Radom
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Znaleźliśmy 3 deweloperów w Radomiu
Aktualnie nasi deweloperzy w Radomiu realizują 7 inwestycji
Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.
Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.
Deweloperzy na radomskim rynku nieruchomości
Radom to drugie, po Warszawie, najludniejsze miasto w województwie mazowieckim. Pełni również funkcję ośrodka akademickiego i centrum społeczno-gospodarczego. Podejmowane ostatnio działania prorozwojowe mogą dodatkowo zwiększyć znaczenie miasta, także na mapie inwestycyjnej deweloperów. Radom ma szansę już wkrótce stać się ważnym punktem komunikacyjnym, zarówno ze względu na budowę obwodnicy, będącej częścią drogi ekspresowej S7, jak też rozbudowę Portu Lotniczego Radom. Do tego w mieście funkcjonują przedsiębiorstwa świadczące nowoczesne usługi biznesowe i podejmowane są starania w celu pozyskania dalszych inwestorów polskich i zagranicznych. Oznacza to ożywienie na rynku pracy, a co za tym idzie sprzyjające warunki do powstawania kolejnych inwestycji deweloperskich w Radomiu. Miasto jest w orbicie zainteresowań przedsiębiorców również ze względu na bliskość Warszawy. Dla części osób pracujących w stolicy zamieszkanie w Radomiu jest dobrym pomysłem. Ceny nieruchomości są tutaj niższe, a życie tańsze, zwłaszcza w połączeniu z warszawskimi zarobkami.
Co buduje deweloper w Radomiu?
Budownictwo mieszkalne w Radomiu jest tak zróżnicowane, że potencjalni klienci mają w czym wybierać. Oferty firm deweloperskich to zarówno parterowe domki jednorodzinne, jak i wielokondygnacyjne bloki, położone tak w centrum, ale również na obrzeżach miasta. Deweloperzy w Radomiu są zdecydowani wykorzystać rysujący się potencjał. Nabywcy mają do dyspozycji standardowe mieszkania i przestronne apartamenty premium wyposażone w nowoczesne rozwiązania. Bywa też, że mogą wybierać z bazy projektów przygotowanej przez firmę. Niektóre inwestycje deweloperskie w Radomiu realizują założenie domu energooszczędnego – jest to coraz popularniejszy trend w budownictwie. Do klientów przemawia nie tylko możliwość wspierania idei „eko”, ale również wizja niższych rachunków za prąd. Ceny nieruchomości kształtują się różnie, w zależności od piętra, metrażu i dodatków, jak na przykład komórka lokatorska, czy miejsce postojowe. Będą również wyższe w przypadku apartamentów luksusowych, których standard odbiega od przeciętnej.
Deweloper w Radomiu ma też inne projekty – szczególnie w zakresie budownictwa usługowego. Radom jest jednym z dwóch miast, które znalazły się w programie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, którego głównym założeniem jest wspieranie rozwoju centrów usług biznesowych. To oznacza wygospodarowanie działek pod zabudowę biurową i usługową. Zaproszenie do Radomia zagranicznych inwestorów wiąże się bowiem z tym, żeby zapewnić im nowoczesną przestrzeń biznesową na miarę dużych aglomeracji pokroju Warszawy. Obecnie skala tego typu inwestycji deweloperskich w Radomiu rośnie wraz z zapotrzebowaniem na wynajem powierzchni biurowej. Popyt na hale magazynowe i centra logistyczne również ma się dobrze. Inwestorzy warszawscy rozszerzają swoją działalność poza granice stolicy i przenoszą swoje zakłady produkcyjne do mniejszych miast, w tym do Radomia.
Deweloperzy w Radomiu budują pod wynajem
Lokowanie kapitału w nieruchomościach zyskuje coraz więcej popularności. Jest to inwestycja raczej stabilna, bezpieczna i przynosząca mniejszy lub większy zysk. Wszystko oczywiście zależy od lokalizacji i samej nieruchomości. W przypadku Radomia, który przez niektórych bywa nazywany „sypialnią Warszawy”, położenie w bliskiej odległości od stolicy jest dużym atutem – dostrzeże to każdy deweloper. Radom korzysta na bliskości Warszawy, ale też na tym, że nią jednak nie jest – ceny nieruchomości są tutaj tańsze, a stopa zwrotu z inwestycji większa. To sprawia, że znajduje się w orbicie zainteresowań zarówno inwestorów, jak i potencjalnych klientów. Wzmożony ruch związany z rozwojem rynku usług biznesowych powoduje, że opłacalny staje się wynajem, długo- i krótkoterminowy. Wiele inwestycji deweloperskich w Radomiu powstaje z myślą o tym właśnie celu. Firmy deweloperskie patrzą na inwestorów łaskawym okiem – im więcej lokali zakupionych jednorazowo, tym większa szansa na szybkie zakończenie przedsięwzięcia budowlanego.
W 2017 r. aż 70% mieszkań zostało przeznaczonych na cele inwestycyjne – sprzedaż lub wynajem. Deweloperzy w Radomiu cały czas dostarczają lokale na sprzedaż, ale popyt też nie maleje. Nie brakuje chętnych, zarówno wśród inwestorów, jak i potencjalnych lokatorów. Średnia cena za mkw. mieszkania to 3,8 tys. zł, a w przypadku domu jest ona jeszcze niższa – wynosi tylko 2,5 tys. zł. Są to kwoty nieporównywalne z warszawskimi, ale chcąc osiedlić się w Radomiu jednocześnie pracując w stolicy, trzeba doliczyć koszty i uciążliwość dojazdów. W tym przypadku może wiele zmienić powstająca właśnie szybka kolej na linii Radom-Warszawa. To nowe połączenie może spowodować wysyp inwestycji deweloperskich w Radomiu. Już teraz wielu warszawskich pracowników mieszka lub wynajmuje tutaj lokal, a po ułatwieniu dojazdu liczba ta może znacząco wzrosnąć. Zwłaszcza, że w Radomiu sukcesywnie poprawia się jakość życia – wzrasta poziom bezpieczeństwa, udział terenów zielonych w infrastrukturze miejskiej i poziom rozpoznawalności miasta na świecie.
Jak wybrać dewelopera w Radomiu?
Czasy, gdy popyt na mieszkania jest tak duży, że przewyższa podaż i inwestycje wyprzedają się na etapie „dziury w ziemi” nie zachęcają do długiej, wnikliwej analizy oferty dewelopera. Niemniej jednak, jeżeli się tego nie zrobi, można potem gorzko żałować. Gdzie szukać informacji i na co zwracać uwagę? Internet jest pierwszym miejscem, gdzie rozpoczyna się poszukiwania deweloperów. W Radomiu warto jeszcze zajrzeć na fora mieszkańców świeżo zakończonych inwestycji – często zdarza się, że opisują oni swoje doświadczenia z danym przedsiębiorcą. Można też po prostu zadać pytanie jak im się w danym budynku mieszka. Opinie te niekoniecznie muszą w stu procentach odzwierciedlać rzeczywistość, ale rzucą trochę światła na rozważaną firmę deweloperską. Można również skorzystać z polecenia rodziny lub znajomych i wybrać opcję, która sprawdziła się w ich przypadku. Warto też odwiedzić zrealizowane inwestycje dewelopera i obejrzeć je we własnym zakresie - pewne wady, zwłaszcza wynikające z niedbalstwa, mogą być od razu widoczne.
Wytypowanego dewelopera dobrze byłoby sprawdzić pod kątem legalności prowadzonej działalności i sytuacji finansowej. Dobrym źródłem informacji w tym zakresie będzie wyciąg z księgi wieczystej i KRS, który pozwoli sprawdzić czy przedsiębiorca ma problemy prawne. Innym ważnym dokumentem jest prospekt informacyjny, który deweloper dołącza do umowy. Zawiera on informacje dotyczące inwestycji, konkretnego lokalu będącego przedmiotem transakcji i innych przedsięwzięć firmy. Warto się z nim zapoznać aby mieć pełny obraz oferty i podjąć w pełni świadomą decyzję. Dodatkowo pomocne może się okazać uzyskanie od dewelopera informacji o środkach z których finansowana jest inwestycja. Udzielenie firmie kredytu na budowę niekoniecznie powinno budzić obawy. Przed podjęciem takiej decyzji bank dokładnie prześwietla delikwenta, więc uzyskanie kredytu przez dewelopera stanowi w pewnym stopniu potwierdzenie jego wiarygodności.