Apartamenty Mikusińskiego

Ta oferta bierze udział w konkursie

Mieszkania na sprzedaż ul. Mikusińskiego, oferowane bezpośrednio przez

JHM DEVELOPMENT S.A.

Katowice, Zespół Dzielnic Północnych, ul. Mikusińskiego 1

Apartamenty Mikusińskiego

10 zdjęć

Apartamenty Mikusińskiego
Apartamenty Mikusińskiego
Apartamenty Mikusińskiego
Apartamenty Mikusińskiego
konkurs - wygraj 100000zł na dobry start

Termin oddania

Gotowe

Powierzchnie

45 - 73/m2

Przedział pokoi

2 - 4

Kondygnacje

5

Budynki

1

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Stacja kolejowa - ZOO - 1282 m

Przystanek Tramwajowy - 375 m

Przystanek Autobusowy - 208 m

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

11 placówek medycznych, 22 placówki edukacyjne, 13 kawiarni i restauracji, 38 sklepów, 24 obiekty sportowe, 20 placów zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • winda
 • rowerownia
 • wózkarnia
 • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

 • 7 parków w okolicy
 • rezerwat przyrody

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2022 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2024 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 43 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 270 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Ogrzewanie

z ciepłociągu

Rodzaj własności:

odrębna własność z użytkowaniem wieczystym gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

nie przewidziano

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne (20 miejsc) : typu platforma, cena: 28 000-35 000 zł
 • miejsca postojowe naziemne (46 miejsc) : zewnętrzne, cena: 12 000-21 000 zł

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park, rezerwat przyrody

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępnych jest 21 mieszkań

Powierzchnie mieszkań:

od 45 do 73 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 2, 3, 4-pokojowe

Ceny mieszkań:

Opis płatności:

Informacja u dewelopera

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

informacja u dewelopera

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Apartamenty Mikusińskiego to kameralny projekt mieszkaniowy zlokalizowany w katowickiej dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec. Modernistyczny budynek powstaje u zbiegu ul. prof. Mikusińskiego i ul. Józefowskiej.

Unikalna architektura inwestycji stanowi z jednej strony nawiązanie do industrialnego ducha miasta, a z drugiej strony wykorzystuje dużą ilość zieleni i rozwiązań ekologicznych, czego przykładem jest zastosowanie roślinności na dachach i parkingach. Stonowana kolorystyka elewacji w odcieniu jasnej szarości przełamana zostanie ciemnymi elementami wykończeniowymi stolarki okiennej i balkonów w kolorze czarnym. Użycie blachy perforowanej według dedykowanego projektu na balustradach balkonów i w ogródkach zapewni prywatność mieszkańcom, a jednocześnie stworzy niepowtarzalny efekt wizualny.

Podczas projektowania części wspólnych architekci starali się spełnić oczekiwania miłośników designu i zadbać o wysoką funkcjonalność przestrzeni. Stylowe wykończenie części wspólnych z wykorzystaniem materiałów wysokiej klasy nadaje elegancji i podnosi standard inwestycji. Strefa lobby z poczekalnią to duże udogodnienie, a pomieszczenie na parterze do przechowywania wózków i rowerów ucieszy rodziców małych dzieci oraz fanów jednośladów. W budynku zaprojektowana została nowoczesna hala garażowa z zastosowaniem niezależnych parkliftów. Dodatkowo na terenie inwestycji znajdzie się parking naziemny.

Wyróżnikiem i ogromnym atutem tego projektu jest jego niewielka skala. W kameralnym budynku liczącym 4 piętra powstaną jedynie 43 mieszkania. W ofercie sprzedaży znajdują się lokale od 2 do 4 pokoi w zróżnicowanych układach. Najmniejsze z nich mierzą 42 m2 a największe dysponują przestrzenią nawet 106 m2.. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie dodatkowa przestrzeń w postaci balkonu lub ogródka.

Apartamenty na najwyższych kondygnacjach posiadać będą antresole z możliwością wyjścia na zielony dach, z którego rozciągał się będzie szeroki widok na panoramę miasta.

Inwestycja Apartamenty Mikusińskiego znajduje się w Zespole Dzielnic Północnych, ul. Mikusińskiego 1 (1.9 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez JHM DEVELOPMENT S.A.

Inwestycja Apartamenty Mikusińskiego została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2024 roku.

Cały projekt składa się z 43 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

Aktualnie w inwestycji Apartamenty Mikusińskiego w sprzedaży jest 21 nowych mieszkań o powierzchni od 45 do 73 metrów kwadratowych .

Dla przyszłych mieszkańców JHM DEVELOPMENT S.A. przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne (20 miejsc)
 • miejsca postojowe naziemne (46 miejsc)

Lokalizacja inwestycji

Inwestycja Apartamenty Mikusińskiego znajduje się w katowickiej dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec przy ul. Mikusińskiego 1, dokładnie u zbiegu ulic Mikusińskiego i Józefowskiej. Projekt położony jest w samym sercu lokalnego ośrodka usługowego dla mieszkańców dzielnicy, a jednocześnie oddalony jest tylko 500 m od słynnego Parku Śląskiego. Okolica charakteryzuje się spokojną zabudową wielorodzinną z dużym udziałem zieleni. Bliskość obiektów usługowo-handlowych, placówek edukacyjnych, boisk sportowych i placu zabaw ułatwi codzienne funkcjonowanie. Spacerowa odległość od ponad 500-hektarowego Parku Śląskiego i jego licznych atrakcji, w tym: ścieżek pieszych i rowerowych, tematycznych ogrodów, kawiarni i restauracji zapewni miejsce codziennej rekreacji dla przyszłych mieszkańców Inwestycji.

Położenie przy skrzyżowaniu z ulicą Józefowską, jedną z głównych ulic dzielnicy oraz bliskość przystanków autobusowych usprawnia dojazd do centrum oraz pozostałych dzielnic Katowic.

Z terenu inwestycji do popularnych atrakcji miasta tj. Parku Śląskiego, obiektów sportowych, zoo, czy wesołego miasteczka można dostać się pieszo w kilkanaście minut, a samochodem w kilka minut. Dojazd do katowickiego spodka, dworca, największych galerii handlowych czy biurowców zajmuje autem niecałe 10 minut.

Spacerem po okolicy:

Plac zabaw 40 m

Kościół 100 m

Placówka medyczna 130 m

Przystanek autobusowy 130 m

Bankomat 140 m

Restauracja 150 m

Piekarnia 160 m

Sklep z ekologiczną żywnością 200 m

Hala Sportowa Józefowska - MOSiR 200 m

XIV Liceum Ogólnokształcące 300 m

Poczta 360 m

Park Śląski 500 m

Szkoła Podstawowa nr 17. 550 m

Supermarket 550 m

Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Apartamenty Mikusińskiego?

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Apartamenty Mikusińskiego mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1282 metrów od inwestycji Apartamenty Mikusińskiego znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - ZOO.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Apartamenty Mikusińskiego znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Apartamenty Mikusińskiego znajdują się 22 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Filia Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w odległości 72 m, szkoła w odległości 85 m, XIV Liceum Ogólnokszkałcące imienia majora Henryka Sucharskiego w odległości 291 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Apartamenty Mikusińskiego jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Ortomed Clinic w odległości 102 m, Okulista dr hab. n. med. Erita Filipek w odległości 347 m, Prywatne Centrum Medyczne NZOZ w odległości 497 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Apartamenty Mikusińskiego składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 89 m znajduje się U Witka, w odległości 97 m znajduje się Odido, w odległości 162 m znajduje się Łosoś.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Apartamenty Mikusińskiego w odległości 107 m znajduje się boisko / kort, w odległości 218 m znajduje się Hala Sportowa Józefowska, w odległości 220 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 21.06.2022
Data aktualizacji: 01.03.2024
JHM DEVELOPMENT S.A. logo

JHM DEVELOPMENT S.A.

Adres biura sprzedaży:

Katowice ul. Pułaskiego 19/39

Godziny otwarcia biura sprzedaży:

 • Wtorek: 09:00 - 17:00
 • Środa: 09:00 - 17:00
 • Czwartek: 09:00 - 17:00
 • Piątek: 09:00 - 17:00
 • Sobota: 09:00 - 15:00

Oferty, które mogą Cię zainteresować

 • Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: