Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Mokotów, Stary Mokotów

Znaleziono 19 ofert w 1 inwestycji
map

Zobacz na mapie

 • Rezydencja Tagore
  od: 19 000 zł/m2

  Rezydencja Tagore

  VINCI Immobilier Polska

  Mieszkanie Wierzbno, Mokotów, Warszawa
  ul. Tagore
  4 km od centrum
  • Oddanie: 2 kw. 2024
  • Metraż: 58-199 m2
  • Mieszkań: 19
  • Pokoje: 2-5
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Stary Mokotów jest północną częścią warszawskiego Mokotowa. To najstarszy rejon, który znajduje się między Sielcem, Wierzbnem i Wyględowem, również wchodzącymi w skład Mokotowa. Od północy graniczy ze Śródmieściem. Należy do niego również część skarpy wiślanej. Miejski System Informacji jako ulice stanowiące granice Starego Mokotowa podaje: Wołoską i Boboli. W tej części dzielnicy dominuje zabudowa zabytkowa, pełno tu też starych kamienic, z których część jest odrestaurowana. Mimo, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce do życia, nie znajdzie się tu zbyt wiele nowych inwestycji. Oczywiście wpływ na to ma kilka czynników, wśród których znajduje się przede wszystkim brak wystarczającej ilości miejsca. Mieszkania w Warszawie na Starym Mokotowie przyciągają zwłaszcza młode osoby, które chcą mieszkać blisko centrum i najważniejszych ośrodków edukacyjnych, biznesowych, rozrywkowych. Niewątpliwie ta część dzielnicy ma swój klimat, na który składają się nie tylko obiekty zabytkowe, ale także wiele interesujących kawiarni, barów, miejsc kultury.

Nowe mieszkania: Warszawa Stary Mokotów

Nowych inwestycji w tej części dzielnicy jest niewiele. Często można je policzyć na palcach jednej dłoni. Dzieje się tak z kilku względów. Przede wszystkim gęsta zabudowa złożona z kamienic i bloków z wielkiej płyty powoduje, że trudno znaleźć miejsce na nowe mieszkania w Warszawie. Stary Mokotów jest również jedną z najdroższych dzielnic. Ceny nie zmniejszają jednak popytu - nadal jest to najpopularniejsza część stolicy, jeśli chodzi o mieszkania. Nowe inwestycje to przede wszystkim pojedyncze nowoczesne budynki pełne udogodnień dla mieszkańców. Zawierają one miejsca postojowe podziemne, co rozwiązuje wiele problemów z parkowaniem. Ponadto do zalet nowych mieszkań w Warszawie na Starym Mokotowie należą szerokie korytarze i windy, duża ilość okien czy szerokie balkony/loggie. Często wokół budynków znajdują się parki lub dziedzińce pełne zieleni. W architekturze wykorzystuje się szkło oraz surowce naturalne. Kolejną zaletą nowych inwestycji jest bezpieczeństwo, które zapewnia, w zależności od inwestycji, monitoring, domofony, ochrona całodobowa. Nowe mieszkania w Warszawie na Starym Mokotowie są w większość bezczynszowe. Zarządza nimi wspólnota mieszkaniowa lub też prywatna firma administracyjna.

Cena mieszkania: Warszawa Stary Mokotów

Ze względu na popularność miejsca, duży popyt oraz drogie tereny pod budowę, koszty zakupu nieruchomości są tu bardzo drogie. To piąta najdroższa dzielnica w stolicy, zaraz po Pradze Północ, Śródmieściu, Żoliborzu i Ochocie. Często nawet trudno znaleźć tu lokal do wynajęcia czy na sprzedaż. Średnia cena nowego mieszkania na sprzedaż w Warszawie na Starym Mokotowie wynosi ok. 9 400 zł/mkw. Koszty na rynku wtórnym są niewiele niższe, przy czym często można spotkać się z atrakcyjną ceną lokalu nie zawierającego miejsca parkingowego. Jest to sytuacja problematyczna, ponieważ jeśli ktoś posiada samochód, będzie mu bardzo trudno znaleźć wolne miejsce w tym gęsto zaludnionym terenie. Warto też pamiętać, że Mokotów to dzielnica biznesowa ze słynnym “Mordorem” na czele. Cena nowych mieszkań w Warszawie na Starym Mokotowie wynika również z samej lokalizacji - wszędzie stąd blisko, świetne są także połączenia komunikacyjne z metrem na czele. Koszty te zawierają w sobie liczne udogodnienia, o których była mowa wyżej. Ponadto komfort życia w nowym budynku jest o wiele lepszy niż w starym budownictwie.

Mieszkania do wynajęcia: Warszawa Stary Mokotów

Mokotów jest często kojarzony z najbardziej znanym centrum biznesowym w Warszawie: Mordorem. To prak biznesowy, który zajmuje bardzo dużą powierzchnię. Skupia on wysokie biurowce, w których siedziby mają znane firmy, takie jak: Orange Polska S.A., National Geographic, McDonald's Polska Sp. z o.o., Eniro Polska, Sp. z o.o., Cisco Systems Poland Sp. z o.o., Energia dla Firm S.A., TVP Telewizja Polska S.A. i wiele innych. To sprawia, że wiele osób z całej stolicy zjeżdża się tu do pracy, a co za tym idzie - w godzinach szczytu powstają korki. Właśnie z tego względu inwestycja w nieruchomości w okolicy Mordoru jest świetnym pomysłem. Mieszkania do wynajęcia w Warszawie na Starym Mokotowie mogą przynieść właścicielowi sporo zysku, zwłaszcza, że ceny rynkowe nie są najtańsze. Nie ma tu problemu z popytem - wiele osób pracujących czy studiujących w tej części stolicy chce uniknąć korków i konieczności dojeżdżania. Dlatego mieszkania do wynajęcia w Warszawie na Starym Mokotowie są tak chętnie kupowane przez inwestorów. Ich ilość również jest ograniczona, co sprzyja wzrostowi cen wynajmu.

Komunikacja

Stary Mokotów jest bardzo dobrze skomunikowany z każdą częścią Warszawy. Przez ten teren przebiegają ważniejsze arterie drogowe: ul. św. Andrzeja Boboli, Aleja Niepodległości, ul. Puławska, ul. Batorego i ul. Racławicka. Niestety z powodu lokalizacji często zdarza się, że powyższe drogi się korkują. Dlatego zalecana jest podróż metrem, którego dwie stacje znajdują się w obrębie tej części dzielnicy: Racławicka i Pole Mokotowskie. Poza metrem, właściciele mieszkań w Warszawie na Starym Mokotowie mogą skorzystać z tramwajów oraz autobusów, w tym linii dziennych i nocnych. Bez problemu dojadą oni do wszystkich dzielnic w stolicy - jeśli nie bezpośrednio, to z przesiadką. Warto zauważyć, że w godzinach szczytu niemal cały Mokotów jest zakorkowany. Wtedy właśnie najlepszymi środkami komunikacją są metro, tramwaje lub… rower. Ten ostatni stale zyskuje na popularności, zwłaszcza wśród osób, które mają i pracę, i mieszkanie w Warszawie na Starym Mokotowie. Sprzyja temu również coraz więcej dróg rowerowych, które powstają w obrębie dzielnicy.

Atrakcje

Stary Mokotów jest pełen atrakcji dla każdego. Przede wszystkim znajduje się tu wiele terenów zielonych, chociażby w postaci Pola Mokotowskiego, Zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Park SGGW, Parku Morskie Oko oraz wielu innych, zwłaszcza skwerów. Dzięki temu ta część dzielnicy nie wpisuje się w schemat betonowej dżungli, w której nie widać niczego poza blokami. Ponadto znajdują się tu dwa teatry: Nowy i Guliwer - teatr dla dzieci. Miłośnicy kina z pewnością będą chcieli odwiedzić Muzeum Sztuki Filmowej - Iluzjon Filmoteki Narodowej. Przy ulicy Dąbrowskiego mieści się także Muzeum Władysława Broniewskiego będące oddziałem Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Z kolei niedaleko siedzibę swoją ma Państwowy Instytut Geologiczny. Z obiektów ciekawych architektonicznie warto zobaczyć pałac Szustra w Parku Szustrów oraz Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Oprócz powyższych, na terenie Starego Mokotowa działają Szkoła Główna Handlowa oraz Kampus Południowy Politechniki Warszawskiej. Wielbiciele sportu kojarzyć powinni Klub Sportowy Warszawianka. Na Starym Mokotowie znajduje się bardzo wiele szkół, restauracji, pubów i miejsc rozrywki.

Informacje o Starym Mokotowie

Na Starym Mokotowie dostępne są 22 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Starym Mokotowie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 58 do 199 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (1 mieszkanie).
 • 3-pokojowe (9 mieszkań).
 • 4-pokojowe (7 mieszkań).
 • 5-pokojowe (2 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich na Starym Mokotowie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Starym Mokotowie kosztuje 1 242 056 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: