Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Wrocław, Fabryczna, Popowice - 89 ofert w 3 inwestycjach

 • Port Popowice
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Popowice, ul. Białowieska (4.2 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 7 942/m2

  Inwestycja polecana

  Port Popowice
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 69
  Powierzchnia: 43 - 106 m2
  Liczba pokoi: 2 - 5
  Dla inwestora 25 ofert
  Vantage Development S.A.
 • Legnicka 60C
  Condohotel

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Popowice, ul. Legnicka 60C (3.8 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 10 612 brutto/m2
  Legnicka 60C
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 5
  Powierzchnia: 16 - 23 m2
  Liczba pokoi: 1 - 2
  Dla inwestora 5 ofert
  By made
 • Legnicka Street Etap II
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Popowice, ul. Legnicka (4 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 6 100/m2
  Legnicka Street Etap II
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 15
  Powierzchnia: 50 - 93 m2
  Liczba pokoi: 2 - 3
  Dla inwestora 8 ofert
  Popowice Development Sp. z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Dorzecze Legnickiej

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Popowice, ul. Małopanewska 6 (3.9 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Dorzecze Legnickiej

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Vantage Development S.A.
 • Legnicka Street Etap I

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Popowice, ul. Legnicka (4 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Legnicka Street Etap I

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Popowice Development Sp. z o.o.
 • Softy Lofty Centrum/Legnicka

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Popowice, ul. Przedmiejska (3.2 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Softy Lofty Centrum/Legnicka

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  i2 DEVELOPMENT S.A.
 • Osiedle Popowice

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Fabryczna, Popowice, ul. Wejherowska 43- 45 (4.3 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Osiedle Popowice

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Dach Bud Sp. z o.o.

Dlaczego warto szukać mieszkania we Wrocławiu na Popowicach?

Popowice to spore osiedle we Wrocławiu, w zachodniej części dawnej dzielnicy Fabryczna. Słynie z długiej historii, która znana jest już od XIII wieku. Dogodne położenie Popowic było przyczyną stosunkowo szybkiego dołączenia tych terenów do rozwijającego się Wrocławia. Lokalizacja sprzyjała rozwojowi przemysłu, który powstawał tu dość intensywnie.

Następnie obok fabryk zaczęto budować osiedla mieszkaniowe. Z czasów przedwojennych pozostały tylko kamienice, a także kilka budynków przekształconych na inne ośrodki. Do najbardziej znanych przekształceń należy Centrum Handlowe Magnolia Park powstałe na terenach rzeźni. Obok nieudanych projektów mieszkaniowych z czasów PRL-u powstaje tu również coraz więcej nowoczesnych mieszkań. Wrocław Popowice przyciągają ludzi obecnością dużej ilości terenów zielonych, bliskością Odry i niższymi cenami niż w centrum. Do tego pojawiają się tu inwestycje, które wręcz zachęcają do mieszkania. Popowice stawiają na udogodnienia dla mieszkańców, tereny zielone, zrównoważony rozwój.

Mieszkanie we Wrocławiu na Popowicach

Powstają coraz liczniej, na nowych osiedlach i wśród okolicznej przyrody. Budowane są przede wszystkim z myślą o rodzinach oraz osobach pracujących. W większości nowe osiedla oferują udogodnienia, do których należą monitoring, place zabaw czy parkingi podziemne, które można dokupić do mieszkania. Wrocław Popowice intensywnie się rozwijają, jednak nie oznacza to słabej jakości budownictwa. Lepsza jakość materiałów i konstrukcja budynku mają zapewnić wyższy standard zamieszkania. Do każdego M przynależą balkony i loggie, a do niektórych nawet ogródki. Deweloperzy oferują również możliwość dokupienia komórki lokatorskiej.

Mieszkania we Wrocławiu na Popowicach umieszczone są często w budynkach o nietypowym designie oraz kształcie. Dzięki temu osiedle nie zamienia się w kolejny standardowy ciąg bloków identycznych jak sąsiednie, a nabywca ma możliwość wyboru. Wiele inwestycji położonych jest w dogodnej lokalizacji, co również nie pozostaje bez znaczenia, jeśli mowa np. o komunikacji. Jakość mieszkania na Popowicach wciąż się polepsza.

Cena mieszkania na Popowicach

Bliskość centrum i świetna lokalizacja, a także rozwój infrastruktury miejskiej nie pozostają bez wpływu na cenę mieszkania na wrocławskich Popowicach. Waha się ona od ok. 6 000 zł/mkw. do ok. 10 000 zł/mkw. w przypadku rynku pierwotnego. Dokładna cena wynika z lokalizacji, standardu, a nawet położenia mieszkania. Wrocław Popowice to również jeden z najpopularniejszych terenów wśród nabywców ze względu na bliskość Starego Miasta. Duża ilość chętnych sprawia, że ceny idą w górę. Mimo to nadal są one nieco niższe niż w ścisłym centrum. Dodatkowo obecne są tu tereny zielone, co dla wielu osób jest istotne. A co najważniejsze - deweloperzy nieraz oferują promocyjne ceny mieszkań, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Wartość mieszkania na Popowicach będzie stopniowo wzrastać, w miarę ubywania terenów zdatnych do zabudowy. Atuty tej lokalizacji w połączeniu z zaletami nowych inwestycji powodują, że warto ulokować pieniądze nawet inwestycyjnie w nieruchomości tu położonej. Mimo dość wysokiej ceny mieszkania, Wrocław Popowice to jeden z najlepszych obszarów do życia w tym mieście.

Komunikacja

Bliskość Starego Miasta powoduje, że Popowice są bardzo dobrze skomunikowane. Komunikacja miejska to głównie autobusy, ale i tramwaje. W tej chwili kursuje tu ok. 6 linii tramwajowych oraz ok. 16 autobusowych. Można nimi dojechać do centrum i innych dzielnic Wrocławia. Oprócz tego dostępne są także rowery miejskie, których stacja znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Legnickiej i Wejherowskiej. Niedaleko ul. Popowickiej mieści się stacja kolejowa Wrocław Popowice. W zależności od miejsca startowego, do ścisłego centrum Wrocławia można dojechać w 15-40 min.

Pod względem ilości dróg mieszkanie na Popowicach jest świetnym wyborem. Przez osiedle przebiega droga krajowa nr 5, blisko również do drogi krajowej nr 94. Ta pierwsza stanowi zachodnią obwodnicę miasta. drugą z kolei szybko dojedzie się do autostrady nr 8. Oprócz nich, istotne są również ulice: Legnicka, Popowicka, Bystrzycka, Małopanewska, Niedźwiedzia. Niestety w godzinach szczytu niektóre z nich potrafią się korkować, na co warto zwrócić uwagę przy szukaniu mieszkania we Wrocławiu na Popowicach.

Inwestycje w mieszkania we Wrocławiu: Popowice

Atrakcyjna lokalizacja osiedla sprawia, że warto zakupić tu mieszkanie na wynajem krótko- lub długoterminowy. Kwota wejściowa oczywiście jest dość wysoka, niemniej przy wynajmie może się ona zwrócić w ciągu kilkunastu lat. Ile można zarobić na wynajmie mieszkania we Wrocławiu na Popowicach? Dłuższa umowa to zazwyczaj 4-8% wartości nieruchomości w ciągu roku. Przy wynajmie krótkoterminowym trudno określić spodziewany zysk, ponieważ wiele zależy od popytu. Warto natomiast sprawdzić rynek pod kątem atrakcyjności dla turystów. Może się okazać, że mieszkania na Popowicach wynajmują głównie studenci, pracujący oraz rodziny, którym zależy na wynajmie długoterminowym. Wynajmując nieruchomość, koniecznie trzeba obliczyć również takie aspekty, jak podatek do Urzędu Skarbowego czy podpisanie umowy najmu okazjonalnego, co wiąże się z uiszczeniem opłat u notariusza. Mimo wszystko często okazuje się, że wynajem mieszkania na wrocławskich Popowicach jest bardzo opłacalny i miesięcznie w kieszeni właściciela zostaje średnio od ok. 800 do ok. 1500 zł.

Popowice - czy warto tu zamieszkać?

To jedno z najlepszych miejsc do zamieszkania we Wrocławiu. Na Popowicach obecna jest rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa z Centrum Handlowym Magnolia Park na czele. Obejmuje ona wiele restauracji, zakładów kosmetycznych i fryzjerskich, kin, dyskontów, marketów itd. Mieszkańcy nie mogą narzekać również na brak placówek edukacyjnych w postaci żłobków, szkół podstawowych, przedszkoli czy liceów. Swoje miejsce mają tu Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej “Horyzont” oraz poszczególne oddziały Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Obecne są ośrodki kulturalne i sportowe. Do tych ostatnich należy chociażby Lodowisko Orbita, Pływalnia Orbita czy Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita. Wypocząć można w Parku Popowickim, Parku Miejskim, a także nad Odrą. No i oczywiście blisko stąd do centrum, co przeważa o atrakcyjności mieszkania na Popowicach. Miejsce to spodoba się zarówno studentom, pracującym, jak i rodzinom. Osiedle cały czas się rozwija, co warto wziąć pod uwagę, szukając tutaj swojego M. Niestety pewnym minusem mogą okazać się korki w godzinach szczytu.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij