Tumskie Ogrody

ARCHIWALNA

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przezArchicom Polska S.A.

Prezentacja archiwalna, zachowana do celów statystycznych portalu RynekPierwotny.pl

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 287 ofert w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Wyszyńskiego 56(0.1 km dalej)
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Śródmieście, Ołbin, ul. Wyszyńskiego 56 (1.4 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 9 600 brutto/m2
  Wyszyńskiego 56
  Termin oddania: 1 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 12
  Powierzchnia: 50 - 142 m2
  Liczba pokoi: 2 - 5
  Dla inwestora 2 oferty
  OKRE Development Sp. z o.o.
 • Lokum Vena etap II(0.6 km dalej)
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Śródmieście, Nadodrze, ul. Poniatowskiego (1.3 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 9 313 brutto/m2
  Lokum Vena etap II
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 44
  Powierzchnia: 25 - 102 m2
  Liczba pokoi: 1 - 3
  Dla inwestora 38 ofert
  Lokum Deweloper
 • Młyn Maria(0.6 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Śródmieście, ul. Staromłyńska 4 (0.9 km od centrum Wrocławia)
  Młyn Maria
  Termin oddania: 2 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 46
  Powierzchnia: 29 - 117 m2
  Liczba pokoi: 1 - 3
  RealCo Property Investment and Development Sp. z o.o.

Opis Inwestycji

Zespół zabudowy mieszkaniowo-usługowej "Tumskie Ogrody", zlokalizowany u zbiegu ul. Sienkiewicza i al. Matejki, obejmuje mieszkania o powierzchni od 26 do 99 m2, z których każde posiadać będzie duży balkon lub taras. Parter budynku, od strony al. Matejki, zajmą lokale usługowe. Na wewnętrznym patio na dzieci czekać będzie w pełni zagospodarowany plac zabaw, a dorośli odpoczną wśród zieleni i oświetlonych alejek.Szeroka gama ergonomicznie zaprojektowanych mieszkań umożliwi przyszłym nabywcom wybór lokalu dopasowanego do potrzeb i oczekiwań. Położenie kompleksu zagwarantuje wygodny dostęp do infrastruktury: obiektów kultury, instytucji administracji, szkolnictwa, handlu i rozrywki, a rozwinięta w tym rejonie sieć komunikacji miejskiej ułatwi połączenie z każdą częścią miasta. Wyjątkowość tego miejsca podkreśli również bliskość Ostrowa Tumskiego oraz Starego Miasta.Przy projektowaniu mieszkań inwestor przyjął założenie pełnego wykorzystania naturalnego nasłonecznienia. Temu celowi służyć będą duże przeszklenia ścian, podkreślające jasne i przestronne wnętrza. Motywy roślinne, które pojawią się na elementach szklanej fasady, będą nawiązaniem do bezpośredniego sąsiedztwa Ogrodu Botanicznego.Planowane zakończenie inwestycji – IV kwartał 2013 roku.Autorem projektu jest ceniona na wrocławskim rynku Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci sc, laureat wielu nagród w dziedzinie architektury.

Inwestycja Tumskie Ogrody znajduje się na Ołbinie, al. Matejki (1.3 km od centrum Wrocławia), została zrealizowana przez dewelopera Archicom Polska S.A..

Inwestycja Tumskie Ogrody została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2013 roku.

Cały projekt składa się z 81 nowych mieszkań. Budynek posiada od 4 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Tumskie Ogrody pozostało na sprzedaż 0 mieszkań0.

Dla przyszłych mieszkańców deweloper Archicom Polska S.A. przewidział również:

 • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2012 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2013 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:budynek posiada od 4 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:cała inwestycja składa się z 81 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:informacja u dewelopera.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:posiada.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne: dodatkowo płatne - zakup obligatoryjny.
Udogodnienia: plac zabaw.
Przyroda:w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka.

Lokalizacja inwestycji Tumskie Ogrody

Wrocławskie Śródmieście rozciąga się naprzeciw Starego Miasta na prawym brzegu Odry. Jest małą dzielnicą Wrocławia ponieważ zajmuje jedynie 16 km2, zamieszkuję ją ponad 100 tysięcy osób. Wschodnią część Śródmieścia stanowi Wielka Wyspa, na której znajdują się osiedla: Zacisze, Sępolno i Biskupin. To właśnie w Śródmieściu znajduje się najstarsza część miasta – Ostrów Tumski, w którym znajdziemy liczne zabytki nawet architektury gotyckiej. To właśnie na moście Tumskim zakochani od lat przyczepiają kłódki mające symbolizować ich uczucie. W Śródmieściu znajdują się liczne wydziały Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego. Śródmieście jest centralną częścią miasta w związku z czym bez problemu można poruszać się po niej pieszo. Z pozostałymi dzielnicami Wrocławia łączą Śródmieście połączenia autobusowe lub tramwajowe, i tak: Z Krzykami tramwaj nr 17, z Psim Polem autobus D, z Fabryczną autobusem 122, ze Starym Miastem tramwaj nr 10. Śródmieście przecina droga krajowa nr 98. W sezonie letnim po Odrze przepływa również tramwaj wodny.

Komunikacja

Śródmieście to zabytkowa część Wrocławia. Z racji tego, że jest to centralna część miasta przejeżdża przez nią wiele autobusów i tramwajów. Najważniejszymi liniami są: autobusy C (łączy bardzo odległe punkty) oraz 115 (bardzo ważne połączenie dla studentów). Najważniejszą linią tramwajową Śródmieścia jest 6, bowiem jej trasa przebiega wzdłuż ulicy Jedności Narodowej.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Tumskie Ogrody mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 120 metrów od inwestycji Tumskie Ogrody znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Ogród Botaniczny.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Tumskie Ogrody znajduje się się 10 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Szkoła Podstawowa ,,Primus" w odległości 190 m, Publiczne Przedszkole Centrum Rozwoju Dziecka Berek! w odległości 260 m, Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO w odległości 270 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Tumskie Ogrody jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Medi Partner w odległości 40 m, Polskie Centrum Zdrowia w odległości 330 m, Przychodnia Śródmieście w odległości 340 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Tumskie Ogrody składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 20 m znajduje się Żabka, w odległości 130 m znajduje się Żabka, w odległości 210 m znajduje się Rybka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Tumskie Ogrody w odległości 150 m znajduje się Boisko, w odległości 200 m znajduje się Boisko, w odległości 220 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 03.08.2012

Data aktualizacji: 24.11.2017

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie