Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz luksusowe mieszkania Sopot - 3 oferty w 1 inwestycjach

 • Apartamenty Sopot

  Nowe mieszkania na sprzedaż Sopot, ul. Niepodległości 877a (1.1 km od centrum Sopotu)
  Ceny od: 13 240/m2
  Apartamenty Sopot
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 3
  Powierzchnia: 59 - 69 m2
  Liczba pokoi: 3
  Doraco Nieruchomości Sp. z o.o.

W 2016 roku łącznie Trójmiasto odwiedziło ok. 9 mln turystów, z czego niemal każdy przyjeżdża do niewielkiego miasta, jakim jest Sopot. Chyba nie ma bardziej turystycznego miejsca w Polsce. Piaszczyste plaże, słynny Krzywy Domek czy Latarnia Morska przyciągnęły niejedną osobę, która marzy o oglądaniu słońca zachodzącego za morze. Miasto znane jest najbardziej z walorów turystycznych. Bez względu na pogodę przybywają tu rzesze spragnionych widoku Bałtyku. W odpowiedzi na ich potrzeby powstają coraz to nowe nieruchomości. Jednak ze względu na niewielką ilość terenów zdatnych pod inwestycję, a także ich wysoką cenę, częściej buduje się luksusowe mieszkania. Sopot słynie zatem z wysokiego standardu, który idzie w parze z wysokimi cenami. Nie odstrasza to turystów, ani też inwestorów. Liczba nieruchomości przygotowanych typowo pod turystów zwiększa się rok do roku. Czym charakteryzują się apartamenty w Sopocie? W większości przypadków cena idzie w parze ze standardem. Można się więc spodziewać naprawdę wysokiej jakości w stosunkowo dobrej cenie.

Sopot - nie tylko turystycznie

Walory miasta nie zamykają się w turystycznych okowach. Popularnością cieszy się również słynne uzdrowisko. Wiele firm zakłada tu własną działalność, a bliskość Gdańska i Gdyni dodatkowo pozytywnie wpływa na rozwój Sopotu. Miasto nie ogranicza się tylko do bycia typową nadmorską miejscowością, która ożywa w porze letniej. Martwy sezon występuje tylko w branży turystycznej. Jaki potencjał drzemie w Sopocie? Polityka gospodarcza Trójmiasta powoduje, że miasta wchodzące w jego skład rozwijają się równolegle na wszystkich płaszczyznach, zwracając oczywiście uwagę na potencjał i zalety. W przypadku Sopotu jest to przede wszystkim turystyka, ale również rynek nieruchomości, wszelkiego rodzaju branże usługowe i finansowe. Wdrażane są programy związane z budżetem obywatelskim i ochroną roślinności, kulturą i sportem.

Jako że to właśnie turyści napędzają ruch w mieście, branża ta wpływa znacząco na wszystkie inne segmenty. Jednym z nich jest rynek nieruchomości, który charakteryzuje się dużą ilością luksusowych mieszkań. Sopot słynie zwłaszcza z apartamentów pod wynajem turystyczny. Ich ceny wbrew pozorom nie są tak wysokie, a zysk często szybko się zwraca.

Apartamenty w Sopocie - czym różnią się od mieszkań?

Słusznie kojarzące się z luksusem, nieruchomości o podwyższonym standardzie wyróżniają się jakością budowy, ciekawym projektem, udogodnieniami, metrażem. A także ceną. Zaczynając od pierwszej cechy, trzeba przyznać, że materiały używane do budowania w Sopocie apartamentów znacznie przewyższają standardem te do budowy zwykłych mieszkań. Nieraz są one sprowadzane z Włoch czy innych krajów. Używane do urealnienia nietypowego projektu architektów, cechują się większą trwałością, a także lepszą estetyką. Apartamenty w Sopocie znacznie wyróżniają się na tle innych nieruchomości. Ciekawe projekty obejmują m.in. przeszklone ściany czy nietypowe skosy na budynkach. Rozmaite rozwiązania powodują, że stają się niejako ikoną przestrzeni.

Wraz z wyglądem, w parze idą również ponadstandardowe udogodnienia. Wnętrze poza piękną estetyką, charakteryzuje się dużą przestrzenią. Cichobieżne windy, siłownie, sauny, sale fitness, baseny, sale odpoczynku, kluby - takie właśnie dodatki znajdują się w cenie niejednego apartamentu w Sopocie. Do tego piękne zielone przestrzenie, tarasy i mieszkania z ładnym widokiem. Całość chroni ogrodzenie i stały monitoring. Przechodząc do samych apartamentów, w Sopocie trudno znaleźć małe powierzchniowo. Ich cechą charakterystyczną jest właśnie przestrzeń. A ile trzeba za to wszystko zapłacić?

Apartamenty w Sopocie nie są tanie

W mieście niemal wszystkie nieruchomości można uznać za drogie. Średnia cena mieszkania wynosi tu ok. 13 000 zł/mkw. Skąd taka cena? Oczywiście stąd, że przeważają apartamenty. W Sopocie jest ich bardzo dużo, zwłaszcza na rynku pierwotnym. Dodatkowo lokalizacja, niewielka ilość nowych nieruchomości, cena ziemi i popyt wzmagają wzrost cen. Dlatego ciężko znaleźć coś w cenach gdańskich czy gdyńskich. Wiele inwestycji powstaje typowo pod biznes turystyczny, dlatego też najdroższe są te najbliżej Bałtyku. Czy to z rynku pierwotnego, czy z wtórnego, cena apartamentów w Sopocie jest wysoka. Nie powoduje jednak spadku popytu. Odbiorcami są inwestorzy, ale także osoby szukające wakacyjnego mieszkania czy takie, które chcą na stałe zamieszkać w tym nadmorskim kurorcie.

Koszty zakupu nieruchomości w Sopocie mogą wydawać się naprawdę wysokie, biorąc pod uwagę Gdańsk czy Gdynię. Jednak gdy porówna się je z kosztami w Warszawie czy Krakowie, okazuje się, że podobne apartamenty są nawet droższe. Na korzyść Sopotu przemawia zwłaszcza bliskość morza i pięknych plaż, a także ograniczona ilość nowych inwestycji. Popyt jest dodatkowym czynnikiem, który wpływa na cenę. Wartość dodaną stanowią także wszelkiego typu udogodnienia, o których była mowa w poprzednim rozdziale.

Czy zakup sopockiego apartamentu się zwraca?

Wiele osób inwestuje w nieruchomości nadmorskie w celu ich wynajmu turystom lub odsprzedaży. Akurat Sopot jest świetnym przykładem na to, że warto w taki sposób zarabiać. Ruch w tym mieście odbywa się przez cały rok, jeśli chodzi o wynajem - latem w apartamentach sopockich dominują turyści, ale w pozostałych porach roku głównymi klientami stają się biznesmeni. To jedyny segment rynku nieruchomości, który tak szybko staje się popularny, osiągając zyski przez cały rok. Można zarobić nawet 8% wartości nieruchomości w ciągu roku przy pełnym obłożeniu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że wynajem turystyczny znacznie różni się od tego długoterminowego. Po gościach należy bowiem sprzątać, konieczny jest również czas do spotkania się z nimi w celu przekazania kluczy do apartamentu w Sopocie. Wzrastają zatem wydatki związane stricte z mieszkaniem - regularne naprawy, pranie i sprzątanie.

Wynajem turystyczny czy długoterminowy to opcja dla osób szukających stałego zysku. Z tego pierwszego korzystają zazwyczaj turyści, dla których jest to świetna alternatywa hoteli i hosteli, a także biznesmeni. W drugim przypadku odbiorcami są osoby majętne, często cudzoziemcy, którzy muszą w Polsce spędzić od kilku do kilkudziesięciu miesięcy w celach biznesowych. To dyrektorzy, managerowie i inna wyższa kadra.

Komunikacja

Zazwyczaj apartamenty w Sopocie są ulokowane dość blisko morza, ale w pewnej odległości od ruchliwych arterii drogowych. Nie oznacza to jednak gorszej jakości dojazdu do Gdańska czy innych miejscowości. Nieopodal miasta przebiega S6 - główna obwodnica Trójmiasta, którą można szybko przemieszczać się między wszystkimi aglomeracjami wchodzącymi w skład tej metropolii. Przez Sopot przebiega także droga wojewódzka nr 468, a wzdłuż granicy nr 218. Liczne lokalne arterie umożliwiają poruszanie się po mieście i jego okolicach. Niewielki metraż Sopotu nie oznacza braku komunikacji miejskiej. Jest ona obsługiwana zarówno przez ZTM Gdańska, jak i ZTM Gdyni. Dostępne są także linie Szybkiej Kolei Miejskiej. Dzięki temu nawet w przypadku braku samochodu nie jest się skazanym na siedzenie w domu. Najbliższe lotnisko znajduje się w dzielnicy Gdańska o nazwie Matarnia, czyli ok. pół godziny jazdy samochodem z centrum Sopotu. Jesto to międzynarodowy port lotniczy. Alternatywą są także łodzie i żaglówki.

Co można robić w Sopocie?

Oczywiście główne atrakcje wiążą się z Bałtykiem. Plażowanie, pływanie czy inne sporty wodne, a także wszelakie imprezy nadmorskie. Plaża w Sopocie ma długość ponad 4 km, zajmuje powierzchnię ok. 26 ha. Nic więc dziwnego, że zjeżdżają tu ludzie z całej Polski. Ale nie tylko plażowanie jest atutem Sopotu. Odbywają się tu liczne imprezy kulturalne, z których najbardziej znane są Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Sopot Film Festival, TOPtrendy. W przeszłości miały tu miejsce także inne znane festiwale, jak np. Festiwal Jedynki. Z wielu instytucji kulturalnych warto odwiedzić zwłaszcza Państwową Galerię Sztuki, Muzeum Sopotu, Scenę Kameralną Teatru Wybrzeże, Polską Filharmonię Kameralną. Wiele imprez odbywa się na Ergo Arenie. Turystycznymi obiektami zachwytów są zwłaszcza Krzywy Domek, Kościół Zbawiciela, Zakład Balneologiczny, Latarnia Morska, molo, Opera Leśna. W mieście znajdują się Lasy Sopockie i Park Północny. Liczne ośrodki sportowe i kluby stanowią dodatkowy atut dla osób kochających sport.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij