Opole
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Brak deweloperów w Opolu
Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.
Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.
Deweloperzy w Opolu
Opole należy do najszybciej rozwijających się miast w kraju – już teraz zajmuje miejsce wśród tych najbogatszych i z największym potencjałem. Oczywiście za tym idzie ożywienie na rynku nieruchomości – ludzie chcą tu mieszkać, a inwestorzy lokować swoje siedziby. To duża szansa dla każdego dewelopera w Opolu. Ceny mieszkań w stolicy województwa opolskiego rosną dynamicznie i szybciej niż w Warszawie, Krakowie, czy Wrocławiu, co jest bezpośrednio związane z popularnością tego miasta. Polacy chętnie kupują tu mieszkania i w związku z tym coraz częściej zaciągają kredyty. Największy popyt jest na nieruchomości z rynku pierwotnego - inwestycje deweloperskie w Opolu cieszą się dużym zainteresowaniem. Przeszkody nie stanowią nawet rosnące ceny, które chociaż nie osiągają pułapu wyznaczonego przez największe miasta w Polsce, to i tak są dość wysokie. Boom inwestycyjny trwa właściwie od 2014 r. – Polacy coraz chętniej lokują swoje oszczędności w nieruchomościach i deweloperzy w Opolu mają pole do popisu.
Inwestycje deweloperskie w Opolu powstają w różnych lokalizacjach
Lokalizacja inwestycji jest kluczową kwestią zarówno dla klienta, jak i przedsiębiorcy. Im jest atrakcyjniejsza, tym wyższa będzie cena działki, a co za tym idzie – wybudowanej nieruchomości. Każdy deweloper w Opolu bierze ten czynnik pod uwagę, zwłaszcza że jest to dynamicznie rozwijające się miasto z potencjałem. Dużą popularnością cieszą się centrum i dzielnice położone w pobliżu, ponieważ najczęściej to tutaj skupia się życie miasta. Innymi ważnymi punktami na mapie deweloperskiej są okolice uniwersytetów, obszary dobrze skomunikowane i „zagłębia pracownicze”, gdzie swoją siedzibę ma większość firm. Z racji tego, że popyt na mieszkania jest tutaj duży, deweloperzy w Opolu muszą poszukiwać nowych lokalizacji, nie zawsze korzystnych. Zasób działek budowlanych nie jest nieskończony, a najatrakcyjniejsze z nich osiągają też najwyższe ceny. To zmusza przedsiębiorców do eksplorowania obrzeży miejskich albo terenów poprzemysłowych, które mogą być problematyczne pod kątem sytuacji prawnej.
Jak buduje deweloper w Opolu?
Nowoczesne budownictwo ma pełnić nie tylko rolę funkcjonalną i komfortową, ale także estetyczną. W porównaniu z wielkopłytowymi osiedlami z lat 70-tych, obecne inwestycje deweloperskie w Opolu są bardziej zróżnicowane, a projekty modne i niestandardowe. Przedsiębiorcy oferują budynki stawiane w oparciu o nowe technologie i materiały, a także zawierające dużo udogodnień, zwłaszcza dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Coraz popularniejsze staje się budownictwo ekologiczne. Rozwiązania zastosowane w takich projektach służą głównie oszczędzaniu energii poprzez systemy rekuperacji, inteligentnego domu, czy też panele solarne. Deweloperzy w Opolu wychodzą też naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą mieć lokum gotowe do zamieszkania. Większość z nich ma w swojej ofercie kompleksowe wykończenie mieszkania, co jest bardzo wygodne i pozwala właścicielom zaoszczędzić czas. Z niektórymi deweloperami można indywidualnie ustalać rozkład pomieszczeń na etapie budowy, a także wprowadzać dodatkowe opcje, jak na przykład instalacja ogrzewania podłogowego, czy też rolety sterowane elektrycznie.
Inwestycja w mieszkanie w Opolu się opłaca
Inwestycje deweloperskie w Opolu są wręcz rozchwytywane. Oprócz osób, które kupują mieszkania na własne potrzeby istnieje jeszcze druga, duża grupa nabywców szukających sposobów na uzyskanie dochodu biernego. Inwestowanie w nieruchomości jest dla nich jednym z najlepszych pomysłów na ulokowanie kapitału, a w mieście, które prezentuje tak duży potencjał ekonomiczny jest to szczególnie korzystne. W 2016 r. aż 73% tutejszych mieszkań zostało przeznaczonych do celów inwestycyjnych – wynik znaczący dla każdego dewelopera w Opolu. Z racji tego, że jest to miasto uniwersyteckie, dobrym pomysłem jest wynajmowanie zakupionych lokali. Przedsiębiorcy, wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów, wprowadzają do swojej oferty mikroapartamenty, które pod względem ceny mogą konkurować z akademikami, a standardem w większości przypadków je przewyższają. Inną grupą docelową zainteresowaną wynajmem są młodzi ludzie którzy rozpoczynają samodzielne życie i nie chcą brać kredytu hipotecznego. Deweloperzy w Opolu mogą liczyć na duży popyt, bo mieszkań inwestycyjnych cały czas tu brakuje.
W Opolu nadal brakuje mieszkań
Opole jest miastem przyciągającym inwestorów, a co za tym idzie, również pracowników. To wpływa na rosnące zapotrzebowanie na nieruchomości, których ciągle brakuje. Pomimo tego że w 2017 r. oddano do użytku 616 mieszkań, w dalszym ciągu liczba inwestycji deweloperskich w Opolu nie nadąża za popytem. Lokale wykupowane są praktycznie na pierwszych etapach budowy, co skłania przedsiębiorców do realizowania kolejnych etapów. W takiej sytuacji koszt własnego „M” może się okazać dla niektórych osób zbyt wysoki. Średnia cena za mkw. w Opolu wynosi powyżej 5 tys. zł i nie zanosi się na spadek. Oczywiście w zależności od lokalizacji, metrażu i standardu mieszkania, może ona znacznie wzrosnąć. Deweloperzy w Opolu muszą również radzić sobie z brakiem działek budowlanych i rosnącymi kosztami materiałów, co przełoży się w przyszłości na ostateczną cenę. Można oczywiście spróbować negocjacji, szczególnie przy zakupie kilku mieszkań – taka transakcja jest korzystna z punktu widzenia dewelopera i może on być skłonny do ustępstw.
Co warto sprawdzić wybierając dewelopera w Opolu?
Gorączkowe poszukiwanie własnego „M” może skłaniać do podejmowania nieprzemyślanych decyzji, zwłaszcza w obliczu popytu przewyższającego podaż. Pomimo wszystko warto pamiętać o prześwietleniu wybranej inwestycji i realizującego ją przedsiębiorcy. Wartościowym źródłem informacji jest prospekt, który zawiera opis inwestycji, a zwłaszcza lokalu, który jest przedmiotem umowy i przedstawia profil dewelopera włącznie z historią jego działań. W ten sposób można się dowiedzieć jakie jest doświadczenie tej konkretnej firmy, a następnie obejrzeć wybudowane osiedle. Ważne jest sprawdzenie zgodności prospektu ze stanem faktycznym, czyli zawartością księgi wieczystej. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości należy się zwrócić do dewelopera i wyjaśnić to, co wzbudziło obawy. Wybierając dewelopera w Opolu dobrze byłoby zatroszczyć się o pewność realizacji przedsięwzięcia – w praktyce oznacza to sprawdzenie, czy przedsiębiorca posiada środki finansowe na budowę.
Jednym ze sposobów pozyskania opinii o deweloperach w Opolu jest przejrzenie forów internetowych, gdzie mieszkańcy dzielą się swoimi spostrzeżeniami odnośnie firm budowlanych. Często jednak nie są to opinie wiarygodne – lepiej sprawdzi się system poleceń przez znajomych, czy też rodzinę. Informacje przez nich przekazane można zweryfikować we własnym zakresie. Oprócz prześwietlenia przedsiębiorcy dobrze będzie przyjrzeć się samej inwestycji, a zwłaszcza jej otoczeniu, pod kątem planu zagospodarowania przestrzennego. Informacja o budowach planowanych w sąsiedztwie może być kluczowa dla komfortu zamieszkania. Warto osobiście wybrać się na budowę i przyjrzeć się jak wykonawca ją prowadzi. Na początkowym etapie prac ważna jest dokładność, dlatego niedbałość i dostrzeżone usterki powinny wzbudzić obawy o rzetelność przedsiębiorcy.