+0 km
Lokalizacja
Czas dojazdu
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Dodaj lokalizację
filtruj
sortuj
alerty
Zainspiruj się
Nowe mieszkania na sprzedaż Mikołów
0 ofert w 0 inwestycjach
Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 6 328 zł/m²
Sortuj
- Przedstawiamy naszą kolejną inwestycję mieszkaniową – „Magiczny Dom”. Inwestycja jest położona w samym centrum Mikołowa, przy ul. Pszczyńskiej. „Magiczny Dom” to czterokondygnacyjny, kameralny budynek wielorodzinny z windą i garażami podziemnymi. Znajduje się w nim 40 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach i zróżnicowanych metrażach (od 56 m2do 93 m2). Dajemy również szansę wpływać bezpośrednio na
Oferta archiwalna
Mikołów, ul. Pszczyńska 13
0 pokoi, Metraż 0 m2
- Nowa inwestycja przy ul. Fabrycznej w Mikołowie, to inwestycja zaprojektowana dla Ciebie. Nowoczesny projekt zwraca na siebie uwagę elegancką prostotą, połączoną z dobrze zaprojektowanymi mieszkaniami. W budynku znajduje się 21 mieszkań z przynależnymi komórkami lokatorskim na korytarzach. Wszystkie mieszkania posiadają balkony. Mieszkania na parterze mają przynależne ogródki. Budynek budowany
Prima Dom
od 4 000 zł/m²Oferta archiwalna
Mikołów, ul. Fabryczna
2 pokoje, Metraż 48 m2
- Murapol Osiedle Storczyków w Mikołowie to idealna propozycja dla osób chcących zamieszkać w zielonej części miasta, blisko galerii handlowej i tylko 20 minut od Katowic. W ofercie szeroki wybór mieszkań o zróżnicowanych układach i metrażach. Planowane daty oddania do użytku: budynek 2 - oddany do użytku, budynek 1 - oddany do użytku Murapol Osiedle Storczyków to nowoczesna inwestycja powstająca
Oferta archiwalna
Mikołów, ul. Storczyków
4 pokoje, Metraż 61 m2
Przyspiesz swoje poszukiwania
W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.
Skonfiguruj mieszkanieMikołów to miasto o powierzchni ok. 79,21 km2 w województwie śląskim. Graniczy m.in. z Katowicami, Tychami, Rudą Śląską. To właśnie tu mieszkał Rafał Wojaczek - jeden z najwybitniejszych polskich poetów i prozaików, zaliczany do grona tzw. Poetów Wyklętych. Mikołów ma bogatą historię, w której można zauważyć, że jego przynależność do danego kraju była wielokrotnie zmieniana. Wpłynęło to na powstanie dużej różnorodności etnicznej na tym terenie. Wiele zmieniło się w I połowie XX wieku oraz po II wojnie światowej. Obecnie nowe mieszkania w Mikołowie kupują najczęściej jego mieszkańcy, ew. osoby ze Śląska. Ilość ludności mikołowskiej stopniowo się zwiększa, a co za tym idzie, pojawia się coraz większy popyt na nieruchomości. Najwięcej osób skupia się jednak na centrum. To tu można znaleźć najbardziej rozbudowaną infrastrukturę miejską, nic więc dziwnego, że obszar ten cieszy się dużą popularnością. Z drugiej strony również obrzeża zaczynają tętnić życiem, chociażby ze względu na niższe ceny nowych mieszkań. Mikołów stał się korzystną alternatywą dla Katowic.
Nowe mieszkania w Mikołowie
W porównaniu z Katowicami, w tym mieście nie powstaje dużo nowych mieszkań. Mikołów jest oczywiście znacznie mniej rozwiniętą miejscowością, co przyczynia się do mniejszego popytu na nieruchomości. Z drugiej jednak strony dane demograficzne pokazują, że ilość mieszkańców stale się powiększa: w 2010 r. było ich 39 196, a w 2017 r. już 40 423. Nic więc dziwnego, że regularnie powstają tu nowe nieruchomości. W 2017 roku oddano do użytku 238 nowych mieszkań w Mikołowie, w tym ponad 50% zostało przeznaczonych na cele indywidualne, a zaledwie ok. 40% na sprzedaż lub wynajem. Jak wspomniano wcześniej, nieruchomości w tym mieście wykupują najczęściej jego mieszkańcy. Sytuacja jest zatem inna niż w dużych aglomeracjach, gdzie często lokale na sprzedaż lub wynajem dominują na rynku.
Nowe mieszkania w Mikołowie powstają w oparciu o nowe trendy. Dzięki temu wysokie blokowiska są zastępowane przez nisko kondygnacyjne budynki. Na piętrach lokuje się zaledwie kilka mieszkań. Nie sposób zauważyć również uwzględnienia w planach inwestycyjnych miejsc parkingowych czy powierzchni dodatkowych, jak place zabaw. Dodatkowo można zauważyć, że nowe mieszkania w Mikołowie wyposażone zostały w ogródki, balkony lub tarasy. Ich powierzchnia jest dość duża, co daje dodatkową przestrzeń do wykorzystania, np. jako miejsce wypoczynku czy przechowalni.
Cena nowego mieszkania w Mikołowie
Jak napisano wyżej, jedną z zalet miasta są niskie ceny nieruchomości. Średni koszt zakupu nowego mieszkania w Mikołowie wynosi ok. 3 900 zł/mkw., przy czym można znaleźć znacznie tańsze inwestycje. Na rynku pierwotnym M kupi się już za ok. 3 700 zł/mkw. Na wtórnym z kolei do kosztów zakupu należy doliczyć często koszt remontu. Ceny te są znacznie atrakcyjniejsze niż katowickie - średnio 5 500 zł/mkw. Jak widać, kupując M w sąsiedniej miejscowości, można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Mikołów jest jednym z tańszych miast pod względem nieruchomości w całej aglomeracji śląskiej.
Tym samym, jest to znacznie lepsza alternatywa dla Katowic czy Tychów. Zakup nowego mieszkania w Mikołowie może okazać się dobrą inwestycją zwłaszcza dla osób pracujących w sąsiednich miastach. Skupienie na jednym terenie tak dużej ilości miejscowości powoduje, że wiele osób pracuje w jednym mieście, a mieszka w drugim. Jeśli zatem pojawia bardzo korzystna oferta zakupu M za granicą miasta, to wiele osób chętnie z niej korzysta.
Gdzie budują nowe mieszkania w Mikołowie?
Najpopularniejszym obszarem niewątpliwie pozostaje centrum. To tu pojawia się najwięcej nowych osiedli. Ale nowe mieszkania w Mikołowie można znaleźć też na obrzeżach. Jakie są zalety i wady danej lokalizacji?
Zakup nowego mieszkania w mikołowskim centrum wiąże się oczywiście z wieloma udogodnieniami. Większość sklepów i usług znajduje się w bliskiej odległości. Podobnie jest z rozrywką, nauką czy sportem - w centrum ulokowane są najważniejsze obiekty w mieście. Wadą może być jednak ciągły hałas - wszak to tu przebiegają bardzo ruchliwe drogi. Ponadto w centrum często przebywa dużo ludzi, co wiąże się z korkami, kolejkami i innymi uprzykrzeniami. Wystarczy jednak przemieścić się trochę dalej, w głąb osiedli, by znacząco poprawić jakość życia.
W odległości zaledwie kilku kilometrów można kupić nowe mieszkania w Mikołowie, wśród zieleni i ciszy. Obrzeża przyciągają większą kameralnością, prywatnością, swobodą. Tu rzadko kiedy powstają korki, a znakiem charakterystycznym jest przestrzeń. Z drugiej jednak strony na obrzeżach często brakuje rozwiniętej infrastruktury drogowej, daleko także do szkół czy sklepów. Jednak odległości niekoniecznie stanowią problem. Warto pamiętać, że wiele osób i tak dojeżdża do pracy, do innych miejscowości. Zakupy zatem można zrobić prz okazji powrotu.
Kupno nowego mieszkania w Mikołowie na obrzeżach lub w centrum to kwestia indywidualna. Zarówno jedna, jak i druga lokalizacja mają swoje zalety i wady. Warto porównać również ceny i oferty deweloperów. Może się okazać, że na obrzeżach w niższej cenie otrzyma się znacznie więcej udogodnień.
Jak dojechać do Katowic?
Mikołów graniczy ze stolicą województwa śląskiego od północnego zachodu. To miejscowość dość dobrze skomunikowana, zwłaszcza właśnie na zachodzie. Przez Mikołów przebiegają drogi krajowe nr 81 i 44, a także wojewódzkie nr 925, 927, 928. W pobliżu można skorzystać także z autostrady A4, A1 czy też wielu innych dróg o znaczeniu krajowym i wojewódzkim. Oprócz nich, w Mikołowie występuje dość gęsta sieć arterii lokalnych. Do najważniejszych należą: Mokierska, Grudniowa, Rybnicka, Wyzwolenia, Podleska, Katowicka, Żwirki i Wigury, Konstytucji 3 maja, Pszczyńska, Nowy Świat. Do centrum Katowic można dojechać w niecałe pół godziny, do Tychów w 17 min., a do Gliwic w ok. 25 min. Jak widać, wszędzie jest stosunkowo blisko. To zaleta położenia wielu miejscowości tuż obok siebie.
Oprócz samochodu, dostępne są inne formy komunikacji. W Mikołowie działają Koleje Śląskie, a także wiele linii autobusowych międzymiastowych. Obecny jest również rozbudowany transport miejski. Do centrum Katowic z Mikołowa można dojechać w ok. 35 min. pociągiem i ok. 50 min. autobusami. Istnieją również linie bezpośrednie, które łączą dwa miasta.
Mikołów czeka na rozwój
Miasto wyróżnia się bogatym zapleczem zabytków, wśród których duże wrażenie robią dwa drewniane kościoły: pw. św. Mikołaja i pw. św. Piotra i Pawła. Oprócz nich warto zobaczyć inne kościoły, bazylikę, a także starówkę. Można zapoznać się również z bogatą ofertą kulturalną, za którą odpowiadają instytucje: Instytut Mikołowski (w mieszkaniu Rafała Wojaczka), Miejska Biblioteka Publiczna, Miejska Placówka Muzealna, Miejski Dom Kultury. Poza tym powstał szereg wielu klubów kulturalnych i sportowych. W mieście nie brakuje placówek związanych ze sportem, jak basen czy boiska piłkarskie.
Mikołów posiada bogate zaplecze placówek edukacyjnych, zdrowotnych i innych. Znajduje się tu jeden szpital. Najwięcej placówek usługowo-handlowych i urzędowych mieści się w centrum miasta. Mieszkańcy mają do wyboru wiele sklepów, centrów handlowych i innych. Mikołów jest jedynym z dwóch miast w Europie, w których znajduje się podziemny poligon doświadczalny. W śląskim mieście nosi on nazwę Kopalnia Doświadczalna Barbara.