Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Kosakowo, powiat pucki - 9 ofert w 1 inwestycjach

 • Osiedle Wiosenne

  Nowe mieszkania na sprzedaż pucki, Kosakowo, ul. Słonecznikowa 7 (3 km od Gdyni)
  Ceny od: 4 148/m2
  Osiedle Wiosenne
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 9
  Powierzchnia: 68 - 103 m2
  Liczba pokoi: 3 - 4
  KOSS Development
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Twin Park

  Nowe mieszkania na sprzedaż pucki, Kosakowo, ul. Kalinowa (2.9 km od Gdyni)
  Archiwalna
  Twin Park

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  DS Development Sp. z o.o. Sp. K.
 • Harmony

  Nowe mieszkania na sprzedaż pucki, Dębogórze, ul. Paprykowa (2.2 km od Gdyni)
  Archiwalna
  Harmony

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  DS Development Sp. z o.o. Sp. K.

Kosakowo to niewielka wieś położona na północy Polski. Znajduje się w powiecie puckim, w województwie pomorskim, zaledwie ok. 11 km od centrum Gdyni i ok. 33 km od centrum Gdańska. Jej ogromną zaletą jest oczywiście bliskość Morza Bałtyckiego (zaledwie w odległości ok. 3,3 km), co powoduje zwiększoną popularność tego terenu w sezonie letnim. Dzięki temu wieś nie przypomina typowej wioski, w której dominują użytki rolne. To niewielka miejscowość o rozbudowanej infrastrukturze miejskiej, wśród której przeważają sklepy i małe przedsiębiorstwa. Korzystna dla mieszkańców oferta kulturowa oraz sportowa znacząco przyczyniają się do chęci znalezienia mieszkania w Kosakowie, a nie okolicznych miejscowościach przepełnionych zazwyczaj turystami. Mimo wszystko jednak pełnej oferty powinno szukać się w całej gminie, ponieważ wieś jest niewielka. Stąd łatwo wywnioskować, że i dojazd w rejony typu Rumia, Wejherowo czy Rewa nie stanowi problemu nawet w przypadku osób niezmotoryzowanych. Mieszkanie w Kosakowie wiąże się również z wieloma zaletami związanymi z niewielkim obszarem i urokliwymi krajobrazami.

Kosakowo: mieszkania nie dla każdego

Wieś charakteryzuje się niską zabudową, w której przeważają domy jednorodzinne. To przesądza także o charakterze nowych mieszkań w Kosakowie. Przede wszystkim lokowane są one w domach wielorodzinnych o maksymalnie 2 piętrach. Z tego względu okolica jest bardziej jednolita, a nowa zabudowa nie psuje krajobrazu. W 2017 roku oddano do użytku 22 mieszkania w Kosakowie, w tym również domy jednorodzinne. Lokale mieszkalne zazwyczaj charakteryzują się dużą powierzchnią i stosunkowo niską ceną. Przeważają metraże w okolicach 70-80 mkw., z rzadka można znaleźć coś poniżej 50 mkw. Mimo to często bardziej opłaca się nabyć większe mieszkanie w Kosakowie niż niewielkie w Gdyni czy nawet Rewie.

Do najpopularniejszych udogodnień dla mieszkańców nowych inwestycji należą duże balkony i ogrody, miejsca parkingowe, place zabaw, monitoring, pełne infrastruktura wodno-kanalizacyjna oraz elektryczno-światłowodowa. To oznacza, że osiedla są dobrze zabezpieczone, a mieszkańcy nie muszą obawiać się o konieczność wniesienia dodatkowej opłaty za przyłącza. Bardzo korzystne w przypadku zakupu nowego mieszkania w Kosakowie jest zarządzanie osiedlami przez wspólnoty mieszkaniowe i prywatne firmy administracyjne, a nie przez publiczne spółdzielnie.

Cena mieszkania w Kosakowie

Jeśli nabywca szuka spokojnego miejsca, większej kameralności oraz prywatności, powinien zastanowić się nad mieszkaniem w Kosakowie. Ceny tego typu nieruchomości są tu znacznie niższe niż w ośrodkach turystycznych położonych tuż przy Bałtyku. Wystarczyły ok. 3 km odległości od morza, by koszty znacznie spadły. Średnia cena mieszkania w Kosakowie wynosi ok. 4 500 zł/mkw., choć wiele nieruchomości z rynku pierwotnego można znaleźć w znacznie niższej cenie. Przykładowo lokale mieszkalne w nowych inwestycjach zaczynają się już od ok. 4 000 zł/mkw. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w niektórych z nich należy wykupić dodatkowo miejsce parkingowe, co jest jednak normą w dużych miastach. W porównaniu z Gdańskiem czy Gdynią mieszkania w Kosakowie kupi się nawet ok. 3 500 zł/mkw. taniej. Warto zwrócić również uwagę na to, że na Pomorzu panuje zazwyczaj zasada “im dalej od morza, tym taniej”, co oznacza, że nad samym Bałtykiem ceny znacznie wzrastają. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ cieszą się znacznie większym popytem nie tylko wśród osób, które szukają M dla siebie, ale również dla tych, które zajmują się wynajmem krótkoterminowym.

Kosakowo: mieszkania na wakacje

Interes związany z zakupem nieruchomości pod wynajem kwitnie. Nisko oprocentowane lokaty sprawiły, że ludzie zaczęli szukać bardziej opłacalnych sposobów inwestycji. Dzięki temu zyskało wiele mniejszych miejscowości, jak chociażby Kosakowo. Mieszkania tu są stosunkowo tanie, a ich wynajem wakacyjny cieszy się sporą popularnością. Sezon zaczyna się dość wcześnie, bo już w kwietniu, a kończy nawet w październiku. Mieszkania na wynajem krótkoterminowy są w Polsce coraz popularniejszym sposobem na podróżowanie i zarabianie. Co prawda, wymagają one od właściciela większego zaangażowania - trzeba sprzątać, zmieniać pościel, uzupełniać środki chemii gospodarczej. Jednak ceny za noclegi dorównują tym hotelowym. Powoli pokoje hotelowe są wypierane przez mieszkania. Kosakowo jest dobrym przykładem, który pokazuje, że tego typu inwestycje stają się popularniejsze i bardziej opłacalne. Właściciel może zarobić nawet do 6% wartości mieszkania w ciągu roku. Najemca zyskuje za to swobodę, kameralność i dostęp do kuchni. To sytuacja, z której obydwie strony są zadowolone.

Wieś, ale jednak miasteczko

Mimo statusu wsi, w Kosakowie ciężko dostrzec typowe gospodarstwa wiejskie. Dominują domy jednorodzinne, wille, nowoczesne osiedla. Do tego można tu znaleźć w pełni rozbudowaną infrastrukturę, w tym sklepy czy lokale usługowe. Od czasu do czasu odbywają się imprezy kulturalne, rozrywkowe, sportowe. Warto zwrócić uwagę także na okoliczne wsie, w których również dużo się dzieje. Bliskość morza ma tu ogromne znaczenie, ponieważ to właśnie ono stanowi obiekt zabawy, rozgrywek sportowych czy wydarzeń kulturalnych. Z drugiej strony w Kosakowie można wziąć udział w zawodach niekoniecznie związanych ze sportem wodnym, np. biegach, Laser Run City Poland czy szachach. Kosakowskie Centrum Kultury proponuje z kolei m.in. Święto Plonów - dożynki, Disco Granie, warsztaty z programowania czy Festiwal Twórczości dla Dzieci Karuzela Sztuki. Niezmienną propozycją pozostają szlaki rowerowe, pikniki na plaży czy wśród zieleni. Warto zwrócić uwagę również na bliskość Trójmiasta, którego oferta rozrywkowo-turystyczna jest już znacznie większa. A jak z dojazdem do Kosakowa?

Kosakowo - ani blisko, ani daleko

Wieś znajduje się na Pomorzu, w dodatku dość blisko Trójmiasta, co przesądza o jej możliwościach komunikacyjnych. Do Gdańska można stąd dojechać w 40 min., do Gdyni - ok. 20, nad Bałtyk w ok. 10. Główną drogą pozostaje tu droga wojewódzka nr 101, do której można dojechać przez ul. Wojciecha Chrzanowskiego. Liczne lokale uliczki zapewniają dogodny dojazd w każde miejsce wsi i okolic. Warto również podkreślić, że niedaleko Kosakowa przebiega droga krajowa nr 6 - część drogi międzynarodowej E28, a jednocześnie odcinek S6 - wewnętrznej obwodnicy Trójmiasta. Dzięki temu dojazd samochodem do Gdyni czy Gdańska nie sprawia wielu problemów.

Podobnie jest z komunikacją miejską. Obecnych jest kilka linii autobusowych, które kursują między Kosakowem i innymi mniejszymi miejscowościami a Gdynią. Większość tych linii kursuje w ciągu dnia, ale jest również jedna nocna. Dzięki temu niezmotoryzowani mieszkańcy nie mają problemu z dojazdem do pracy czy też dużego miasta.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij