+5 km
Lokalizacja
Czas dojazdu
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Dodaj lokalizację
filtruj
sortuj
alerty
Zainspiruj się
Nowe domy
2 137 ofert w 242 inwestycjach
Sortuj
- 4 kw. 2024
- 2 kw. 2025
- 4 kw. 2025
- 3 kw. 2025
Chcesz zobaczyć lepiej dopasowane oferty?
Dopasuj liczbę pokoi
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5+
- gotowe
- 2 kw. 2026
- 4 kw. 2025
- 3 kw. 2025
- 1 kw. 2027
- 3 kw. 2026
- 2 kw. 2025
- 2 kw. 2025
- 2 kw. 2026
- 1 kw. 2025
- 2 kw. 2026
- 2 kw. 2026
- 2 kw. 2025
- 4 kw. 2024
- 2 kw. 2026
% Promocje
- 4 kw. 2024
- 1 kw. 2025
% Promocje
- 4 kw. 2027
- gotowe
- 1 kw. 2025
- Przejdź do
następnej stronyZobacz jeszcze 218 inwestycji
Przyspiesz swoje poszukiwania
W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.
Skonfiguruj mieszkanieMarzenie o własnym domu jest marzeniem niemal każdego. Wygoda, bezpieczeństwo i wysoka jakość życia to nieliczne z wielu zalet takiego rozwiązania. Dom kojarzy się także z niezależnością, ciszą i spokojem. Minusem takiej inwestycji może być cena oraz ilość czasu, jaki trzeba poświęcić. Często bowiem w nieruchomości jednorodzinnej to właściciel jest za wszystko odpowiedzialny, w przeciwieństwie do bloku, w którym pracuje dozorca. Obecnie istnieją 3 sposoby na budowę nowego domu: samodzielne, znalezienie inwestora zastępczego lub kupno gotowego budynku od dewelopera. Można oczywiście kupić również już wybudowany i używany dom, jednak nie wszyscy preferują tego typu rozwiązania, chociażby ze względu na konieczność gruntownego remontu. Nowy dom ma tę zaletę, że jest się jego pierwszym mieszkańcem, zatem znacznie zmniejsza się możliwość pojawienia się wad ukrytych, a w przypadku kupna od dewelopera można liczyć na gwarancję, w ramach której zostaną naprawione usterki. Na co powinno się zwrócić uwagę przy kupnie nowego domu?
Nowe domy - jakość
Jakość to pierwsza rzecz, na którą powinno się zwrócić uwagę. Jest ona ważniejsza nawet od ceny, bowiem od niej zależy np. bezpieczeństwo czy trwałość. Mowa tu o jakości materiałów, projektu, wykonania - w te wszystkie rzeczy powinno się mieć wgląd, niezależnie od tego, czy kupuje się gotowy budynek, czy jest on dopiero budowany. Warto zacząć od projektu - czy wszystko zostało dobrze wyliczone? Czy zostały wzięte pod uwagę wszelkie aspekty związane z wentylacją, kanalizacją, elektrycznością, grawitacją? Zazwyczaj projekty są odpowiednio dopracowane i najwięcej błędów pojawia się w wykonaniu: kupnie nieodpowiedniego materiału, zbyt małej jego ilości, albo pominięcie rozwiązań zaproponowanych w projekcie, bo “tak wyjdzie taniej/szybciej” - jak zapewniają budowlańcy. Warto dopilnować i tego aspektu, i nie pozwolić sobie wmówić, że jakieś niesprawdzone rozwiązanie będzie lepsze. Powyższych problemów zazwyczaj unika się, kupując nowe domy od dewelopera, który dodatkowo obejmuje gwarancją nowo powstały budynek. W tym przypadku przychodzi się “na gotowe” - nie zwalnia to jednak nikogo z obowiązku dokładnego sprawdzenia wszelkich aspektów związanych z projektem i wykonaniem.
Nowe domy - cena
Koszt nowego domu jest bardzo różny i zależy przede wszystkim od tego, czy buduje się samodzielnie, za pomocą inwestora zastępczego czy kupuje od dewelopera. Teoretycznie najtaniej wychodzi nowy dom zbudowany samodzielnie. Jednak w obliczeniach należy wziąć pod uwagę również takie aspekty, jak czas przyszłego właściciela, wiedza na temat budowy i dokształcanie się, a nawet możliwe błędy i ich naprawianie. Podobnie jest w przypadku opcji z inwestorem zastępczym, choć tu czasu poświęca się mniej. Jednak wzrasta tym samym koszt. Najdroższa opcja to kupno nowego domu od dewelopera. W tym przypadku potrzebna jest najmniejsza ilość czasu kupującego - tylko na znalezieniu domu, podpisaniu umowy i sprawdzeniu, czy oferta zgadza się z rzeczywistością. Ostatnia opcja to również, w większości przypadków, zastosowanie dobrego projektu, terminowe wykonanie inwestycji, jak również znajomość tematu i odpowiednie zabezpieczenie finansowe dla kupującego. W przypadku inwestora zastępczego może być różnie - nawet, jeśli trafi się bowiem na sprawdzonego i znającego się na rzeczy, nie ma pewności, że nie dostanie on intratniejszego zlecenia, tym samym opóźniając lub rezygnując z wcześniej umówionej budowy nowego domu.
Udogodnienia w nowych domach na sprzedaż
Niemal w każdym domu można zastosować szereg udogodnień, które dostępne są na rynku. Wystarczy spojrzeć na współczesne osiedla, by się o tym przekonać. Nowe domy na sprzedaż są przede wszystkim bardzo dobrze zaizolowane, co oznacza nie tylko ciepło w domu, ale również mniejsze rachunki za ogrzewanie. Coraz powszechniej stosowany jest system rekuperacji, który polega na odzyskiwaniu ciepła z wywiewanego powietrza. Dużą korzyścią nowych domów budowanych w ramach jednej inwestycji jest także infrastruktura: kable światłowodowe, centralne ogrzewanie lub piece, systemy kanalizacji, podjazdy, systemy nawadniania działek, bliskość sklepów. W tym wypadku odpada konieczność samodzielnego szukania działki, proszenia o pozwolenie na budowę itp. Deweloperzy często stawiają osiedla na atrakcyjnych terenach pod kątem infrastruktury miejskiej czy ładnego krajobrazu. Swego rodzaju udogodnieniem jest również obecność dodatkowych części wspólnych w postaci placów zabaw, wózkarni, dodatkowych miejsc parkingowych dla gości, monitoringu. Nowe domy są pełne udogodnień zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Otoczenie - infrastruktura miejska
Niezależnie od tego, na co kupujący się zdecyduje - czy będzie to dom gotowy, czy budowany od podstaw - koniecznie trzeba zwrócić uwagę na otoczenie. Nie tylko na obecne, ale także na to, co powstanie w przyszłości. W tym celu warto udać się do dewelopera oraz urzędu miasta lub dzielnicy. Może się bowiem okazać, że za jakiś czas przy domu powstanie park, albo też ruchliwa ulica. Warto też pamiętać, że budowa pojedynczych domów może skutkować też nieregularnym kształtem dróg, przesłanianiem krajobrazu, a także niezbyt estetycznie wyglądającą różnorodną i niespójną stylistyką budynków. Poza tym należy sprawdzić jakość i ilość dróg, obecność komunikacji miejskiej, ośrodków zdrowia i edukacji, instytucji kultury oraz sportu, terenów zielonych, sklepów, centrów handlowych i lokali usługowych. Wszystkie powyższe aspekty wpływają znacznie na jakość życia: ich obecność może je utrudnić lub ułatwić, w zależności od indywidualnych preferencji. Jedni wolą mieszkać daleko od miasta, wśród zieleni, innym zależy na bliskości szkół i ośrodków zdrowia ze względu na dzieci. Niezależnie od tego, najważniejsza pozostaje jakość oraz ilość dróg - czy nie korkują się obecnie i czy w przyszłości może ten problem się nasilić? Warto pamiętać, że nowy dom kupuje się na lata, a nie na sezon. W inwestycjach oferowanych przez deweloperów spójna jest także estetyka, a cały układ osiedla dobrze przemyślany.
Zalety nowych domów
Dlaczego warto zdecydować się na nowy dom zamiast używanego? Argumentów jest wiele. Zaczynając od samej konstrukcji, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których tworzony jest dom. Są one często znacznie lepsze w przypadku nowych inwestycji, co przekłada się na lepszą izolację, a ta na cieplejsze pomieszczenia i niższe rachunki. W nowych domach często gotowa jest cała infrastruktura, składająca się z nowych i dobrej jakości systemów elektrycznych, kanalizacji etc. W starszym budownictwie albo trzeba się pogodzić z tym, co jest, albo pojawia się konieczność wymiany, np. okablowania. Ponadto nowe domy mają na wyposażeniu także systemy, takie jak rekuperacja czy ogrzewanie centralne, które niweluje konieczność zadbania o węgiel, czyszczenia kominów itp. Poza wieloma udogodnieniami związanymi z nowoczesnymi osiedlami, warto zwrócić również uwagę na to, że kupujący ma pełny wgląd do planów, projektów itp. związanych z nowym domem, otrzymuje również gwarancję od dewelopera. Starsze budownictwo niestety nie oferuje takiej możliwości, więc można natknąć się na wiele wad ukrytych, których koszty naprawy spadają na nowego właściciela. Korzyścią z kupna nowego domu jest również możliwość wykończenia go pod klucz.
Przejdź do ofert w poszczególnych województwach:
- Domy na sprzedaż dolnośląskie
- Domy na sprzedaż kujawsko-pomorskie
- Domy na sprzedaż łódzkie
- Domy na sprzedaż lubelskie
- Domy na sprzedaż lubuskie
- Domy na sprzedaż małopolskie
- Domy na sprzedaż mazowieckie
- Domy na sprzedaż opolskie
- Domy na sprzedaż podkarpackie
- Domy na sprzedaż podlaskie
- Domy na sprzedaż pomorskie
- Domy na sprzedaż śląskie
- Domy na sprzedaż świętokrzyskie
- Domy na sprzedaż warmińsko-mazurskie
- Domy na sprzedaż wielkopolskie
- Domy na sprzedaż zachodniopomorskie