Apartamenty Mikusińskiego

11 zdjęć

Apartamenty Mikusińskiego
Apartamenty Mikusińskiego
Apartamenty Mikusińskiego
Apartamenty Mikusińskiego

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Apartamenty Mikusińskiego dostępnych jest 41 ofert

Spełniające kryteria

Dla inwestora

Wszystkie (41)

Pokoje

Powierzchnia

Cena

Piętra

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • winda
 • rowerownia
 • wózkarnia
 • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

 • 4 parki w okolicy
 • rezerwat przyrody

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2022 roku, planowane oddanie do użytkowania w 1 kw. 2024 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 43 lokali mieszkalnych.

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 270 cm wysokości.

Standard wykończenia

standard deweloperski

Ogrzewanie

z ciepłociągu

Rodzaj własności:

odrębna własność z użytkowaniem wieczystym gruntu.

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych.

Komórki lokatorskie:

nie przewidziano.

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne (46 miejsc): zewnętrzne, cena: 12 000-21 000 zł.
 • miejsca postojowe podziemne (20 miejsc): typu platforma, cena: 28 000-35 000 zł.

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park, rezerwat przyrody

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępnych jest 41 mieszkań.

Powierzchnie mieszkań:

od 42 do 90 m².

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 2, 3, 4-pokojowe.

Ceny mieszkań:

 • kształtują się w zakresie od 378 297 do 584 303 zł.
 • koszt metra kwadratowego wynosi od 7 959 do 8 945 zł.

Opis płatności:

informacja u dewelopera.

Warunki rezerwacji:

informacja u dewelopera.

Zabezpieczenie środków klienta:

informacja u dewelopera.

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera.

Opis inwestycji

Apartamenty Mikusińskiego to kameralny projekt mieszkaniowy zlokalizowany w katowickiej dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec. Modernistyczny budynek powstaje u zbiegu ul. prof. Mikusińskiego i ul. Józefowskiej.

Unikalna architektura inwestycji stanowi z jednej strony nawiązanie do industrialnego ducha miasta, a z drugiej strony wykorzystuje dużą ilość zieleni i rozwiązań ekologicznych, czego przykładem jest zastosowanie roślinności na dachach i parkingach. Stonowana kolorystyka elewacji w odcieniu jasnej szarości przełamana zostanie ciemnymi elementami wykończeniowymi stolarki okiennej i balkonów w kolorze czarnym. Użycie blachy perforowanej według dedykowanego projektu na balustradach balkonów i w ogródkach zapewni prywatność mieszkańcom, a jednocześnie stworzy niepowtarzalny efekt wizualny.

Podczas projektowania części wspólnych architekci starali się spełnić oczekiwania miłośników designu i zadbać o wysoką funkcjonalność przestrzeni. Stylowe wykończenie części wspólnych z wykorzystaniem materiałów wysokiej klasy nadaje elegancji i podnosi standard inwestycji. Strefa lobby z poczekalnią to duże udogodnienie, a pomieszczenie na parterze do przechowywania wózków i rowerów ucieszy rodziców małych dzieci oraz fanów jednośladów. W budynku zaprojektowana została nowoczesna hala garażowa z zastosowaniem niezależnych parkliftów. Dodatkowo na terenie inwestycji znajdzie się parking naziemny.

Wyróżnikiem i ogromnym atutem tego projektu jest jego niewielka skala. W kameralnym budynku liczącym 4 piętra powstaną jedynie 43 mieszkania. W ofercie sprzedaży znajdują się lokale od 2 do 4 pokoi w zróżnicowanych układach. Najmniejsze z nich mierzą 42 m2 a największe dysponują przestrzenią nawet 106 m2.. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie dodatkowa przestrzeń w postaci balkonu lub ogródka.

Apartamenty na najwyższych kondygnacjach posiadać będą antresole z możliwością wyjścia na zielony dach, z którego rozciągał się będzie szeroki widok na panoramę miasta.

Inwestycja Apartamenty Mikusińskiego znajduje się w Zespole Dzielnic Północnych, ul. Mikusińskiego 1 (1.9 km od centrum Katowic), jest realizowana przez JHM DEVELOPMENT S.A.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2024 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 43 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

Aktualnie w inwestycji Apartamenty Mikusińskiego w sprzedaży jest 41 nowych mieszkań o powierzchni od 42 do 90 metrów kwadratowych, w cenie od 7 959 zł za metr kwadratowy.

Dostępne są mieszkania:

 • 2-pokojowe o powierzchni od 42 do 80 m2 w cenie od 378 297 zł (19 mieszkań)
 • 3-pokojowe o powierzchni od 55 do 90 m2 w cenie od 467 474 zł (19 mieszkań)
 • 4-pokojowe o powierzchni 73 m2 w cenie od 584 303 zł (3 mieszkania)

Dla przyszłych mieszkańców JHM DEVELOPMENT S.A. przewidział:

 • miejsca postojowe naziemne (46 miejsc)
 • miejsca postojowe podziemne (20 miejsc)

Lokalizacja inwestycji

Inwestycja Apartamenty Mikusińskiego znajduje się w katowickiej dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec przy ul. Mikusińskiego 1, dokładnie u zbiegu ulic Mikusińskiego i Józefowskiej. Projekt położony jest w samym sercu lokalnego ośrodka usługowego dla mieszkańców dzielnicy, a jednocześnie oddalony jest tylko 500 m od słynnego Parku Śląskiego. Okolica charakteryzuje się spokojną zabudową wielorodzinną z dużym udziałem zieleni. Bliskość obiektów usługowo-handlowych, placówek edukacyjnych, boisk sportowych i placu zabaw ułatwi codzienne funkcjonowanie. Spacerowa odległość od ponad 500-hektarowego Parku Śląskiego i jego licznych atrakcji, w tym: ścieżek pieszych i rowerowych, tematycznych ogrodów, kawiarni i restauracji zapewni miejsce codziennej rekreacji dla przyszłych mieszkańców Inwestycji. Położenie przy skrzyżowaniu z ulicą Józefowską, jedną z głównych ulic dzielnicy oraz bliskość przystanków autobusowych usprawnia dojazd do centrum oraz pozostałych dzielnic Katowic. Z terenu inwestycji do popularnych atrakcji miasta tj. Parku Śląskiego, obiektów sportowych, zoo, czy wesołego miasteczka można dostać się pieszo w kilkanaście minut, a samochodem w kilka minut. Dojazd do katowickiego spodka, dworca, największych galerii handlowych czy biurowców zajmuje autem niecałe 10 minut. Spacerem po okolicy: Plac zabaw 40 m Kościół 100 m Placówka medyczna 130 m Przystanek autobusowy 130 m Bankomat 140 m Restauracja 150 m Piekarnia 160 m Sklep z ekologiczną żywnością 200 m Hala Sportowa Józefowska - MOSiR 200 m XIV Liceum Ogólnokształcące 300 m Poczta 360 m Park Śląski 500 m Szkoła Podstawowa nr 17. 550 m Supermarket 550 m

Katowice to miasto w województwie Śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców 320 tys. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice, pogrupowane w zespoły dzielnic: północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z 18-toma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Apartamenty Mikusińskiego?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Apartamenty Mikusińskiego mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 210 metrów od inwestycji Apartamenty Mikusińskiego znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Józefowiec Szczecińska.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Apartamenty Mikusińskiego znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Apartamenty Mikusińskiego znajduje się 5 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: "Pro-Inwest" Centrum Edukacji dla Nauczycieli w odległości 210 m, Centrum Edukacji PRO INWEST w odległości 210 m, XIV Liceum Ogólnokształcące w odległości 310 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Apartamenty Mikusińskiego składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 170 m znajduje się Król, w odległości 330 m znajduje się Biedronka, w odległości 420 m znajduje się Stokrotka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Apartamenty Mikusińskiego w odległości 120 m znajduje się Boisko, w odległości 230 m znajduje się Boisko, w odległości 230 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 21.06.2022
Data aktualizacji: 27.10.2022

Nasi użytkownicy chwalą tego dewelopera za szybką odpowiedź na zapytania

Artykuły powiązane:

Pobliskie Lokalizacje

Inwestycje w pobliżu w Zespole Dzielnic Północnych

Oferty w Zespole Dzielnic Północnych

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: