija się przemysł chemiczny, zaś w Jankach znajduje się, jedno z największych w Europie, centrów handlowych. Dojazd do Warszawy umożliwia komunikacja miejska kolejowa: SKM, Koleje Mazowieckie oraz WKD, a w przypadku Piastowa - strefowe linie autobusowe. Przez powiat przebiegają trasy: E67 i E77, autostrada A2 oraz 3 drogi wojewódzkie.

Informacja o lokalizacji

Położony w województwie mazowieckim, w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy, powiat pruszkowski, stanowi miejsce zamieszkania dla ponad 155 tys. osób. W obrębie powiatu znajdują się miasta: Pruszków, Piastów i Brwinów oraz 3 gminy wiejskie. Zabudowa jednorodzinna występuje na terenach wiejskich i częściowo w miastach, zabytkowe wille i zespoły parkowo-pałacowe w Brwinowie, zaś w Pruszkowie i Piastowie – bloki. Obszary zieleni to lasy, 11 parków i 3 rezerwaty przyrody. W powiecie zlokalizowane są także zakłady przemysłowe oraz Centrum Handlowe Janki.

Bazę szkolnictwa wyższego na terenie powiatu pruszkowskiego współtworzą: Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystycznej oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego. Kształcenie na poziomie policealnym oraz kursy zawodowe oferuje 9 placówek m.in.: Ośrodek Kształcenia Ustawicznego Bezpieczna Praca, Centrum Kształcenia Peggy Sage oraz Prywatna Szkoła Biznesu. W obrębie powiatu funkcjonuje ponadto: 48 przedszkoli, 29 szkół podstawowych, 20 gimnazjów, 19 liceów, 5 szkół technicznych i 4 – zawodowe.

Największą spośród publicznych placówek medycznych w powiecie jest SPZZOZ w Pruszkowie wraz ze Szpitalem Powiatowym, Przychodnią Przyszpitalną, Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym, Przychodnią Rejonową oraz Ratownictwem Medycznym. Publiczne zakłady opieki zdrowotnej funkcjonują również w Piastowie, Nadarzynie i Raszynie, a ponadto działa ok. 40 niepublicznych placówek zdrowia. Ważnymi instytucjami opieki medycznej są: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy, Szpital Kolejowy im. dr med. Włodzimierza Roeflera czy Ośrodek Readaptacyjno-Rehabilitacyjny.

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pruszkowie, Miejski Klub Sportowy Znicz, Gminny Ośrodek Sportu w Raszynie oraz Gminny Ośrodek Sportu w Nadarzynie udostępniają mieszkańcom powiatu hale i boiska sportowe. Na terenie powiatu pruszkowskiego zlokalizowane są także: 2 kompleksy basenowe, Tor kolarski BGŻ Arena, 2 lodowiska oraz 12 klubów fitness. Tereny parków i rezerwatów stanowią natomiast dogodne miejsce do wypoczynku, spacerów i wycieczek rowerowych.

Duża ilość obiektów handlowych i usługowych jest skoncentrowana w Centrum Handlowym w Jankach, a także w: Galerii Brwinów, Maximus Fashion Center oraz Centrum Mody w Nadarzynie. W Pruszkowie planowana jest natomiast budowa galerii handlowej Nowa Stacja. Sieciowe hipermarkety, np. Carrefour, Lidl, Tesco czy Biedronka zlokalizowane są przede wszystkim w miastach: Piastowie, Pruszkowie i Brwinowie.

W powiecie pruszkowskim mieszczą się 4 placówki muzealne: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Muzeum Motoryzacji i Techniki, Muzeum Sztuki Ludowej oraz – poświęcone obozowi przejściowemu dla ludność Powstania Warszawskiego - Muzeum DULAG 121. Działalność kulturalną prowadzi 6 ośrodków kultury oraz 9 bibliotek i 9 filii bibliotecznych. Na terenie powiatu funkcjonują 2 Szkoły Tańca i Baletu Maestro, a w dawnym budynku sanatoryjnym w Karolinie mieści się siedziba Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Na uwagę zasługują również liczne zabytkowe zespoły pałacowo-parkowe, np. w Helenowie czy Pęcicach.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie pruszkowskim mogą wybierać z pośród 24 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 310 mieszkań i 106 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie pruszkowskim wahają się od 3 888 do 7 107 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w powiecie pruszkowskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu pruszkowskiego

Harmonia, zieleń i dobre sąsiedztwo: rusza budowa inwestycji Enclave

,

Harmonia, zieleń i dobre sąsiedztwo: rusza budowa inwestycji Enclave

Prężny i intensywny rozwój ościennych powiatów podwarszawskich sprawia, że stają się one niezwykle atrakcyjnym miejscem zamieszkania dla rodzin z dziećmi i osób aktywnych.

Znajdź mieszkanie na targach w Pruszkowie!

,

Znajdź mieszkanie na targach w Pruszkowie!

Szukasz domu lub mieszkania? Nie możesz zdecydować się czy zamieszkać pod Warszawą? Przyjdź na targi w Pruszkowie i znajdź swoje wymarzone cztery kąty! Swoją ofertę przedstawi blisko 40 wystawców. W jednym miejscu i czasie porównasz wszystkie lokalizacje i ceny. Impreza odbęd...

Bouygues Immobilier Polska wprowadza do sprzedaży inwestycję Enclave w podwarszawskim Pruszkowie

,

Bouygues Immobilier Polska wprowadza do sprzedaży inwestycję Enclave w podwarszawskim Pruszkowie

Firma Bouygues Immobilier Polska rozpoczyna sprzedaż mieszkań w inwestycji Enclave. Jest to rodzinne osiedle mieszkaniowe, zlokalizowane przy ul. Bolesława Prusa 45 w Pruszkowie, w przyjaznej i zielonej okolicy. Projekt zrealizowany zostanie w dwóch etapach. Planowany ter...

Mieszkanie Plus w Wałbrzychu

,

Mieszkanie Plus w Wałbrzychu

Wałbrzych jest jednym z czołowych miast, w których trwa już budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. W półtora roku, powstanie inwestycja licząca 215 mieszkań, w której czynsz za metr kwadratowy wyniesie 13- 14 zł.

Novo Pruszków zmierza do finału

,

Novo Pruszków zmierza do finału

Dobiega końca budowa wielorodzinnego domu mieszkalnego Novo Pruszków w podwarszawskim Pruszkowie przy ul. Akacjowej 2. Deweloperem inwestycji jest Yuniversal Podlaski, obiekt zaprojektowała pracownia Bracia Burawscy Architekci zaś generalnym wykonawcą jest firma Agmar. Powier...