Park Bażantów

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Bażantów, oferowane bezpośrednio przez

Opal Maksimum

Katowice, Zespół Dzielnic Południowych, ul. Bażantów

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 235 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Park Bażantów

4 zdjęcia

Park Bażantów
Park Bażantów
Park Bażantów
Park Bażantów

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • Standard deweloperski

Rekreacja

  • plac zabaw

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2017 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 41 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 266 do 282 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

posiada (16)

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne (11 miejsc)
  • miejsca postojowe podziemne (30 miejsc)

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

"Park Bażantów" to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa, powstająca w południowej części Katowic, przy ulicy Bażantów w Piotrowicach. "Park Bażantów" to miejsce pełne zieleni, idealne zarówno do zamieszkania, jak i wypoczynku. W niedalekim sąsiedztwie dostępna jest pełna infrastruktura usługowa, taka jak: przedszkola, szkoły, placówki medyczne, sklepy, restauracje, przystanki komunikacji miejskiej i wiele innych. Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta oraz z miastami ościennymi Aglomeracji.

W ramach budowy osiedla powstanie pięć pięciokondygnacyjnych, nowoczesnych obiektów wielorodzinnych z podziemnymi garażami. W ramach pierwszego etapu realizacji osiedla zaplanowano budowę dwóch domów wielorodzinnych, znajdujących się w południowej części planowanego osiedla oraz infrastruktury towarzyszącej, to znaczy: drogi dojazdowej, ciągów pieszo-jezdnych, strefy parkingowej wokół osiedla miejsc postojowych.

Z myślą o mieszkańcach "Parku Bażantów" sukcesywnie będziemy rozwijać infrastrukturę. Na terenie powstającego osiedla będzie znajdował się dziedziniec z elementami małej architektury oraz zaaranżowaną zielenią, alejki spacerowe oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Inwestycja Park Bażantów znajduje się w Zespole Dzielnic Południowych, ul. Bażantów (7.6 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez Opal Maksimum.

Inwestycja Park Bażantów została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2019 roku.

Cały projekt składa się z 41 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Park Bażantów nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Opal Maksimum przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne (11 miejsc)
  • miejsca postojowe podziemne (30 miejsc)

W inwestycji znajduje się 16 komórek lokatorskich.

Lokalizacja inwestycji

Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Park Bażantów?

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Park Bażantów mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1683 metrów od inwestycji Park Bażantów znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Katowice Piotrowice.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Park Bażantów znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Park Bażantów znajduje się 11 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w odległości 308 m, Szkoła Podstawowa nr 27 im. Władysława Szafera w odległości 426 m, Miejskie Przedszkole nr 93 w odległości 537 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Park Bażantów jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Signum w odległości 237 m, Centrum Zdrowia Kobiety w odległości 525 m, Pro Familia w odległości 559 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Park Bażantów składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 137 m znajduje się Piekarnia-Cukiernia Wygorzele, w odległości 239 m znajduje się sklep z żywnością, w odległości 248 m znajduje się Ekodelikatesy Natura i Zdrowie.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Park Bażantów w odległości 410 m znajduje się boisko / kort, w odległości 445 m znajduje się boisko / kort, w odległości 458 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 26.04.2017
Data aktualizacji: 17.06.2021

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: