mazowieckie, piaseczyński, Piaseczno

Informacja na temat Piaseczna

Aktualnie w Piasecznie dostępnych jest 337 ofert w 17 inwestycjach

mazowieckie, piaseczyński, Piaseczno

Piaseczno to miasto aglomeracji warszawskiej, położone w odległości 17 km od centrum stolicy. Na obszarze o powierzchni ok. 16 km2 mieszkają 44 tys. osób, a liczba ludności wciąż wzrasta ze względu na dogodność lokalizacji oraz dynamicznie rozwijające się budownictwo mieszkaniowe i biznesowo-usługowe. Niską zabudowę mieszkalną tworzą domy jednorodzinne lub wielorodzinne oraz wille. Do terenów miejskiej zieleni należą: Park Miejski i Skwer im. Stefana Kisielewskiego, zaś do zabytków ─ Ratusz Miejski i Dworek Poniatówka. Miasto stanowi siedzibę wielu firm, np.: VIMEX, Creotech Instruments czy Olmar. Zlokalizowane są tu liczne obiekty sportowo-rekreacyjne m.in.: pływalnie, korty tenisowe, skatepark, hale paintballowe i ścianka wspinaczkowa.

Informacja o lokalizacji

Miasto Piaseczno należy do województwa mazowieckiego i sąsiaduje z warszawską dzielnicą Ursynów. Na terytorium o powierzchni ok. 16 km2 występuje niska, jednorodzinna lub willowa, zabudowa mieszkaniowa oraz architektura biznesowo-usługowa. Piaseczno stanowi atrakcyjną lokalizację ze względu na bliskość stolicy i dogodną komunikację z Warszawą, toteż wiele firm zakłada tutaj swoje siedziby. Spokojne i zielone okolice oraz dobrze rozwinięta infrastruktura sportowo-rekreacyjna są zdecydowanymi atutami miasta.

Na bazę edukacyjną Piaseczna składa się: 25 przedszkoli, 10 szkół podstawowych, 7 gimnazjów, 9 liceów, 3 szkoły techniczne i zawodowe, a także szkoła muzyczna. Edukacja na poziomie policealnym odbywa się w placówkach niepublicznych, jak: Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" Sp. z o.o., NOVA Policealna Szkoła dla Dorosłych oraz Akademia Viessmann Szkoła Policealna Nowoczesnych Technik Grzewczych.

W Piasecznie zlokalizowana jest najważniejsza placówka medyczna powiatu piaseczyńskiego ─ Szpital św. Anny, w ramach którego funkcjonuje: 5 oddziałów, 16 poradni specjalistycznych oraz 2 przychodnie rejonowe. W mieście znajduje się również 10 niepublicznych ośrodków zdrowia, m.in. Centrum Medyczne Medycyna Rodzinna czy Centrum Zdrowia, a także Laboratorium Analiz Lekarskich.

Największym obiektem sportowo-rekreacyjnym na terenie Piaseczna jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, który udostępnia m.in. pływalnię, skatepark, siłownię, ściankę wspinaczkową, stadion i halę sportową oraz boisko Orlik. Ważnym ośrodkiem sportowym jest również Tuan Club Sport & Spa, który jest właścicielem basenu oraz kortów tenisowych. W mieście działają 24 kluby sportowe, znajdują się 2 hale paintballowe i arena laserowa, funkcjonuje 6 siłowni i sal fitness, a także zlokalizowanych jest 6 sal zabaw.

Piaseczno stanowi handlowo-usługowy ośrodek powiatu piaseczyńskiego, toteż zlokalizowane są tutaj: centrum handlowe Fashion House Outlet Centre, pawilon handlowy Czerwona Torebka oraz Dziecięce Centrum Handlowe Kajtuś. W mieście znajdują się także wielkopowierzchniowe markety, jak: Tesco, Lidl, Kaufland, Biedronka. Bezpośrednie sąsiedztwo Warszawy umożliwia wyjazd na zakupy do stołecznych centrów handlowych, zwłaszcza do ─ znajdujących się najbliżej – sklepów na Ursynowie, jak: Galeria Ursynowska, ursynowskie Centrum Handlowe czy KEN Center.

Działalność kulturową prowadzi w Piasecznie Centrum Kultury, w którym organizowane są wystawy, koncerty i spektakle oraz odbywają się warsztaty taneczne, teatralne, ceramiczne, plastyczne i muzyczne. W mieście zlokalizowana jest również Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno z wypożyczalnią i czytelnią dla dorosłych oraz oddziałem dla dzieci, natomiast informacje o regionie gromadzi i prezentuje Muzeum Regionalne.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Piasecznie mogą wybierać z pośród 17 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 264 mieszkania i 61 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Piasecznie wahają się od 4 913 do 9 225 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Piasecznie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Piaseczna

Mieszkanie wygodne jak dom - czy to możliwe?

,

Mieszkanie wygodne jak dom - czy to możliwe?

Na początku czerwca bieżącego roku, warszawska firma Novisa Development zorganizowała spotkanie dla mediów, w którym wziął udział również przedstawiciel portalu RynekPierwotny.pl. W trakcie tego ciekawego spotkania, można było zapoznać się z ofertą dewelopera. Okazuje się, że...

Prestige rozpoczyna budowę luksusowego osiedla domów Villa Prestige Kabaty

,

Prestige rozpoczyna budowę luksusowego osiedla domów Villa Prestige Kabaty

Prestige, jeden z najbardziej doświadczonych polskich deweloperów, rozpoczyna budowę luksusowego osiedla Villa Prestige Kabaty. Inwestycja powstaje w południowej części Warszawy, pomiędzy ulicami Stryjeńskich a Wełnianą. Osiedle będzie składać się z 35 domów jednorodzinnych, ...

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

,

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

W podwarszawskich miejscowościach nowe projekty deweloperów przyciągają klientów atrakcyjnymi stawkami, wysokim standardem wykonania oraz bliskim sąsiedztwem zielonych terenów.

Nowe „czynszówki” nie kuszą Polaków?

,

Nowe „czynszówki” nie kuszą Polaków?

Minął już ponad rok od zakupu pierwszych lokali przez Fundusz Mieszkań na Wynajem (FMnW). Ta organizacja działająca pod egidą Banku Gospodarstwa Krajowego, ma wspomagać rozwój najmu poprzez oferowanie „czynszówek” uprzednio zakupionych od deweloperów. Przez ostatni rok, aktyw...

Fundusz Mieszkań na Wynajem inwestuje we Wrocławiu. Czy najem skusi Polaków?

,

Fundusz Mieszkań na Wynajem inwestuje we Wrocławiu. Czy najem skusi Polaków?

Wrocław będzie kolejnym miastem, gdzie Fundusz Mieszkań na Wynajem zaoferuje nowe, w pełni umeblowane i wyposażone lokale do wynajęcia. Z oferty będą mogły skorzystać zarówno osoby poszukujące mieszkania, jaki i przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe, nieuciążliwe firmy. Czy dl...