Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Bursztynowa Zatoka II

Ta oferta bierze udział w konkursie

Mieszkania na sprzedaż ul. Starowiejska, oferowane bezpośrednio przez

ATAL S.A.

Gdańsk, Letnica, ul. Starowiejska 44

Ceny od: 10 956 zł/m2
Bursztynowa Zatoka IIBursztynowa Zatoka II

16 zdjęć

Bursztynowa Zatoka II
Bursztynowa Zatoka II
Bursztynowa Zatoka II
Bursztynowa Zatoka II
konkurs - wygraj 100000zł na dobry start

Termin oddania

3 kw. 2024

Powierzchnie

61 - 86/m2

Przedział pokoi

3 - 4

Kondygnacje

4 - 8

Budynki

4

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Stacja kolejowa - Gdańsk Stadion Expo - 1023 m

Przystanek Tramwajowy - 572 m

Przystanek Autobusowy - 411 m

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

4 placówki medyczne, 4 placówki edukacyjne, 6 kawiarni i restauracji, 9 sklepów, 9 obiektów sportowych, 8 placów zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • monitoring
 • winda
 • rowerownia
 • Standard deweloperski

Rekreacja

 • plac zabaw

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2022 roku, planowane oddanie do użytkowania w 3 kw. 2024 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają od 4 do 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 323 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 261 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Ogrzewanie

miejskie

Rodzaj własności:

odrębna własność z własnością gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

balkon

Komórki lokatorskie:

posiada: wielkość: 2,49 - 8,83 m2

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne : zewnętrzne
 • miejsca postojowe podziemne : w hali garażowej

Przyroda:

informacja u dewelopera

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępnych jest 13 mieszkań

Powierzchnie mieszkań:

od 61 do 86 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 3, 4-pokojowe

Ceny mieszkań:

 • kształtują się w zakresie od 772 385 do 1 013 168 zł
 • koszt metra kwadratowego wynosi od 10 956 do 13 445 zł

Opis płatności:

informacja u dewelopera

Warunki rezerwacji:

informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Ta inwestycja zajęła 3 miejsce w naszym rankingu nieruchomości

Edycja 2023

4,74

Przygotowując inwestycję Bursztynowa Zatoka, firma ATAL postawiła na wyróżnienie balkonów oraz wnętrz. Przeszklone balustrady i duże balkony z pewnością uzupełniają się z dodatkami na elewacji.

Opis inwestycji

Bursztynowa Zatoka to inwestycja realizowana w obecnie najszybciej rozwijającej się części Gdańska, w sąsiedztwie wyjątkowego obiektu sportowego – Stadionu Gdańsk oraz nieopodal Zatoki Gdańskiej. Dzielnica Letnica od kilku lat jest w fazie intensywnego, dynamicznego rozwoju, a realizowane inwestycje mieszkaniowe i infrastrukturalne sprawiają, że wartość tej lokalizacji nieustannie wzrasta. Potencjał rozwoju okolicy zdecydował o rozpoczęciu kolejnego już projektu deweloperskiego w tej lokalizacji – inwestycji Bursztynowa Zatoka. Usytuowanie osiedla na styku historycznej, zrewitalizowanej zabudowy oraz nowopowstających osiedli sprawi, że stanie się ono swoistym nowym Centrum Letnicy.

Przemyślane rozwiązania

Inwestycja Bursztynowa Zatoka zakłada realizację łącznie 6 budynków, które powstaną w dwóch etapach. W pierwszej części osiedla zostały zrealizowane 2 budynki, w których przewidziano 148 mieszkań, 4 lokale usługowe, halę garażową oraz infrastrukturę uzupełniającą. Założeniem projektu było stworzenie szerokiego wachlarza zróżnicowanych propozycji, umożliwiający wybór mieszkań od dwu- do czteropokojowych o metrażach od 30,63 mkw. do 87,20 mkw.

W ramach drugiego etapu powstaną 4 budynki, w których zaprojektowano 323 mieszkania. W ofercie znajdą się zarówno jednopokojowe kawalerki, jak i bardziej przestronne, czteropokojowe apartamenty. Przyszli nabywcy będą mogli dokonać wyboru pomiędzy metrażami od 33,56 do 86,47 mkw.

Głównym elementem nadającym charakter wszystkich budynków są ramy wyrastające z elewacji. Ramy tworzą prostokątne wzory, różne dla każdego budynku, nadając im indywidualny charakter. Projekt inwestycji idealnie wpisuje się w trendy nowoczesnego budownictwa. Budynki zaprojektowano o wysokości od 4 do 8 kondygnacji nadziemnych. Odstępstwem od tej zasady będzie budynek w kształcie litery L zlokalizowany w północno – zachodnim narożu działki.

Komfort mieszkańców

W budynkach wzdłuż ulicy Starowiejskiej zlokalizowane zostaną lokale usługowe, które uzupełnią nowopowstającą przestrzeń handlowo-usługową. Budynki w części podziemnej połączone zostaną wspólną halą garażową, w której przewidziano miejsca postojowe, pomieszczenia na jednoślady oraz komórki lokatorskie. Dodatkowo, do dyspozycji mieszkańców pozostaną pomieszczenia rowerowni oraz stojaki na rowery.

Zaprojektowane tereny zielone, plac zabaw oraz tarasy ogólnodostępne na dachach sprawiają, że będzie to miejsce przyjazne do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Istotnym elementem zagospodarowania terenu osiedla będzie ukształtowanie zieleni również w formie ogrodów deszczowych. Poprzez zastosowanie specjalnie dobranych gatunków roślin powstaną ciekawe, zróżnicowane kompozycje roślinne, urozmaicając w ten sposób otoczenie. Co jednak najważniejsze, ogrody deszczowe zapewniają zrównoważony system odwadniający, na czym zyskuje

Miasto na wyciągnięcie ręki

Lokalizacja inwestycji w odległości 750 metrów od Al. Macieja Płażyńskiego gwarantuje wygodną komunikację w kierunku Głównego Miasta bądź Sopotu. Niespełna 5 minut zajmuje dotarcie do Tunelu pod Martwą Wisłą, który umożliwia swobodny wyjazd w stronę trasy S7 lub autostrady. Pozwala to na szybki wyjazd z miasta i sprawną podróż m.in. do Torunia, Warszawy czy Łodzi.

W zasięgu 10-minutowego spaceru znajdują się przystanki autobusowe oraz przystanek tramwajowy, umożliwiający dotarcie do centrum miasta, jak i w kierunku południowych dzielnic miasta - np. Łostowic -oraz stacji PKM Brętowo.

W okolicy znajdują się przedszkola, szkoły podstawowe (w tym Szkoła Międzynarodowa), a także Zespół Szkół Morskich. Codzienne zakupy można zrobić w pobliskich supermarketach lub mniejszych sklepach osiedlowych.

Inwestycja Bursztynowa Zatoka II znajduje się na Letnicy, ul. Starowiejska 44 (4.5 km od centrum Gdańska), jest realizowana przez ATAL S.A.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2024 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 323 nowych mieszkań znajdujących się w 4 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają od 4 do 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Bursztynowa Zatoka II w sprzedaży jest 13 nowych mieszkań o powierzchni od 61 do 86 metrów kwadratowych , w cenie od 10 956 zł za metr kwadratowy.

Dla przyszłych mieszkańców ATAL S.A. przewidział:

 • miejsca postojowe naziemne
 • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie wielkość: 2,49 - 8,83 m2.

Lokalizacja inwestycji

Wyjątkowa lokalizacja w Gdańsku

Niewątpliwą zaletą Bursztynowej Zatoki jest wyjątkowa lokalizacja. Osiedle powstaje w odległości spaceru od Stadionu Gdańsk – nowoczesnego obiektu sportowego zrealizowanego specjalnie w związku z organizacją Euro 2012. Jest to jeden z symboli miasta, miejsce wielu wydarzeń sportowych, widowiskowych i kulturalnych. Na terenie stadionu znajduje się również FUN ARENA – największy park rozrywki w Trójmieście, zapewniający wiele atrakcji, m.in.: gokarty, bungee, park trampolin, paintball czy zaaranżowany jako las tropikalny plac zabaw – Playground Arena.

Bliskość Zatoki Gdańskiej, plaży oraz terenów zielonych otwiera wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Z kolei ścieżką rowerową biegnąca wzdłuż pasa nadmorskiego można dotrzeć aż do Gdyni.

Letnica, potocznie zwana także Letniewem, jest dzielnicą zamieszkaną przez niewielu mieszkańców - niecałe 2 tysiące. Usytuowana jest po obu stronach ul. Marynarki Polskiej, pomiędzy dzielnicami Młyniska -od południa i Nowy Port -od północny. Od zachodu granicę stanowią tory kolejowe, którymi jeszcze kilka lat temu jeździły składy SKM, zaś od wschodu naturalną granicę stanowi Martwa Wisła oraz kanały portowe. Obszar położony niedaleko centrum Gdańska, oddalony od plaży w Brzeźnie ok. 4 km. W ostatnich latach teren przeszedł dużą metamorfozę, a budowane inwestycje mieszkaniowe są krokiem milowym w rozwoju dzielnicy. Na terenie znajduje się wiele obiektów przemysłowych (w tym elektrociepłownia), magazyny, obiekt AmberExpo, Stadion Energa Gdańsk.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Bursztynowa Zatoka II?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Bursztynowa Zatoka II mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1023 metrów od inwestycji Bursztynowa Zatoka II znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Gdańsk Stadion Expo.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Bursztynowa Zatoka II znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Bursztynowa Zatoka II znajdują się 4 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: szkoła w odległości 141 m, szkoła w odległości 175 m, International School of Gdansk w odległości 206 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Bursztynowa Zatoka II jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Przychodnia Letnica w odległości 190 m, MM Dental Clinic w odległości 199 m, VitalMed Clinic w odległości 206 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Bursztynowa Zatoka II składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 192 m znajduje się Stokrotka Express, w odległości 240 m znajduje się Biedronka, w odległości 284 m znajduje się Żabka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Bursztynowa Zatoka II w odległości 115 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, w odległości 142 m znajduje się boisko / kort, w odległości 211 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 09.05.2022
Data aktualizacji: 23.05.2024
ATAL S.A. logo

ATAL S.A.

Adres biura sprzedaży:

ul. Długa Grobla 8, lok. 9 80-754 Gdańsk

Godziny otwarcia biura sprzedaży:

 • Poniedziałek: 08:00 - 17:00
 • Wtorek: 08:00 - 16:00
 • Środa: 08:00 - 16:00
 • Czwartek: 08:00 - 16:00
 • Piątek: 08:00 - 16:00

Oferty, które mogą Cię zainteresować

 • Artykuły powiązane:

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023