pomorskie, Gdańsk, Jasień

Informacja na temat Jasienia

Aktualnie na Jasieniu dostępnych jest 583 oferty w 13 inwestycjach

pomorskie, Gdańsk, Jasień

Kameralne, złożone głównie z nowych osiedli i domków jednorodzinnych osiedle Jasień ma powierzchnię 11 km kw i ok. 8 tys. mieszkańców. Jasień graniczy z dzielnicami miejskimi Matarnia, Brętowo, Piecki-Migowo a także z obszarami wiejskimi (Kałbudy, Kokoszki) i z malowniczym Pojezierzem Kaszubskim. Południowo-zachodnią granicę dzielnicy wyznacza droga krajowa S7 a dzielnicę na pół przedziela główna arteria Aleja Armii Krajowej. Zachodnia część dzielnicy to coś dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu – znajdują się tu głównie lasy, ogródki działkowe Zabornia i Jezioro Jasień. Znajdują się tu również zabytki takie, jak dworek z XIX wieku i park dworski. Po dzielnicy można poruszać się dzięki 14-tu liniom autobusowym. Tą podmiejską dzielnicę dzieli zaledwie ok. 0,5 km od dwóch prestiżowych, gdańskich liceów a także Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Udane zakupy zapewniają centra handlowe położone na zachód od dzielnicy, takie jak Auchan, Leroy Merlin czy Decathlon.

Informacja o lokalizacji

Gdańsk Jasień łączy w sobie urok prowincji ze wszystkimi luksusami miejskiego życia. Z jednej strony mamy tu okalane lasem Jezioro Jasień i ogródki działkowe, z drugiej zaledwie 0,5 km dzieli dzielnicę od uczelni wyższych i miejskich liceów. Sklepy wielkopowierzchniowe Auchan i Decathlon znajdują się ok. 10 m za zachodnią granicą. Dzielnica jest też świetnie skomunikowana dzięki drodze krajowej S7 i trasie W-Z, która ją przecina a także licznym liniom autobusowym.

Znajduje się tu 11 punktów przedszkolnych i przedszkoli, 3 szkoły podstawowe, Gimnazjum nr 48. I Gdańskie Liceum Katolickie i XX Liceum Ogólnokształcące znajdują się w odległości ok. 400 metrów od granicy dzielnicy. W odległości ok. 0,5 km znajduje się też Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa wydział zamiejscowy i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna.

W odległości ok. 50 m od południowo-wschodniej granicy dzielnicy znajduje się Centrum Diagnostyki Medycznej Endomed w Kowalach. W odległości ok. 100 metrów na północ od Jasieni znajdują się Pomorskie Centra Kardiologiczne i przychodnia Swissmed. W dzielnicy mieści się też 7 aptek i przychodnia lekarska Jasień.

Najbliższe tereny rekreacyjne to Jezioro Jasień i okalające je lasy z ścieżkami rowerowymi i szlakami turystycznymi a także Staw Wróbla. Na północny zachód od dzielnicy, w odległości ok. 200 metrów znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy. Znajduje się tu też siłownia i fitness Gdańsk Good Look Club.

W odległości ok. 10 metrów od zachodniej granicy dzielnicy znajduje się centrum handlowe Auchan, wielkopowierzchniowy sklep sportowy Decathlon i centru ogrodnicze Leroy Merlin, z kolei w południowej części dzielnicy mieści się CH. Jula i Fashion House Outlet Odzieżowy. W północnej części dzielnicy znajduje się też supermarket Tesco. Poza tym znajduje się tu kilkadziesiąt sklepów osiedlowych, sklepy sieci Żabka i Biedronka a także 4 sklepy nocne.

Największe zabytki dzielnicy to Park Dawnego Dworu Migowego i sam pochodzący z XIX wieku dworek. Największe skupiska restauracji w okolicy to centrum handlowe Auchan i przebiegająca na północy dzielnicy ul. Rakoczego. Najbliższe kino (Wariatino) znajduje się w odległości ok. 2 km od granic dzielnicy, Muzeum Narodowe miasta Gdańsk również znajduje się w odległości 2 km.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Jasieniu mogą wybierać z pośród 13 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 571 mieszkań i 6 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Jasieniu wahają się od 6 100 do 12 900 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje na Jasieniu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Jasienia

Południowy Gdańsk przyciąga mieszkańców

,

Południowy Gdańsk przyciąga mieszkańców

Gdańsk Południe jest najczęściej wybieraną w Gdańsku lokalizacją do zamieszkania. Wraz z nowymi osiedlami  rozrasta się infrastruktura. Remont ulic Guderskiego i Jabłoniowej, rozbudowa obwodnicy, a docelowo linia tramwajowa - takie inwestycje zaplanowano w najbliższych latach.