Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Muchobór Wielki to osiedle w zachodniej części Wrocławia, które mieści się w dzielnicy Fabryczna. Jego zachodnia granica stanowi jednocześnie granicę Wrocławia. To, co wyróżnia osiedle spośród innych, to z pewnością ogromna ilość inwestycji, jakie niedawno się tu pojawiły. Atrakcyjne tereny zachęcają do zakupu mieszkania. Muchobór Wielki to bowiem duża ilość zieleni, ciszy, ale i świetnie rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Znajduje się tu wiele sklepów, w tym ogromne centrum handlowo-usługowe. Zaskakuje także sama społeczność, która jest niezwykle aktywna i współtworzy osiedle. Przejawia się to np. w częściowym sfinansowaniu remontu ulicy Trawowej - mieszkańcy z własnych kieszeni uzbierali brakujące 10% do budżetu przeznaczonego na budowę nawierzchni. I to nie jedyna taka inicjatywa. Muchobór Wielki to jedno z najbardziej przyjaznych i najchętniej wybieranych miejsc do życia. Nic więc dziwnego, że obecnie nie pozostały już na tym osiedlu żadne działki do kupienia. Ostatnie wolne tereny wykupili właśnie deweloperzy, którzy tworzą na nich nowoczesne osiedla.

Mieszkania na Muchoborze Wielkim a rynek nieruchomości we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska jest jednocześnie dość droga, jeśli chodzi o koszty zakupu mieszkania, jak i płodna w przypadku ilości ofert. W 2017 roku oddano tu do użytku 8 844 lokale, w tym ponad 90% na wynajem lub sprzedaż. Powstaje bardzo dużo różnorodnej zabudowy, w której przeważają nisko kondygnacyjne bloki, luksusowe apartamenty i domki jednorodzinne. Rynek nieruchomości we Wrocławiu jest jednym z najchętniej branych pod uwagę przy wszelkiego typu inwestycjach. Razem z Krakowem i Warszawą znajduje się w czołówce najbardziej dynamicznych oraz opłacalnych. Jak na tym tle prezentują się mieszkania na Muchoborze Wielkim?

Na osiedlu tym powstaje stosunkowo niewiele nowych inwestycji, do czego przyczynia się z jednej strony brak wolnych terenów zdatnych pod budowę osiedli, a z drugiej nacisk mieszkańców na priorytetowe traktowanie zieleni, np. pozostawianie skwerów. Istnieje tu ogromny popyt na mieszkania. Muchobór Wielki stanowi bowiem świetną alternatywę dla betonowego i zatłoczonego centrum, osiedli bez rozbudowanej infrastruktury czy inwestycji znajdujących się w pobliżu okręgów przemysłowych. A jak wygląda nowa zabudowa na tym osiedlu?

Nowe mieszkania na sprzedaż - Wrocław a Muchobór Wielki

Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe, jakie powstają w centrum i na niektórych osiedlach położonych wokół niego, często różnią się od tych na osiedlach znajdujących się bliżej granic miasta. Wynika to oczywiście z zupełnie innych potrzeb kupujących oraz możliwości deweloperów. Przede wszystkim można zauważyć, że na Śródmieściu budowane są przeważnie pojedyncze budynki, wysokie, często wieżowce o bardzo nietypowym designie wykorzystującym dużą ilość szkła. Do tego znajduje się tam mniejsza ilość zieleni, nie przywiązuje się również uwagi do tworzenia części wspólnych.

Na peryferiach sytuacja wygląda inaczej. Ze względu na większą ilość przestrzeni deweloperzy mogą sobie pozwolić na budowę całych kompleksów osiedlowych. Przeważnie charakteryzują się one nastawieniem na wygodę mieszkańców, a w znacznej mierze - rodzin z dziećmi. Właśnie dlatego wiele osób, które chcą w przyszłości założyć rodzinę, decyduje się na mieszkanie, na Muchoborze Wielkim. Do udogodnień, z którymi można spotkać się w nowych inwestycjach, należą najczęściej prywatne place zabaw - dostępne tylko dla mieszkańców danego osiedla, monitoring, cichobieżne windy - także na zewnątrz, zielone dziedzińce, ochrona, parkingi podziemne. Budynki są nisko kondygnacyjne, a na danym piętrze znajduje się zaledwie kilka lokali. Charakteryzują się wysokiej jakości materiałami budowlanymi, które mają lepsze cechy izolacyjne. Wyżej opisane udogodnienia sprawiają, że rok do roku wzrasta popyt na mieszkania, na sprzedaż. Muchobór Wielki jest osiedlem, na którym szybko przybywa mieszkańców. Mimo to nowi lokatorzy mogą cieszyć się dużą ilością przestrzeni i prywatności.

Muchobór Wielki: mieszkania tanie czy drogie?

Wrocław na ogół znajduje się w czołówce najdroższych miast w Polsce, w zakresie nieruchomości. Popyt znacznie przekracza tu podaż, co przekłada się na rosnące ceny. Średnia obliczona dla rynku pierwotnego i wtórnego wynosi obecnie ok. 6 500 zł/mkw. Wliczone w nią są zarówno inwestycje luksusowe kosztujące np. 11 000 zł/mkw., jak i lokale nadające się tylko do remontu o cenach typu 2 000 zł/mkw. Ponadto wartość danego mieszkania w dużej mierze zależy od jego lokalizacji, standardu, a nawet piętra, na którym się znajduje. A deweloperzy oferują również promocje na dane inwestycje. Mieszkania na sprzedaż, na Muchoborze Wielkim są zdecydowanie tańsze niż te w centrum. Przyczyną jest oczywiście ich lokalizacja, czyli obrzeża Wrocławia. Dlatego to świetna opcja również dla osób, które wolą większe lokum w cenie mniejszego w centrum, albo zwyczajnie nie chcą brać ogromnego kredytu. Średnia cena mieszkania na Muchoborze Wielkim wynosi ok. 6 000 zł/mkw., choć z powodzeniem można znaleźć oferty z rynku pierwotnego nawet za 4 700 zł/mkw. Tu średnią dodatkowo podnoszą domy jednorodzinne i bardziej luksusowe lokale. Niemniej wybierając Muchobór Wielki, mieszkania tutaj okazują się znacznie tańsze niż na Krzykach czy w innych rejonach bliżej centrum. Nie są jednak najtańsze we Wrocławiu. Daleko im do cen lokali na osiedlach Psiego Pola, tych bliższych granicy miasta.

Mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu - Muchobór Wielki czy inne osiedle?

Tak, jak koszt zakupu mieszkania nie jest tu wcale wysoki, tak ceny wynajmu mogą zdziwić niejedną osobę. Dochodzą bowiem nawet do 3 200 zł/mies. za 4-pokojowe M. Wydaje się to niedużo dla studentów - każdy z nich zapłaci 800 zł za jednoosobowy pokój. Jednak warto wziąć pod uwagę jeszcze znaczą odległość od centrum i to, że bliżej Śródmieścia można znaleźć podobne ceny. Nie jest to również opcja dla większości rodzin. Kluczem wysokiej ceny są tu standard oraz popularność osiedla. Mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu, na Muchoborze Wielkim poszukują zazwyczaj rodziny i osoby pracujące, o stabilnej sytuacji finansowej. Istotnym czynnikiem jest odległość od pracy, a wielu ludzi pracuje właśnie w pobliżu osiedla. Innych z kolei urzekła duża ilość zieleni i większe możliwości odpoczynku.

Ponieważ lokaty bankowe są średnio opłacalne, wiele osób decyduje się zainwestować właśnie w mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu. Muchobór Wielki jest dla nich o tyle atrakcyjnym osiedlem, że wybierają go właśnie osoby o stabilnej sytuacji finansowej, zwłaszcza nowe lokale o podwyższonym standardzie. Mimo wszystko nie zawsze jest to opłacalny proceder. Dlatego warto inwestycję poprzedzić odpowiednimi badaniami rynkowymi.

Jak dojechać do centrum?

Najprostszą i najczęściej stosowaną opcją komunikacyjną jest samochód. Przez Muchobór Wielki przebiega bowiem autostrada A8 - część zachodniej obwodnicy Wrocławia. Biegnie ona z południa na północ i prowadzi niemal przez całe osiedle. Na Muchoborze Wielkim znajduje się również wiele większych dróg, m.in. Mińska, Graniczna, Rakietowa, Jurija Gagarina, Krzemieniecka, Stanisławowska, Awicenny, Żwirki i Wigury Zachodnia. Niestety nie wszystkie części osiedla są tak dobrze skomunikowane, nie wszystkie bowiem posiadają odpowiednia nawierzchnię. Można tu jeszcze spotkać niewyasfaltowane ulice, które w niektórych rejonach stanowią drogi dojazdowe.

Komunikacja miejska również mogłaby zostać rozbudowana. O ile bowiem z niektórych części Muchoboru Wielkiego bez problemu można dojechać do ścisłego centrum w ok. 40 minut i bez przesaidek, o tyle inne nie są dobrze skomunikowane. Brakuje autobusów, na przystanek nieraz trzeba iść ponad kilometr. W najlepszej sytuacji są centralne rejony Muchoboru Wielkiego, a także okolice wielkich centrów handlowych.

Osiedle znajduje się za to w bardzo komfortowej sytuacji, jeśli chodzi o komunikację lotniczą. W sąsiednich Starachowicach funkcjonuje bowiem wrocławski port lotniczy. Muchobór Wielki stanowi zatem świetną lokalizację dla osób, które często latają samolotami.

Biznes, rodzina, przyroda

W tym krótkim haśle można by określić tę część Wrocławia. Na północnym wschodzie znajduje się tu wiele centrów handlowo-usługowych, w tym Wrocław Fashion Outlet. Na północnym zachodzie z kolei mieści się zagłębie biznesowe, w którym siedziby mają takie przedsiębiorstwa, jak: Uldo Polska, Asplex, DTA, Inter Cars SA, Govecs Poland Sp. z o.o., Kermi Sp. z o.o., ABB Sp. z o.o. i wiele innych.

Część centralna i wschodnia to z kolei typowa zabudowa mieszkaniowa. Funkcjonują tu głównie osiedla, ale także pojedyncze sklepy, apteki i lokale usługowe, również firmy. Działa instytucja kulturalna Wrocławski Klub Formaty oraz stowarzyszenia Klub Młodzieżowy i Klub Seniorów. Oprócz nich, na Muchoborze Wielkim znajduje się wiele szkół i innych placówek edukacyjnych. Również w sporcie osiedle ma swoją reprezentację. To WKS Muchobór Wrocław oraz Klub Sportowy Sporting Wrocław.

Sporą część Muchoboru Wielkiego zajmują tereny zielone. Na północy to cypel - część Parku Tysiąclecia, na północnym zachodzie zbiornik wodny, w centrum skwery i pomniejsze parki, a na południu duży akwen wodny. Wiele muchoborskich rejonów zajmują również pola. Przez niemal całe osiedle przepływa rzeka Kasina oraz jej odnogi i dopływy.

Informacje o Muchoborze Wielkim

Wrocław Fabryczna to największa dzielnica w mieście. Obejmuje całą północno - zachodnią część miasta. Zamieszkuję ją blisko 200 tysięcy mieszkańców. Na terenie Fabrycznej znajduję się najwięcej osiedli mieszkaniowych. Ich nazwy pochodzą od wsi i miast, które włączane były w granice administracyjne miasta. Przy ulicy Trzemielowickiej znajdziemy dawne obiekty koszarowe. Jest to też dzielnica rekreacyjna, głównie ze względu na dużą ilość terenów zielonych takich jak Las Leśnicki czy Las Ratyński. Wschodnia granica tej dzielnicy przebiega wzdłuż Odry. Ceniący sobie zdrowy tryb życia znajdą tu wiele obiektów sportowych jak Centrum Basenowo – Sportowe czy liczne orliki, kluby fitness i siłownie. W północnej części dzielnicy znajduje się Stadion Miejski, który był jedną z aren Euro 2012. Przez Fabryczną przebiega droga krajowa nr 94 oraz obwodnica miasta. Dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum miasta poprzez liczne trasy autobusowe oraz tramwajowe. Znajduję się tu również międzynarodowe lotnisko – Copernicus Airport.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: