
Ceny mieszkań Poznań
14 568 zł
za m²
Szacunkowy koszt mieszkania o powierzchni 50 m² to dziś około 728 400 zł.
Ile kosztuje nowe mieszkanie w Poznaniu
Pokazujemy mediany i średnie ceny ofertowe z naszej bazy – czyli kwoty, za jakie deweloperzy oferują mieszkania – i zestawiamy je z rzeczywistymi cenami transakcyjnymi z RCN. Dzięki temu widzisz, ile faktycznie płacą kupujący i jaka jest przestrzeń do negocjacji.
Liczba pokoi
Aktualna cena ofertowa
14 568 zł/m²
Aktualna kwota oczekiwana przez dewelopera – punkt wyjścia do negocjacji, nie ostateczna kwota transakcji.
Źródło: baza ofert rynekpierwotny.pl · wrzesień 2026
Cena ofertowa (I kw. 2026)
14 075 zł/m²
Średnia kwota, jakiej deweloper oczekiwał w ogłoszeniach w I kw. 2026.
Źródło: baza ofert rynekpierwotny.pl · I kw. 2026
Cena transakcyjna (I kw. 2026)
12 363 zł/m²
Średnia kwota faktycznie zapłacona, wpisana do aktu notarialnego.
Na podstawie 772 transakcji · Poznań
Źródło: RCN, I kw. 2026 · rynek pierwotny
−12,2%
1 713 zł/m²
Podsumowanie
W I kwartale 2026 średnia cena ofertowa nowego mieszkania w Poznaniu wynosiła 14 075 zł/m², a cena transakcyjna – 12 363 zł/m². Oznacza to, że kupujący płacili średnio o 12,2% mniej niż wynikało z ogłoszeń – około 1 713 zł za każdy metr kwadratowy.
Ceny mieszkań Poznań wykres
Liczba pokoi
Średnie ceny mieszkań w Poznaniu w stanie deweloperskim we wrześniu wynoszą 14 568 zł/m², co oznacza wzrost rzędu 8% r/r oraz wzrost rzędu 1,8% m/m. Mediana, czyli cena środkowa, wynosi 13 500 zł/m² i rośnie o 5% r/r.
Średnie ceny mieszkań w dzielnicach Poznania
Średnie ceny ofertowe nowych mieszkań w dzielnicach Poznania — stan na wrzesień 2026
Liczba pokoi
Dzielnica | Aktualna Cena ofertowa (wrzesień 2026) | Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | Trend cenowy (r/r) | Szczegóły |
|---|---|---|---|---|
| Grunwald | 13 920 zł/m² | 13 329 zł/m² | +4,4% | |
| Jeżyce | 13 828 zł/m² | 13 441 zł/m² | +2,9% | |
| Nowe Miasto | 14 772 zł/m² | 12 767 zł/m² | +15,7% | |
| Stare Miasto | 15 080 zł/m² | 13 482 zł/m² | +11,9% | |
| Wilda | 15 305 zł/m² | 15 249 zł/m² | +0,4% |
Grunwald
Aktualna cena ofertowa | 13 920 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 13 329 zł/m² |
Jeżyce
Aktualna cena ofertowa | 13 828 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 13 441 zł/m² |
Nowe Miasto
Aktualna cena ofertowa | 14 772 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 12 767 zł/m² |
Stare Miasto
Aktualna cena ofertowa | 15 080 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 13 482 zł/m² |
Wilda
Aktualna cena ofertowa | 15 305 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 15 249 zł/m² |
Słownik pojęć
Mediana
Cena środkowa: połowa mieszkań jest tańsza, połowa droższa. Lepiej opisuje typowe mieszkanie, bo nie zawyżają jej pojedyncze, bardzo drogie nieruchomości.
Średnia
Uśredniona wartość wszystkich mieszkań w danym okresie, obliczana jako suma ich cen dzielona przez ich liczbę.
r/r
„rok do roku” – porównanie z tym samym miesiącem poprzedniego roku.
m/m
„miesiąc do miesiąca” – porównanie z poprzednim miesiącem.
Rynek pierwotny
Nowe mieszkania kupowane bezpośrednio od dewelopera.
RCN
Rejestr Cen Nieruchomości – publiczne, bezpłatne źródło danych z wykazem cen transakcyjnych mieszkań.
Najniższa cena za m² – polecane oferty
- Park: 2070 m
4 pokoje | Metraż 104 m2
Gotowe do odbioru
od669 000zł7 697 zł/m2 Bez wkładu własnego
ATAL Idea Swarzędz to nowoczesne, kameralne osiedle położone w doskonale skomunikowanym miejscu. Z pewnością docenią je wszyscy mieszkańcy, dla których ważny jest szybki dojazd do centrum Poznania, jak i bliskość rozległych terenów zielonych i rekreacyjnych, takich jak Jezioro Swarzędzkie. Pierwszy etap inwestycji ATAL Idea Swarzędz to 128 funkcjonalnych i komfortowych mieszkań. Różnorodnośćul. Antoniego Tabaki
ATAL Idea Swarzędz | ATAL S.A.
Kolej: 830 mLas: 1260 mRezerwat: 2040 mAutobus: 550 m2-4 pokoje | Metraż 41-77 m2
Gotowe do odbioru
od374 646zł8 372 zł/m2% Promocje
W Mateckiego 4ALL postawiliśmy na maksymalnie funkcjonalne układy, które łatwo zaaranżować. Niezależnie od metrażu, każde mieszkanie oferuje optymalne doświetlenie i ustawność. 2 pokoje (od 34 m²): Idealny start lub pewna inwestycja. 3 pokoje (od 46 m²): Komfortowa przestrzeń dla młodych rodzin. 4 pokoje (od 71 m²): Swoboda i wygoda dla tych, którzy potrzebują więcej miejsca. Osiedle Mateckiegoul. Mateckiego 4D, Stare Miasto
Osiedle Mateckiego 4ALL | Grupa Inwest
Park: 1490 mLas: 2430 mAutobus: 130 m2-4 pokoje | Metraż 35-113 m2
Oddanie: II kwartał 2028
od420 729zł9 474 zł/m2Bez wkładu własnego
Jeśli szukasz mieszkania w Poznaniu z świetną komunikacją z centrum, a zarazem bliskością terenów zielonych to SIELSKIE PODOLANY są dla Ciebie. Idealne dla singli, inwestorów oraz rodzin z dziećmi – pełna infrastruktura w okolicy : sklepy, poczta, siłownie, salony urody, żłobki, przedszkola, szkoły. Odległość do centrum to zaledwie kilka kilometrów, łatwo się tam dostać zarówno samochodem jak iul. Jasielska 9H, Jeżyce
Sielskie Podolany | Jakon Sp. z o.o.
2-3 pokoje | Metraż 40-59 m2
Gotowe do odbioru
od453 900zł9 520 zł/m2Bez wkładu własnego
Osiedle Witaj to wyjątkowy kompleks mieszkaniowy zlokalizowany z dala od zgiełku miasta, w zielonej części dzielnicy Naramowice w Poznaniu. Całość stanowić będzie nowoczesna zabudowa wraz z starannie zaprojektowaną strefą rekreacyjno-wypoczynkową. Wizytówką osiedla będzie duże wewnętrzne Patio realizowane w kolejnych etapach. Będzie to miejsce sprzyjające relaksowi wśród misternie dobranychul. Bielicowa 2, Stare Miasto
Osiedle Witaj etap II | Osiedle Witaj
Park: 1620 mLas: 2020 mRezerwat: 2050 mAutobus: 370 m2-4 pokoje | Metraż 40-70 m2
Gotowe do odbioru
od437 250zł9 530 zł/m2
Często zadawane pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Poznaniu?
Ile kosztuje mieszkanie w Poznaniu?
Która dzielnica w Poznaniu jest najtańsza?
Jakie dzielnice są najdroższe w Poznaniu?
Metodologia i źródła danych
Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) opiera się na danych z aktów notarialnych i jest prowadzony przez starostów. Dla tego regionu uwzględniono transakcje zarejestrowane od 2009 r. Dane są dostępne bezpłatnie od 13.02.2026 r.
Transakcje trafiają do rejestru z opóźnieniem – zwykle 1–3 miesięcy na rynku wtórnym i nawet do 2 lat na rynku pierwotnym, gdzie wpis następuje przy przeniesieniu własności. Dla konkretnego adresu oznacza to, że dane za ostatnie miesiące mogą być jeszcze uzupełniane o kolejne transakcje.
Ceny ofertowe pochodzą z bazy rynekpierwotny.pl, obejmującej 90% monitorowanych inwestycji deweloperskich w Polsce. Dane są aktualizowane co miesiąc.
Prezentujemy zarówno medianę, jak i średnią – przełącznik nad danymi pozwala wybrać sposób liczenia, a opisy pod wartościami zmieniają się razem z nim. Mediana jest odporniejsza na pojedyncze nietypowe transakcje niż średnia.
Przy każdej cenie transakcyjnej podajemy liczbę transakcji (N), na której została policzona – to pozwala ocenić, jak pewna jest dana wartość.
Gdy liczba transakcji jest niewielka (poniżej 10), wartość traktuj orientacyjnie. Przy małej próbie pojedyncze nietypowe transakcje mocno wpływają na wynik, a przy bardzo małej próbie (poniżej 3) danej wartości nie prezentujemy.
Ceny transakcyjne prezentujemy na poziomie miast; w podziale na dzielnice liczba transakcji jest zbyt mała, by podawać je wiarygodnie.





