Dolna Górna Wilda
Mieszkania na sprzedaż ul. Górna Wilda, oferowane bezpośrednio przez
OKRE Development Sp. z o.o.Poznań, Wilda, Osiedle Wilda, ul. Górna Wilda
Poznań, Wilda, Osiedle Wilda, ul. Górna Wilda
1 zdjęcie
Termin oddania
1 kw. 2026
Powierzchnie
35 - 112/m2
Przedział pokoi
1 - 4
Kondygnacje
5 - 7
Budynki
3
Stand. wykończenia
Standard deweloperski
Mieszkania w inwestycji (65)
Pokoje
Piętra
Metraż
Stacja kolejowa - Poznań Główny - 965 m
Przystanek Tramwajowy - 122 m
Przystanek Autobusowy - 287 m
Dojazd do centrum: pokaż
W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:
196 kawiarni i restauracji, 102 sklepy, 77 obiektów sportowych, 28 placówek medycznych, 41 placówek edukacyjnych, 30 placów zabaw
Udogodnienia Inwestycji
Standard i bezpieczeństwo
- winda
- Standard deweloperski
Przyroda w okolicy
- 5 parków w okolicy
Szczegóły inwestycji
Realizacja inwestycji:
Liczba budynków:
Liczba kondygnacji:
Liczba mieszkań:
Wysokość pomieszczeń:
Standard wykończenia
standard deweloperski
Rodzaj własności:
Powierzchnie dodatkowe:
Komórki lokatorskie:
Miejsca postojowe:
- miejsca postojowe podziemne
Przyroda:
Aktualna oferta
Dostępne mieszkania:
Powierzchnie mieszkań:
Liczba pokoi:
Ceny mieszkań:
Opis płatności:
Warunki rezerwacji:
Zabezpieczenie środków klienta:
Wysokość czynszu:
Opis inwestycji
Dolna Górna Wilda to kameralne założenie znajdujące się przy granicy poznańskiej Wildy i ścisłego centrum miasta, które uzupełnia ważną lukę w urbanistycznej tkance historycznej dzielnicy. Trzy rozdzielone zielonymi dziedzińcami współczesne kamienice łączą ze sobą dwa charakterystyczne wildeckie światy – śródmiejski, XIX wieczny urbanistyczny klimat Górnej Wildy z pełnym powietrza, rekreacyjnym i nieco modernistycznym charakterem Dolnej Wildy na wysokości dawnego Stadionu Szyca i przyszłego Parku Wilda.
Projekt architektoniczny inwestor – belgijska firma OKRE Development – powierzył po raz kolejny pracowni Ultra Architetcs, wraz z którą w ubiegłym roku odebrał Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego i wyróżnienie Prezydenta Miasta Poznania w konkursie im. Jana Baptysty Quadro za kamienicę Rynek Wildecki 3. W najnowszym projekcie architekci sięgnęli po zróżnicowane, choć bardzo powściągliwe środki wyrazu – otwierająca się na Górną Wildę elewacja narożnej kamienicy jest współczesną trawestacją historycznych fasad, podczas gdy minimalistyczny, na wskroś nowoczesny front budynku zlokalizowanego od strony Dolnej Wildy harmonizuje z zielonym pejzażem rozciągającym się po drugiej stronie ulicy. Środkowa, otoczona ogrodem część założenia należy równocześnie do tych dwóch przenikających się światów.
Budynki łączy formalny minimalizm – wysokie okna typu porte-fenêtre, transparentne szklane balustrady i złamana biel wszystkich elewacji uwypuklają szlachetność naturalnych detali. Posadzki z szarego granitu kontrastują tu z białą drewnianą stolarką okienną. Panele ścienne i portale wejściowe do mieszkań zaprojektowane zostały z naturalnej dębowej sklejki. Efektowne kompozycje w lobby i oznaczenia mieszkań projektu Oskara Zięty wykonane zostaną z charakterystycznego dla tego uznanego designera polerowanej stali przetworzonej w technologii FiDU.
Kontrastowym tłem dla układu brył jest patchworkowo zaprojektowana zieleń dziedzińców, na których projektanci zestawili różnorodne rodzaje roślin – traw, kwiatów i kwitnących krzewów. Nieregularna bioróżnorodna szachownica będzie intrygować zarówno widokiem z góry, jak i z poziomu człowieka. W wysokich betonowych donicach i na skarpie zostaną posadzone ozdobne drzewa wielopniowe. W najwyższym punkcie założenia, od strony Górnej Wildy zaplanowano lokalizację miejskiej rzeźby Zięty, która będzie widoczna dla przechodniów ulicy.
Trzy budynki mieszczą łącznie zaledwie 93 mieszkania o bardzo zróżnicowanej strukturze –
od 33 metrowych studio do ponad 110 metrowych śródmiejskich apartamentów z efektownymi tarasami. Znaczną część projektu zajmują wygodne 3- i 4-pokojowe mieszkania rodzinne. Pod całością założenia znajdzie się hala garażowa.
Rozpoczęcie budowy planowane jest na jesień 2023 r.
Inwestycja Dolna Górna Wilda znajduje się na Wildzie, ul. Górna Wilda (1 km od centrum Poznania), jest realizowana przez OKRE Development Sp. z o.o.
Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2026 roku terminem oddania do użytkowania.
Cały projekt składa się z 93 nowych mieszkania znajdujących się w 3 budynkach. Budynki posiadają od 5 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Aktualnie w inwestycji Dolna Górna Wilda w sprzedaży jest 65 nowych mieszkań o powierzchni od 35 do 112 metrów kwadratowych .
Dla przyszłych mieszkańców OKRE Development Sp. z o.o. przewidział:
- miejsca postojowe podziemne
W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie 63 szt w budynku A i 15 w hali plus 4 zależne z miejscami postojowymi.
Lokalizacja inwestycji
Wilda to poznańska dzielnica ograniczona od wschodu rzeką Wartą, od północy ul. Królowej Jadwigi, od zachodu linią kolejową a od południa granicą ogrodów działkowych. Dzielnicę przecina z zachodu na wschód ul. Hetmańska a z północy na południe droga wojewódzka nr 430, krzyżująca się na południu z Autostradą Wolności. Na powierzchni 7 km kw żyje tu ok.6,8 tys. osób. Na zabudowę Wildy składają się w większości stare, poprzemysłowe kamienice, z których wiele wpisanych jest na listę zabytków. Po Wildzie kursuje 6 linii tramwajowych i 12 autobusowych. Na terenie dzielnicy działają liczne przedszkola, szkoły i szkoły wyższe, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Wyższa Szkoła Zarządzania, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości i Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu. Ma tu siedzibę również Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego. Do największych parków dzielnicy należy Las Dębiński i Park im. Jana Pawła II a zieleń uzupełniają też ogródki działkowe.
Komunikacja
Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Dolna Górna Wilda?
Przy północnej granicy dzielnicy działa główna stacja kolejowa poznania Poznań Główny, poza tym na terenie dzielnicy znajduje się stacja Poznań Dębiec. Główne drogi dzielnicy to ul. Hetmańska i Autostrada Wolności, umożliwiająca dojazd do zachodnich granic kraju. Na terenie dzielnicy kursuje 6 tramwajów, 10 autobusów dziennych i 2 nocne.
Przyszli mieszkańcy inwestycji Dolna Górna Wilda mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 122 metrów od inwestycji Dolna Górna Wilda znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Różana.
Edukacja
Czy w pobliżu inwestycji Dolna Górna Wilda znajdują się szkoły/przedszkola?
Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Dolna Górna Wilda znajduje się 81 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Zespół Szkół nr 5 im. Bolesława Chrobrego w odległości 81 m, szkoła w odległości 102 m, Przedszkole nr 115 w odległości 127 m.
Opieka medyczna
Dużym atutem inwestycji Dolna Górna Wilda jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Credus Clinic w odległości 76 m, Medicover w odległości 325 m, Lux Med w odległości 398 m.
Sklepy i usługi
Jak daleko jest do najbliższego sklepu?
Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Dolna Górna Wilda składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 34 m znajduje się Żabka, w odległości 41 m znajduje się Netto, w odległości 62 m znajduje się Żabka.
Sport
Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Dolna Górna Wilda w odległości 82 m znajduje się boisko / kort, w odległości 106 m znajduje się boisko / kort, w odległości 194 m znajduje się FitSwim.