Tanie aranżacje wnętrz

Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Data publikacji: 28.03.2019, Data aktualizacji: 12.08.2022

2 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 16 głosów

Tanie aranżacje wnętrz
Funkcjonalne, ale nie drogie rozwiązania aranżacyjne w mieszkaniu. Urządzamy pomysłowe wnętrza bez dużych nakładów finansowych.

Sprytne i nie zbyt drogie rozwiązania aranżacyjne do mieszkania to klucz do sukcesu dla tych z Was, którzy cenią sobie funkcjonalność, mając stosunkowo mały budżet do wykorzystania. Podpowiemy Wam jak urządzić mieszkanie, które da Wam komfort i wygodę na lata, a nie zmusi Was do zaciągania długoletnich pożyczek.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jak tanio urządzić wnętrze
 • czy klasyka w kolorach to dobry pomysł
 • jak zaoszczędzić przestrzeń w mieszkaniu

Funkcjonalność przede wszystkim

Najważniejszą kwestią, na jakiej powinniście się skupić, jest funkcjonalność Waszego mieszkania. Nie jest prawdą, że aby wnętrze było komfortowe, musi być urządzone kosztownie. To, co liczy się najbardziej to dobry pomysł i maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Jak pokazują badania, na rynku najlepiej sprzedają się małe mieszkania, co związane jest z polityką banków i warunkami kredytowymi, zwłaszcza w dużych miasta, gdzie lokale mieszkalne są najdroższe. Konieczność urządzenia wnętrza 'tanio i pomysłowo' dotyczy więc ogromnej ilości z Was i warto się do tego dobrze przygotować.

Wykorzystujemy metry

Mówiąc o maksymalnym zagospodarowaniu dostępnej przestrzeni mamy na myśli wykorzystanie jej w poziomie, podczas ustawiania mebli, ale także w pionie, dzięki czemu zyskamy różnorodne powierzchnie do przechowywania. Bardzo dobrym rozwiązaniem do mniejszych mieszkań (choć nie tylko, oczywiście) są wszelkiego rodzaju szafy w zabudowie, najlepiej wykonywane bezpośrednio pod wymiar.

Budując funkcjonalne szafy, garderoby czy schowki będziecie mogli dokładnie zaplanować co i gdzie jest Wam potrzebne. Szafy tego typu to rozwiązania bardzo trwałe i użyteczne, pomieszczą bowiem wszystko to co potrzebne, nie wymagają specjalnej konserwacji, są zwykle niewidoczne i mają wpływ na utrzymanie porządku. Planując takie rozwiązania, pamiętajcie, że zabudowane mogą być nie tylko szafy na ubrania, ale też biblioteczki, półki kuchenne czy cokolwiek przyjdzie Wam do głowy. 

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie drzwi przesuwanych, zarówno w szafach, jak i w całym mieszkaniu. To rozwiązanie zdecydowanie wpłynie na wykorzystanie przestrzeni.

Dużą funkcję spełniały też będą lustra – zamontowane w odpowiednich miejscach znacząco wpłyną na jego postrzeganie wnętrza.

Odpowiednie barwy

Planując aranżację nowego wnętrza lub też remontu już zamieszkiwanego, z naciskiem na to, iż powinno pozostać w dobrej kondycji przez lata, a Wam dawać komfort i sprzyjać wypoczynkowi, zwróćcie uwagę na barwy, jakie zostaną wykorzystane na ścianach. Jeśli zależy Wam na tym, aby wnętrze było przytulne i nie wymagało co sezonowych zmian kolorów, postawcie na klasyczne i tradycyjne rozwiązania, a więc biel, beże czy bardzo delikatne pastele.

Mocne i agresywne kolory mogą szybko się Wam znudzić i wpływać na nastrój, więc jeśli zależy Wam na trwałych aranżacjach, postawcie na klasykę. Warto zadbać też o funkcjonalne dodatki i odpowiednią ilość światła. Planując trwałe rozwiązania, powinniście dobrze się zastanowić, co jest Wam do życia niezbędne, ponieważ od tego zależał będzie Wasz komfort.

Odpuśćcie sezonowe, modne przez chwilę pomysły, stawiajcie na ponadczasowe uniwersalne rozwiązania, które przy niewielkim nakładzie pracy podczas remontu nabiorą nowego życia. Nie warto poddawać się chwilowym kaprysom, jeśli Wasz budżet jest mocno ograniczony. Nie jest sztuką wydać duże pieniądze na aranżację wnętrza, ale sztuką jest, tak je urządzić, aby cieszyło oczy przez kilka lub kilkanaście lat i dawało poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Wspomniane wyżej szafy w zabudowie, drzwi przesuwane, stonowane barwy, ale też uniwersalne meble mobilne, o wielorakich możliwościach wykorzystania czy też prawidłowo dobrane oświetlenie zdecydowanie pomogą w wykorzystaniu wszystkich dostępnych metrów Waszego mieszkania.

 

 

 
wykończenie mieszkania z architektem
Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Dziennikarz z wykształcenia, kierownik zamieszania z zamiłowania. Zawodowo uwielbia organizować imprezy, a prywatnie życie wszystkim dookoła. Ciągle sie przemieszcza, szukając swojego raju na ziemi, zakochana w Skandynawii, marzy, że kiedyś wróci na stałe do Polski.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: