Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Perła Łazarza

Ta oferta bierze udział w konkursie

Mieszkania na sprzedaż ul. Matejki Jana, oferowane bezpośrednio przez

Polski Holding Inwestycyjny SA

Poznań, Grunwald, Łazarz, ul. Matejki Jana 40/41

Ceny od: 13 500 zł/m2
Perła ŁazarzaPerła Łazarza

1 zdjęcie

konkurs - wygraj 100000zł na dobry start

Termin oddania

4 kw. 2024

Powierzchnie

37 - 147/m2

Przedział pokoi

1 - 4

Kondygnacje

5

Budynki

1

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Stacja kolejowa - Poznań Główny - 1087 m

Przystanek Tramwajowy - 247 m

Przystanek Autobusowy - 129 m

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

23 placówki medyczne, 46 placówek edukacyjnych, 46 kawiarni i restauracji, 67 sklepów, 56 obiektów sportowych, 35 placów zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • winda
 • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

 • 4 parki w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2020 roku, planowane oddanie do użytkowania w 4 kw. 2024 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 43 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

odrębna własność z własnością gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

nie przewidziano

Miejsca postojowe:

w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępne są 43 mieszkania

Powierzchnie mieszkań:

od 37 do 147 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 1, 2, 3, 4-pokojowe

Ceny mieszkań:

 • kształtują się w zakresie od 588 640 do 2 454 480 zł
 • koszt metra kwadratowego wynosi od 13 500 do 18 000 zł

Opis płatności:

Informacja u dewelopera

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

informacja u dewelopera

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Patrząc na monumentalną bryłę wybudowanej 115 lat temu, zaprojektowanej przez słynnego architekta Paula Pitta kamienicy przy ul. Matejki 40, bardzo łatwo wyobrazić sobie życie elity intelektualnej i finansowej, które toczyło się w murach tego budynku. Ówcześni mieszkańcy Perły Łazarza, należący do poznańskiego establishmentu, mogli liczyć na najwyższą jakość wykończenia, użytych materiałów, rozwiązań architektonicznych oraz udogodnień dostępnych jedynie dla najzamożniejszych i najbardziej wymagających lokatorów. To, co stanowiło luksus dla elity żyjącej na początku XX wieku, ponad 100 lat później nie jest już standardem premium, który chcemy oferować naszym Klientom. W rewitalizacji zabytku Perła Łazarza kładziemy szczególny nacisk na staranne, zgodne z drobiazgowymi wytycznymi konserwatora zabytków, gruntowne odnowienie wnętrz i elewacji, które stanowią nieosiągalny już dzisiaj kanon budowlano – wykończeniowy: grubość ceglanych murów, wysokość pomieszczeń, zdobienia mieszkań i klatek schodowych, najwyższa jakość użytych materiałów. Wzbogaciliśmy go o cały szereg rozwiązań, które są wyznacznikiem luksusowego i nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego XXI wieku. W Perle Łazarza komunikacja pionowa odbywała się czterema głównymi klatkami schodowymi oraz dodatkowymi, zlokalizowanymi od strony patio. Po rewitalizacji mieszkańcy będą mogli korzystać z czterech nowoczesnych, szybkich wind, których design korespondował będzie z zabytkowym wystrojem kamienicy. Dodatkowo, w celu zapewnienia wygodnej komunikacji dla osób niepełnosprawnych, pomiędzy wejściem do budynku a kondygnacją parteru, zamontowane zostaną specjalne podnośniki schodowe. Apartamenty oraz lokale usługowe będą wyposażone w nowoczesny system ogrzewania podłogowego, sterowany poprzez wysoko zaawansowane technologicznie termoregulatory, w swobodny sposób umożliwiające ustawienie odpowiedniej temperatury w zależności od przeznaczenia pomieszczenia lub preferencji użytkowników. W naszej kamienicy zastosujemy system wideodomofonowy umożliwiający komunikację audiowizualną z wykorzystaniem kolorowych monitorów, działających także po zmroku w systemie IR. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców. Integralną częścią kompleksu Perła Łazarza stanowić będzie wewnętrzny dziedziniec – patio, które również przejdzie gruntowną rewitalizację. Obecnie trwają prace nad projektem zagospodarowania tej części wspólnej. Z pewnością pojawią się tam nasadzenia różnych gatunków roślin, aby przestrzeń ta stanowiła cichą, zieloną enklawę dla mieszkańców naszej kamienicy.

Inwestycja Perła Łazarza znajduje się na Łazarzu, ul. Matejki Jana 40/41 (2.2 km od centrum Poznania), jest realizowana przez Polski Holding Inwestycyjny SA.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2024 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 43 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Perła Łazarza w sprzedaży są 43 nowe mieszkania o powierzchni od 37 do 147 metrów kwadratowych , w cenie od 13 500 zł za metr kwadratowy.

Dla przyszłych mieszkańców Polski Holding Inwestycyjny SA nie przewidział miejsc postojowych.

Lokalizacja inwestycji

Perła Łazarza znajduje się w geograficznym sercu dzielnicy, od której wzięła swoją nazwę. Dzielnicy, która już w momencie włączenia jej w administracyjne granice Poznania, co nastąpiło 1 kwietnia 1900 roku, przyciągała najznamienitszych i najzamożniejszych mieszkańców miasta. Wpływ na to miały nie tylko okazałe kamienice i urokliwe wille, ale także niezwykle atrakcyjna lokalizacja, oraz liczne udogodnienia stworzone dla jej wymagających mieszkańców. Na przestrzeni ponad 120 lat, które upłynęły od tamtych dni, dzielnica Św. Łazarz nie tylko zachowała atuty, które zauroczyły ówczesną socjetę, ale wzbogaciła się o nowe udogodnienia. W ostatnich latach stała się jedną z najdynamiczniej rozwijających się części Poznania, która przyciąga nowe pokolenie chcące mieszkać blisko centrum miasta, obcując z najwyższej klasy architekturą początków XX wieku, z jednoczesnym dostępem do terenów zielonych i bogatej oferty infrastruktury edukacyjnej, kulturalnej, sportowej czy gastronomicznej.

Grunwald to leżąca na zachodzie miasta dzielnica Poznania o powierzchni 36 km kw i populacji 125 tys. mieszkańców. Dzielnica zamyka się w ulicach Skórzewskiej, Bukowskiej, Kolejowej i Leszczyńskiej. Dzielnicę z południowego zachodu na północy wschód przedziela ul. Głogowska, za miastem przechodząca w drogę krajową E261. Na terenie Grunwaldu krzyżuje się z nią droga europejska E30. Dzielnica ma własną szkołę wyższą – to Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa. Jest stąd również blisko do Portu Lotniczego Poznań-Ławica, który zaczyna się tuż za północną granicą. Dzielnica ma też dobry dostęp do opieki zdrowotnej dzięki dwóm szpitalom klinicznym, prywatnej lecznicy (Certus), 60 aptekom, 15 przychodniom i gabinetom lekarskim. Fani sportu docenią Arenę Poznań i stadion INEA a także Lasek Marceliński, idealny do uprawiania joggingu czy nordic walkingu. Na terenie dzielnicy są też dwa kina.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Perła Łazarza?

Na terenie Grunwaldu krzyżują się ze sobą droga krajowa E261 i droga europejska E30. W odległości ok. 50 m na północ zaczyna się Port Lotniczy Poznań-Ławica. Dodając do tego liczne tramwaje i autobusy kursujące po dzielnicy Grunwald, otrzymujemy świetnie skomunikowane nie tylko z pozostałymi dzielnicami miasta miejsce.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Perła Łazarza mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1087 metrów od inwestycji Perła Łazarza znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Poznań Główny.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Perła Łazarza znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Perła Łazarza znajduje się 46 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Szkoła Podstawowa nr 26 im. Ryszarda Berwińskiego w odległości 245 m, Zespół Szkół Ogónokształcących nr 33 w odległości 248 m, szkoła w odległości 253 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Perła Łazarza jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Świętej Rodziny w odległości 162 m, Przychodnia Położniczo-Ginekologiczna w odległości 167 m, gabinet lekarski / przychodnia / szpital w odległości 176 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Perła Łazarza składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 63 m znajduje się "Tylko tutaj", w odległości 79 m znajduje się Żabka, w odległości 87 m znajduje się Groszek.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Perła Łazarza w odległości 143 m znajduje się boisko / kort, w odległości 210 m znajduje się Yoga Friends Poznań, w odległości 245 m znajduje się bieżnia / tor.

Data publikacji: 08.08.2022
Data aktualizacji: 09.01.2024
Polski Holding Inwestycyjny SA logo

Polski Holding Inwestycyjny SA

Adres biura sprzedaży:

ul. Kopanina 59 bud. C, 60-105 Poznań

Godziny otwarcia biura sprzedaży:

 • Poniedziałek: 08:30 - 16:30
 • Wtorek: 08:30 - 16:30
 • Środa: 08:30 - 16:30
 • Czwartek: 08:30 - 16:30
 • Piątek: 08:30 - 16:30

Oferty, które mogą Cię zainteresować

 • Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023