Słupsk
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Znaleźliśmy 4 deweloperów w Słupsku
Aktualnie nasi deweloperzy w Słupsku realizują 5 inwestycji
Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.
Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.
Słupscy deweloperzy idą na rekord
Deweloperzy w Słupsku budują na potęgę - rekordowy rok 2018 może wkrótce ustąpić miejsca kolejnym latom. Miasto cieszy się bowiem ogromną popularnością wśród firm deweloperskich. Powstaje tu coraz więcej mieszkań, a także lokali użytkowych. Spowolnił się również proces wyludniania miasta - co oznacza, że pojawił się większy popyt na zakup mieszkań. Do tego warto doliczyć jeszcze jedno - atrakcyjną lokalizację Słupska pod kątem turystycznym i biznesowym. Bliskość do morza oraz Trójmiasta, tanie ziemie i atrakcyjne ceny wynajmu czy zakupu - te zalety przyciągają wiele osób. Nic więc dziwnego, że niemal każdemu deweloperowi w Słupsku opłaca się budować tu inwestycję. Ale duża konkurencja i łatwość znalezienia nabywcy mają też swoje wady, jak na przykład niestaranna budowa bloków. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie od dewelopera w Słupsku? Z pewnością trzeba pamiętać, że miasto stale się rozbudowuje. Nabywca musi zatem sprawdzić, co powstanie w okolicy danej inwestycji w przyszłości. Może się bowiem okazać, że piękny widok na miasto szybko zasłoni wysoki biurowiec…
Deweloper w Słupsku ma ręce pełne roboty
Wiele firm deweloperskich wybiera niewielkie rozwijające się miejscowości chociażby z tego względu, że można tam taniej pozyskać ziemię. A i o nabywców wcale nie jest trudno, jeśli miasto znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji. Słupsk stał się bardzo popularny zwłaszcza za czasów prezydentury Roberta Biedronia. W ciągu kilku lat bardzo się również rozwinął w zakresie oferty dla inwestorów, zwłaszcza z zagranicy. Dzięki temu ilość osób poszukujących miejsca pracy w innych miastach zmalała, a co za tym idzie - zwiększył się popyt na mieszkania. Deweloperzy w Słupsku mają ręce pełne pracy. Od stycznia do kwietnia 2018 roku wydano tu ponad 800 pozwoleń na budowę mieszkań, dodatkowo ponad 300 było w trakcie budowy. Rok 2018 koniec końców okazał się rekordowy dla deweloperów. Rok 2019 prawdopodobnie ten sukces powtórzy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie tylko deweloperzy w Słupsku planują budowę inwestycji. Również miasto rozpoczęło rozbudowę mieszkaniówki, a także infrastruktury miejskiej. Z tego względu warto sprawdzić plany miejskie dotyczące danego terenu przed zakupem nieruchomości.
Gdzie budują deweloperzy w Słupsku?
Inwestycje powstają najczęściej w centrum, zwłaszcza w okolicy Parku Kultury i Wypoczynku. Wiele z nich budowana jest z myślą o dobrej infrastrukturze wokół: drogach, komunikacji miejskiej, sklepach, przedszkolach itd. Dlatego najwięcej nowych nieruchomości powstaje w centrum miasta. Niemal każdy deweloper w Słupsku coś tu buduje. Miasto stale się rozwija, dlatego warto sprawdzić, jak okolica będzie wyglądała za kilka lat. Czy powstają jakieś wieżowce, centra handlowe itp.? Jest to istotne, ponieważ mieszkanie nabywcy może stracić na wartości, podobnie jakość mieszkania, jeśli w okolicy pojawi się obiekt typu obwodnica, autostrada czy nawet wieżowiec zasłaniający piękny widok z okna. Większość deweloperów w Słupsku skupia się na sprzedaży, a nie informowaniu potencjalnego nabywcy mieszkania o możliwych zabudowach w okolicy.
Jeśli kupuje się lokal w centrum, większość zabudowy jest już zazwyczaj stała i mało co się zmienia. Tak jest w części miast. Największe zmiany powstają na obrzeżach. Jednak, jeśli w centrum jest wiele terenów wolnych i zdatnych pod zabudowę, i tu z pewnością w przyszłości powstanie jakaś zabudowa. Warto również spytać dewelopera, jak duże będzie dane osiedle i czy w sąsiedztwie nie będzie budował kolejnego. Nie zawsze informowanie o takich sprawach jest w interesie dewelopera. W Słupsku powstaje obecnie wiele bardzo dużych osiedli, ciasno umieszczonych jedno obok drugiego. Wpływa to na komfort życia - pojawiają się choćby spore korki przy wyjeździe.
Jakiego wybrać dewelopera w Słupsku?
W mieście budują zarówno niewielkie firmy, jak i krajowi gracze. Ciągnie się za nimi wiele stereotypów, które na wstępie warto odrzucić. Nie zawsze mały deweloper ze Słupska będzie oznaczał gorszą jakość budownictwa niż duża firma z Warszawy. Zarówno jednej, jak i drugiej mogą zdarzyć się nieudane projekty czy słaba jakość obsługi. Od czego zatem zacząć poszukiwania idealnego dewelopera w Słupsku? Przede wszystkim warto sprawdzić podstawowe dane, jak nazwa firmy, KRS czy NIP, adres fizyczny, nazwisko właściciela. Jeśli wystąpi problem ze znalezieniem takich danych, może to oznaczać, że dana firma nie istnieje w rzeczywistości. Podobnie, jeśli dane wydadzą się nieprawdziwe. Warto sprawdzać wszystko, co może potwierdzić istnienie przedsiębiorstwa.
Pierwsze, co przychodzi na myśl, kiedy szuka się odpowiedniego dewelopera w Słupsku, to popytać znajomych o opinię i sprawdzić je w internecie. Być może nie każdy będzie w stanie opowiedzieć fachowo o jakości budowy, ale jednak przekaże opinie dotyczące obsługi klienta czy choćby informacje związane z przebiegiem podpisania umowy. Ponadto istotne są wszelkie spostrzeżenia dotyczące rozwiązywania sytuacji konfliktowych czy np. kwestie rękojmi. Jak zachowuje się w takich sytuacjach deweloper? W Słupsku rzadko się zdarza, żeby oddawano do użytku mieszkania z wadami, za których naprawę odpowiedzialna jest firma deweloperska. Warto jednak sprawdzić, czy deweloper, od którego nabywca chce zakupić mieszkanie, szybko rozwiązuje problemy i nie traci zainteresowania klientem, kiedy ten wpłacił już ostatnią ratę.
Inną sprawą jest zgodność rzeczywistości z projektem. Każdy deweloper jest zobowiązany do przekazania nabywcy prospektu informacyjnego, w którym znajdzie się m.in. lista rzeczy, które zobowiązuje się zapewnić dany deweloper. W Słupsku najczęściej to place zabaw, zielone skwery, miejsca wypoczynkowe, parkingi itp. Niestety często projekty na obrazkach w prospekcie są przerysowane i koniec końców okazuje się, że pod nazwą “plac zabaw” dostępnych jest kilka huśtawek i jedna drabinka. Warto zatem dopytać deweloperów o szczegóły - jak co będzie wyglądać. Nawet pomimo wpisania konkretnych informacji i przedmiotów, nie zawsze wiadomo, jak będą one wyglądać. Warto zwrócić uwagę również na inne rzeczy zapisane w prospekcie, jak choćby docelowa wielkość osiedla, ilość wyjazdów i wjazdów czy dostępność ochrony i monitoring. Udogodnień, których nie zobaczymy w tej dokumentacji, nie spodziewajmy się również w rzeczywistości. Tu działa stara zasada - wszystko musi zostać zapisane w papierach.
Deweloperzy ze Słupska szukają możliwości rozbudowy
Im więcej rejonów atrakcyjnych dla firm deweloperskich, a także nabywców mieszkań, tym więcej deweloperów chce budować na danym terenie. Słupsk mocno się rozwija, zapraszając wiele przedsiębiorstw, organizując coraz to nowe inicjatywy kulturalne i miejsca pracy. Widać to zwłaszcza po zmniejszającym się wyludnieniu miasta - nie każdy już wyjeżdża ze Słupska. Lokalizacja blisko morza oraz Trójmiasta przyczynia się znacząco do atrakcyjności tego rejonu zarówno wśród deweloperów, jak i osób szukających spokojnego miasta do zamieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w Słupsku? Można tu wymienić wiele zalet, z których chyba najważniejsze pozostają: niskie koszty życia, dostępne miejsca pracy i niskie ceny zakupu nieruchomości.