Siedlce
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Znaleźliśmy 4 deweloperów w Siedlcach
Aktualnie nasi deweloperzy w Siedlcach realizują 6 inwestycji
Deweloperzy w Siedlcach angażują się w rozwój rynku nieruchomości
Siedlce stanowią lokalne centrum gospodarcze i ważny węzeł komunikacyjny. Przez pewien czas miasto postrzegane było przez pryzmat etapu na trasie ekspansyjnej Warszawa-wschód Polski i swoistego łącznika między tymi dwoma obszarami. Obecnie tutejszym rynkiem interesuje się coraz więcej dużych firm i oznacza to także deweloperów. Siedlce korzystają na bliskości Warszawy, ale sytuacja ta ma również złe strony w postaci migracji mieszkańców do stolicy. Ograniczenie tego zjawiska odgrywa duże znaczenie w planach strategii rozwoju miasta. Przyczynić się do tego może ożywienie na rynku pracy i zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych, co z kolei stwarza sprzyjające warunki do powstawania inwestycji deweloperskich w Siedlcach. Wysoki przyrost naturalny sprawia, że liczba ludności miasta cały czas wzrasta i popyt na lokale mieszkalne również wykazuje tendencję rosnącą. W 2017 r. oddano do użytkowania 597 mieszkań i nie wydaje się aby liczba ta miała spadać w następnych latach. Siedlce są jednym z nielicznych byłych miast wojewódzkich, które aktywnie walczą z wyludnianiem i utratą znaczenia administracyjnego.
Co budują deweloperzy w Siedlcach?
Budownictwo mieszkaniowe w Siedlcach rozwija się zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach. W skali jaką reprezentuje miejscowość, odległość nie jest większym problemem, a osoby poszukujące ciszy, spokoju i przestrzeni znajdą to wszystko na zielonych osiedlach oddalonych od dzielnic centralnych. Lokalizacją popularną wśród potencjalnych nabywców jest Nowy Świat – tam również powstają nowe inwestycje deweloperskie w Siedlcach. Są to głównie kilkukondygnacyjne bloki, ale zdarzają się domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwu- i trzypokojowe, chociaż znajdą się również chętni na kawalerki. Coraz większą grupą odbiorców oferty dewelopera w Siedlcach są osoby w średnim wieku poszukujące dużej przestrzeni, ale jednocześnie nieskore do inwestowania w dom wolnostojący. W odpowiedzi na oczekiwania tych klientów powstają obszerne apartamenty w blokach – oferują duży metraż, a z drugiej strony ich użytkowanie pozbawione jest uciążliwości związanych z eksploatacją domu jednorodzinnego.
Inwestycje deweloperskie w Siedlcach to również powierzchnie użytkowe. Do nowych trendów w całej Polsce można zaliczyć powstawanie wielkopowierzchniowych i wielofunkcyjnych obiektów handlowych. Ich atrakcyjność tkwi w skali i uniwersalności – tę ogromną przestrzeń współdzielona jest przez hipermarkety spożywcze i budowlane oraz wiele punktów usługowych. Dysponuje także własnym parkingiem. Tego typu power centers stanowią ważne punkty na regionalnej mapie – są bardzo dobrze skomunikowane i spełniają większość potrzeb konsumenta, co przekłada się na popularność wśród najemców. Z tego też powodu takie inwestycje pojawiają się w portfolio dużych deweloperów. Siedlce dołączyły do grona miast, gdzie są one realizowane. Ma to tym większe znaczenie, że miastu zależy na przyciągnięciu dużych inwestorów na lokalny rynek – obecnie gros siedleckich przedsiębiorców to małe firmy działające w sektorze handlowym, usługowym i naukowym.
Deweloper w Siedlcach wychodzi naprzeciw potrzebom rynku
Siedlecki rynek mieszkaniowy notuje stabilny wzrost, co jest korzystne dla firm deweloperskich. Wprawdzie boom inwestycyjny zdaje się omijać to miasto – tylko 32% oddanych do użytku mieszkań zostało przeznaczonych na wynajem i sprzedaż – ale deweloperzy w Siedlcach i tak mają co robić. Zapotrzebowanie na mieszkania nadal jest duże i realizowane inwestycje wyprzedają się już na pierwszych etapach budowy, ale tak samo przedstawia się sytuacja w innych miastach. W przypadku Siedlec jest to także element strategii mającej na celu powstrzymanie migracji do większych miast. Z punktu widzenia nabywców ceny inwestycji deweloperskich w Siedlcach prezentują średni poziom. Średnia cena za mkw. mieszkania wynosi tutaj 4,8 tys. zł, a domu – 3,8 tys. zł. Są to jednak dane szacunkowe – ostateczna cena zależy od wielu czynników, na przykład od kondygnacji, na której mieści się lokal. Najmniejszą popularnością cieszą się mieszkania na parterze i najwyższym piętrze – można się zatem spodziewać, że będą one najtańsze.
Wyzwania dla dewelopera w Siedlcach
Firmy deweloperskie w całym kraju muszą sobie radzić z rosnącym problemem braku działek budowlanych w miastach. Atrakcyjne lokalizacje są już w większym stopniu zabudowane i pozostaje jedynie możliwość zabudowy uzupełniającej. Ceny nielicznych wolnych działek są też najczęściej bardzo wysokie. Dlatego też inwestycje deweloperskie w Siedlcach przenoszą się na obrzeża, co niekoniecznie jest minusem dla nabywców szukających odpoczynku i bliskości obszarów zielonych. Jest to zjawisko obserwowane w większości miast i chociaż rozlewanie obszaru metropolii jest niekorzystne, niewiele można z tym zrobić. Innym problemem, z jakim muszą się borykać deweloperzy w Siedlcach, jest brak rąk do pracy i wzrost cen materiałów budowlanych. Podobnie jak kurczące się zasoby działek budowlanych, jest to problem przedsiębiorców w całej Polsce, mimo to firmy deweloperskie starają się nie zwalniać tempa. Niestety, są to zjawiska, które odbijają się negatywnie na wysokości cen mieszkań i domów na rynku pierwotnym.
Jak znaleźć wiarygodnego dewelopera w Siedlcach?
Szukając godnej zaufania firmy deweloperskiej warto skorzystać z pomocy rodziny, znajomych i internetu. Rekomendacja osób, które skorzystały z usług danego przedsiębiorcy jest jednym z bardziej wartościowych źródeł informacji. Inną opcją jest odwiedzenie strony internetowej dewelopera – to, w jaki sposób jest zbudowana i jakie zawiera informacje, może powiedzieć wiele na temat firmy. Szukając opinii na jej temat w internecie należy być przygotowanym na to, że nie wszystkie one muszą być obiektywne. Niemniej jednak warto zajrzeć na forum mieszkańców osiedli zbudowanych przez danego dewelopera – Siedlce nie są dużym miastem, więc warto nawet pokusić się o osobiste odwiedzenie zrealizowanej inwestycji i porozmawianie ze spotkanymi osobami o tym, jak im się mieszka.
W całym procesie zasięgania informacji o firmie deweloperskiej, nie mniej ważne jest zapoznanie z aspektami prawno-finansowymi. Warto to zrobić choćby dlatego aby nie okazało się, że po wpłaceniu zaliczki deweloper zniknął z pieniędzmi klientów. W tym celu warto zajrzeć do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, Krajowego Rejestru Sądowego i Bazy internetowej REGON. Są to otwarte i bezpłatne rejestry, w których można sprawdzić podstawowe dane firmy. Należy się również przyjrzeć sytuacji prawnej przedsiębiorcy – jeżeli posiada on niespłacone wierzytelności i zaległości nawiązywanie z nim interesów będzie raczej złym pomysłem, bo może on nie być w stanie dokończyć inwestycji. Poproszenie o sprawozdanie finansowe również będzie dobrą decyzją – można się z niego dowiedzieć, czy deweloper finansuje przedsięwzięcie ze swoich własnych środków, czy też wziął na nie kredyt. Nieocenionym źródłem informacji o samej inwestycji i lokalu będącym przedmiotem transakcji jest prospekt informacyjny dołączony do umowy – warto dokładnie się z nim zapoznać.