Nowe lokale użytkowe Lublin
5 ofert w 2 inwestycjach w tym 7 ofert promocyjnych
Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 11 430 zł/m²
Sortuj
- Inwestycja nawiązuje do najlepszej tradycji modernizmu, oraz założeń wynikających z funkcjonalności miejsca. Projekt architekta Łukasza Gurbiela odpowiada na potrzeby różnych stylów życia mieszkańców. Jest wygodnie, przestronnie i z dbałością o przyjemną atmosferę, którą tworzą aranżacje architektury i natury. Do współtworzenia Osiedla Nałęczowska zaprosiliśmy architektów krajobrazu, projektantów
2 kwartał 2026
Lublin, ul. Nałęczowska
1 pokój, Metraż 68-262 m2
- Kamienica przy ul. Niecałej 20 harmonijnie łączy walory miejskiego krajobrazu z estetyką początku XX wieku. To inwestycja, która z powodzeniem przywraca dawną świetność ponad stuletniemu budynkowi, oferując jednocześnie nowoczesne rozwiązania i luksusowe standardy. Zmodernizowana secesja w nowoczesnej odsłonie sprawia, że mieszkańcy mogą poczuć klimat lat dwudziestych XX wieku, ciesząc się życiem
1 kwartał 2025
Lublin, ul. Niecała 20
1 pokój, Metraż 49-58 m2
Lublin
Chcesz być na bieżąco z ofertami w tej lokalizacji?
Zapisz się na powiadomienia i otrzymuj ofetry zgodne z Twoimi preferencjami
Wiadomości na temat Lublina:
Najtańsze mieszkania w Polsce – gdzie i za ile?
Gdzie znajdziemy najtańsze mieszkania? Sprawdziliśmy, w których miastach wojewódzkich można kupić stosunkowo tanie lokale. Doradzimy także na co uważać, szukając okazyjnych ofert mieszkań i odpowiemy na pytanie, czy kupując kawalerkę rzeczywiście płacimy mniej i oszczędzamy. Jeżeli nie chcesz przepłacać czytaj dalej!
18 grudnia 2024
Marlena Rzepniewska
Targi mieszkaniowe w Lublinie 2024 i 2025: kiedy odbywają się targi mieszkań i domów w Lublinie?
Warto uczestniczyć w imprezach targowych, aby zadbać o to, by być świadomym i odpowiedzialnym konsumentem. Targi nieruchomości to doskonała okazja dla osób, które marzą o swoich własnych czterech kątach - mieszkaniu, domu lub działce, by zapoznać się z szeroką ofertą deweloperów i pośredników z rynku wtórnego i pierwotnego. Uczestnicy mają możliwość zapoznania się i skorzystania z porad ekspertów finansowych, prawnych oraz budowlanych, którzy pomogą w podjęciu świadomej decyzji o zakupie.
02 grudnia 2024
Dominika Perkowska
Giełda Mieszkań w Lublinie
Mijają 22 lata, od kiedy w naszym mieście odbywa się impreza, na stałe wpisana w lubelski rynek mieszkaniowy. Co roku wiosną i jesienią w Galerii Gala wystawiają się najwięksi lubelscy deweloperzy ze swoją najnowszą ofertą. Kolejna- 40- edycja Giełdy Mieszkań już w dniach 16-17 listopada 2024 r.
05 listopada 2024
Redakcja
Wycena nieruchomości: ile kosztuje i jak wygląda wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę lub biegłego?
Wycena nieruchomości jest kluczowym krokiem w wielu procesach związanych z obrotem nieruchomościami, od sprzedaży i kupna po podział spadku czy zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Czy wiesz, jak przebiega wycena przez rzeczoznawcę majątkowego i jakie są jej koszty w różnych miastach Polski? Poznaj szczegóły dotyczące wyceny domów, mieszkań i działek, by dokonać świadomych decyzji na rynku nieruchomości.
29 sierpnia 2024
Edyta Wara-Wąsowska
Stolica województwa lubelskiego jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Warto przyjrzeć się zwłaszcza obszarowi biznesowemu w tym mieście. Lublin przyciąga wielu inwestorów krajowych i międzynarodowych. Pojawia się tu coraz więcej osób chętnych kupić lub wynająć lokale użytkowe. Lublin zachęca ich ulgami podatkowymi, ale także korzystnym rynkiem zbytu.
Lokale użytkowe w Lublinie - czy jest jakiś wybór?
Obecnie najwięcej tego typu inwestycji pojawia się na nowych osiedlach. Są na nie przeznaczone partery, specjalnie dostosowane do prowadzenia działalności handlowej lub usługowej. Lokale użytkowe w Lublinie można spotkać również w biurowcach oraz specjalnych strefach ekonomicznych. Niemniej największa ich liczba powstaje właśnie na osiedlach mieszkaniowych. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania? Czy inwestor lub kupiec ma z czego wybierać?
Zaletę stanowi oczywiście usytuowanie na osiedlu, które stopniowo będzie się wypełniać potencjalnymi klientami. Ponadto stosunkowo tani czynsz oraz brak konkurencji również przyczyniają się do plusów lokalizacji. Warto zwrócić uwagę na to, że deweloperzy od razu dostosowują lokale usługowe do prowadzenia działalności. Likwiduje to część kosztów potrzebnych na wypełnienie pustej przestrzeni niezbędnymi elementami.
Jednak minusem może okazać się lokalizacja samego osiedla. Zależy to co prawda od rodzaju prowadzonego biznesu. Niemniej osiedle, które stało się sypialnią, nie będzie dobrym rozwiązaniem dla sklepów otwartych w zwyczajowych godzinach pracy, np. od 10 do 18. Klienci będą wtedy bowiem w pracy. Kolejnymi wadami są opustoszenie osiedla - jeśli otworzyło się tu biznes zanim większość mieszkań została sprzedana, a także gorszy dojazd. Koniec końców jednak, wybierając lokal użytkowy w Lublinie, należy się kierować potrzebami swojej firmy.
A czy chętni mają jakiś wybór? Z pewnością nie mogą narzekać na liczbę przestrzeni usługowych lub handlowych. Mimo że mieszkań buduje się zdecydowanie więcej, deweloperzy zadbali także o lokale użytkowe. W Lublinie nie powstaje ich stosunkowo dużo, zwłaszcza właśnie na prywatnych osiedlach. Niekiedy korzystne oferty pojawiają się także w centrum czy na słynnej ul. Zana.
Ile kosztują lokale użytkowe w Lublinie?
Koszty zależą od tego, czy taki lokal się wynajmuje, czy kupuje. Wiele zależy od lokalizacji i standardu. Zwłaszcza ta pierwsza potrafi generować duże koszty. Czasem dochodzi nawet do sytuacji, w której używane lokale użytkowe w Lublinie kosztują więcej niż nowe właśnie ze względu na prestiżową lokalizację. Może się jednak okazać, że prestiżowa lokalizacja wcale nie przyniesie zysku każdemu rodzajowi biznesu. Dlatego warto się zastanowić, czy nie lepiej kupić tańsze pomieszczenie w innym miejscu.
Koszt zakupu lokali użytkowych w Lublinie jest różny, niemniej nadal jedeń z niższych w Polsce. Co istotne, przy zakupie trzeba się zastanowić również, czy bardziej opłaca się kupić pomieszczenie używane, czy nowe. W przypadku tego pierwszego nowych właścicieli często czeka generalny remont. Minusem może być również obecna konkurencja czy nawet zakotwiczenie w świadomości mieszkańców informacji o poprzednim brandzie. Lokale użytkowe w Lublinie z rynku pierwotnego są z kolei nowe - od instalacji, aż po brand. Te zalety mogą znacznie wpłynąć na całościowy koszt związany z zakupem pomieszczenia pod firmę.
Nowe lokale użytkowe na sprzedaż w Lublinie
W Lublinie dostępnych jest 5 ofert nowych lokali użytkowych znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.
Deweloperzy w Lublinie mają w sprzedaży nowe lokale użytkoweo powierzchniach od 49 do 262 m², w tym:
- lokale 1-pokojowe - 5 ofert
Ile kosztują nowe lokale użytkowe w Lublinie?
Najtańszy lokal użytkowy w Lublinie dostępny w sprzedaży kosztuje 630 108 zł. Aktualnie średnia cena za m2 lokali użytkowych w Lublinie wynosi 13 977 zł.
Aktualnie w inwestycjach lokali użytkowych w Lublinie obowiązują 7 ofert promocyjnych.
Lublin - lokale użytkowe gotowe do odbioru
Obecnie w ofercie deweloperów w Lublinie nie ma lokali użytkowych oddanych do użytku. Najpóźniejszy termin oddania inwestycji lokali użytkowych do użytkowania to koniec II kwartału 2026.
Szukasz atrakcyjnej nieruchomości do zamieszkania? Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Lublinie i nowych domów w Lublinie.