Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Wrocław, Fabryczna, Stabłowice

Znaleziono 8 ofert w 1 inwestycji
map

Zobacz na mapie

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Stabłowic:

Stabłowice to dość znane osiedle w dzielnicy Fabryczna, we Wrocławiu. Graniczą one z Pilczycami, Żernikami, Złotnikami, Leśnicą, Marszowicami, Praczami Odrzańskimi i Maślicami. Do Wrocławia zostały przyłączone w 1928 roku. To jedno z miejsc, które najmniej ucierpiało w czasie II wojny światowej. Jest jednym z najgęściej zaludnionych w stolicy Dolnego Śląska. Obecnie trwają szeroko zakrojone prace modernizacyjne związane z przebudową dróg, tworzeniem pasów zieleni czy miejsc rekreacji dla mieszkańców. W planach jest powstanie m.in. nowego centrum osiedlowego wraz z promenadą, a także placówki edukacyjne. Jakość mieszkania na Stabłowicach we Wrocławiu ma się znacząco poprawić. Obecnie bowiem mieszkańcy wskazują na brak wystarczającej ilości dróg, lokali usługowo-handlowych i placówek edukacyjnych. Rada osiedlowa stara się jak najszybciej odpowiedzieć na te potrzeby, jednak modernizacja potrwa jeszcze kilka lat. Skąd wynika tak potrzeb? Przede wszystkim z ciągłej rozbudowy osiedla. Obecnie powstaje bardzo duża ilość mieszkań na Stabłowicach, zarówno od deweloperów, jak i TBS-ów. Zwiększa się zatem liczba mieszkańców.

Mieszkanie na Stabłowicach we Wrocławiu - bezpieczne czy nie?

O osiedlu tym w ciągu kilkudziesięciu lat powstało wiele mitów i stereotypów. Większość z nich żywo funkcjonowała w czasie komunizmu oraz na początku lat 90. Obecnie znaczna część stereotypów na temat mieszkania na Stabłowicach nie ma już racji bytu. Potwierdzenia nie znajdują ani pogłoski o silnym poczuciu braku bezpieczeństwa na tym osiedlu, ani też o dominacji osób z tzw. nizin społecznych. Stabłowice to osiedle jak każde inne - mieszkają tu różne osoby, zarówno w apartamentowcach, jak i TBS-ach. Sprawdza się natomiast informacja o zbyt małej liczbie placówek edukacyjnych czy większych lokali handlowo-usługowych. Do tych ostatnich należy głównie Dino.

Krajobraz tego osiedla zmienia się dość szybko. Obok blokowisk powstają piękne inwestycje deweloperskie, które z jednej strony nie odbiegają nadto od okolicznych nisko kondygnacyjnych bloków, a z drugiej wyróżniają się innym typem elewacji czy architektury, mówiąc ogólniej. Między mniejszymi inwestycjami przybywa zieleni. Całe osiedle jest przebudowywane w ramach nowych planów zatwierdzonych przez władze miasta i osiedla. Dzięki temu mieszkanie na Stabłowicach we Wrocławiu będzie znacznie przyjemniejsze i funkcjonalne dla mieszkańców.

Nowe mieszkania na Stabłowicach

Powstają dość szybko i zagęszczają osiedlową zabudowę osiedla. Najwięcej nowych inwestycji pojawia się na terenach, na których pełno jest zieleni, a także przy zabudowie jednorodzinnej. Bo oprócz mieszkań na Stabłowicach w blokach, wiele jest również domów. Takie usytuowanie pozytywnie wpływa na mieszkańców. Brak sąsiedztwa wysokiej zabudowy, zieleń oraz duża przestrzeń między blokami przyczyniają się do lepszego komfortu mieszkania, poczucia bezpieczeństwa i prywatności. Właśnie dlatego deweloperzy wybierają te miejsca, a nie inne.

Same nowe osiedla przekonują również innymi zaletami. Do każdego mieszkania przynależy miejsce parkingowe, co jest bardzo dużą korzyścią dla mieszkańców miasta, w którym problem ze znalezieniem miejsca parkingowego stał się standardem. Oprócz tego lokale mieszkalne są rozkładowe i słoneczne. Każdy został wyposażony w szeroki balkon, loggię lub ogródek. Mieszkania na Stabłowicach, na nowych osiedlach często są dość mocno wyciszone, dzięki czemu nie słychać hałasu dobiegającego z ulicy. Inwestycje zazwyczaj są ogrodzone, co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców. Na ich terenie można skorzystać z placów zabaw. Całości uroku dodają elementy małej architektury.

Ile kosztuje mieszkanie na Stabłowicach we Wrocławiu?

Stolica Dolnego Śląska jest wymieniana jako jedno z najdroższych miejsc pod kątem rynku nieruchomości. I nic dziwnego - rosnąca popularność miasta przyczynia się do zwiększenia popytu na mieszkania. Stabłowice nie są tu wyjątkiem, choć trzeba przyznać, że to osiedle o bardziej atrakcyjnych cenach niż centralna część Wrocławia. Warto przypomnieć, że średnio za M w tym mieście zapłaci się ok. 6 500 zł/mkw. - mowa o rynku pierwotnym i wtórnym. Przy czym oczywiście wszystko zależy od lokalizacji i standardu. Nowe mieszkanie na Stabłowicach we Wrocławiu można znaleźć już od 4 650 zł/mkw.Zazwyczaj ceny mieszczą się w przedziale 4 500 - 6 500 zł/mkw. Najczęściej spotykane ceny mieszczą się w przedziale 5 000 - 6 000 zł/mkw.

Czy to drogo, czy tanio? Jak zwykle odpowiedź brzmi: to zależy. Jako że stolica Dolnego Śląska jest dość drogim miastem, można uznać, iż nowe mieszkania na Stabłowicach są stosunkowo tanie. Tym bardziej, że w centrum za taki standard płaci się nawet 2-3 razy więcej. Z drugiej strony można poddać w wątpliwość to, czy rzeczywiście mieszkania na Stabłowicach są tyle warte, biorąc pod uwagę ich lokalizację - daleko od centrum. Jednakże wszystkie dane wskazują na to, że jest to opłacalna inwestycja. Tym bardziej, że osiedle jest przebudowywane i rozwijane na korzyść mieszkańców.

Stabłowice: mieszkania jako inwestycje?

Coraz więcej osób decyduje się ulokować swój kapitał w nieruchomości. Przyczynami są m.in.:

 • niski zysk z lokat,
 • większa stabilność cen nieruchomości,
 • wyższy zysk z wynajmu/odsprzedaży,
 • brak ograniczeń, z którymi ma się do czynienia w innych typach inwestycji, np. na lokatach (można wpłacić tylko określoną kwotę).

Powyższe aspekty opisujące aktualną sytuację na rynku powodują zwiększone zainteresowanie również inwestycjami w mieszkanie na Stabłowicach. Wrocław jako atrakcyjne miasto przyciąga nie tylko turystów, którym zależy na noclegu blisko centrum. Przybywa tu również mieszkańców szukających pracy oraz studentów. I to właśnie oni mogą być zainteresowani wynajmem lub kupnem mieszkania na Stabłowicach. Dlatego przekonanie, że inwestować opłaca się jedynie w centrach dużych miast, jest błędne. Okazuje się, że dla znacznej ilości osób bardziej istotne niż bliskość śródmieścia, są takie cechy, jak:

 • niski czynsz,
 • cisza i spokój,
 • przyjemna okolica,
 • kameralność,
 • bezpieczeństwo i prywatność,
 • dobry dojazd,
 • standard i wyposażenie,
 • infrastruktura.

Dlatego wielu ludzi, a zwłaszcza szukający M na stałe i ci, którym zależy na niskim czynszu, wybiera dalsze rejony miast, np. Stabłowice. Mieszkania na osiedlach z dobrym dojazdem do centrum czy innych dzielnic cieszą się dużym powodzeniem we Wrocławiu.

Stabłowice tylko dla zmotoryzowanych?

To kolejny mit wielokrotnie powtarzany we Wrocławiu. Czasy, kiedy Stabłowice były wsią lub krańcem Wrocławia, odeszły już dawno w zapomnienie. Obecnie na tym terenie dobrze funkcjonuje komunikacja miejska - ok. 7 linii autobusowych, w tym dzienne i nocne. Znajduje się tu również przystanek kolejowy Wrocław Pracze, na którym zatrzymują się pociągi regionalne. Warto pamiętać o planowanym zwiększeniu ilości autobusów jeżdżących na Stabłowice.

Zmotoryzowani, jak w każdym innym dużym mieście, muszą się zmagać z korkami w godzinach szczytu. Na Stabłowicach remontowane i poszerzane są drogi, co przyczynia się do wzrostu korków. Niemniej dróg jest dużo i poza godzinami szczytu nie ma żadnych problemów z dojazdem do każdej części Wrocławia. Do najważniejszych należą ulice: Kosmonautów (część drogi krajowej nr 94), Starogajowa, Jeleniogórska, Stabłowicka, Wojanowska. Oprócz tego istotne są również drogi wojewódzkie nr 336 i 337. W ok. 15 minut można dotrzeć do Portu Lotniczego Wrocław SA., a w ok. pół h do ścisłego centrum miasta.

Dlaczego warto zamieszkać na Stabłowicach?

To przede wszystkim przyjemna okolica. Zasoby naturalne obejmują zbiorniki wodne, w tym Cegielnię, oraz parki i skwery. Przez osiedle przepływają rzeki Bystrzyca i Steblówka. Wkrótce ilość zieleni ma się znacznie powiększyć - w planach jest budowa kolejnych parków, promenad i innych zielonych elementów małej architektury. Mieszkańcy mogą skorzystać z oferty Centrum Kultury i Sportu oraz prywatnych ośrodków. Wygląd miasta łączy zieleń z osiedlami mieszkaniowymi oraz lokalami usługowo-handlowymi. Istotnym miejscem handlowym jest targ. Na Stabłowicach ma miejsce wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych, jak np. Dni Fantastyki.

Jak wspomniano wyżej, obecnie trwa rozbudowa i przebudowa osiedla. Warto mieć to na uwadze, wybierając mieszkanie na Stabłowicach. We Wrocławiu niewiele jest miejsc, które z takim rozmachem mają zostać zmienione w najbliższej przyszłości.

Informacje o Stabłowicach

Na Stabłowicach dostępnych jest 8 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy na Stabłowicach mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 44 do 63 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (4 mieszkania).
 • 3-pokojowe (4 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich na Stabłowicach nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Stabłowicach kosztuje 397 448 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: