Cztery Wieże, Etap I, wieża A

Oferta archiwalna

Lokale użytkowe na sprzedaż oferowane bezpośrednio przez Activ Investment Sp. z o.o.

Katowice, Zespół Dzielnic Północnych, ul. Chorzowska

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Cztery Wieże, Etap I, wieża A

3 zdjęcia

Cztery Wieże, Etap I, wieża A
Cztery Wieże, Etap I, wieża A
Cztery Wieże, Etap I, wieża A

Najbliższe inwestycje

  • Murapol Dębowe Tarasy

    Murapol S.A.

  • Sokolska 30 Towers

    ATAL S.A.

  • Słoneczne Tarasy

    Mota-Engil Real Estate Management Sp. z o.o.

Opis Inwestycji

Cztery Wieże to nie tylko mieszkania i apartamenty – w kompleksie docelowo mieścić się będzie także 14 000 m2 powierzchni handlowo-usługowej. W pierwszym etapie (Wieża I) pod taką działalność przewidziano ponad 1 300 m2. Lokale usługowe będą miały witryny i wejścia zarówno od strony ul. Chorzowskiej, jak i od osiedla 1000-lecia. Co ważne, wielkość oraz aranżacja lokalu zależeć będzie od oczekiwań klientów. Minimalna powierzchnia lokalu wynosi 180 m2.

Prowadzenie działalności w takim miejscu jak Cztery Wieże wiąże się z wieloma atutami:

Inwestycja jest doskonale widoczna i dostępna zarówno dla podróżujących komunikacją indywidualną, jak i zbiorową – od centrum miasta dzieli ją zaledwie 5 km. Ulica Chorzowska to jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych regionu.

Cztery Wieże położone są na największym osiedlu w Katowicach. Mieszka tu ponad 20 tys. ludzi. Każdy lokal będzie znany osobom na całym osiedlu.

Cztery Wieże położone są w tak specyficznym miejscu, że znane będą mieszkańcom nie tylko Katowic, całej aglomeracji śląskiej, województwa ale także i innych regionów Polski. Przyczyną jest usytuowanie inwestycji pomiędzy Stadionem Śląskim, a głównym wejściem do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku.

Odbywają się tu najważniejsze w regionie imprezy sportowe, jak i ogromne wydarzenia kulturalne, np. koncerty światowych gwiazd jak U2, Rolling Stones, The Police,  Metallica. Park Chorzowski, “Zielona Wyspa” na mapie Katowic, to jeden z największych miejskich parków w Europie, odwiedzany przez dziesiątki tysięcy ludzi.

Wyjątkowość Czterech Wież polega nie tylko na funkcjonalności całego kompleksu usługowo-mieszkalnego, ale także wyjątkowo dobrej lokalizacji. Powstanie on zaledwie 6 min. od centrum Katowic, przy ulicy Chorzowskiej – jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Aglomeracji Górnośląskiej. Po drugiej stronie ulicy znajduje się Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka – “zielona wyspa” na mapie miasta, odwiedzana przez dziesiątki tysięcy mieszkańców, z licznymi trasami spacerowymi i rowerowymi, placami zabaw, wesołym miasteczkiem, zoo, Planetarium itp.

W najbliższym otoczeniu funkcjonują liczne przystanki komunikacji miejskiej. Zaledwie 5 km dzieli inwestycję do Spodka czy dworca PKP, a od Silesia City Center zaledwie 3 km. Z Czterech Wież szybko i łatwo dostać się można także na Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach.

Inwestycja Cztery Wieże, Etap I, wieża A znajduje się w Zespole Dzielnic Północnych, ul. Chorzowska (2.4 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez dewelopera Activ Investment Sp. z o.o..

Inwestycja Cztery Wieże, Etap I, wieża A została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2014 roku.

Cały projekt składa się z 8 nowych lokali użytkowych znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym, posiada 1 kondygnację naziemną.

Aktualnie w inwestycji Cztery Wieże, Etap I, wieża A pozostało na sprzedaż 0 lokali użytkowych0.

Deweloper Activ Investment Sp. z o.o. nie przewidział miejsc postojowych.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2012 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2014 roku.
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 1 budynku.
Liczba kondygnacji:
budynek posiada 1 kondygnację naziemną wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.
Liczba lokali:
cała inwestycja składa się z 8 lokali użytkowych.
Wysokość pomieszczeń:
informacja u dewelopera.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:
informacja u dewelopera.
Miejsca postojowe:
w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych.
Udogodnienia:
informacja u dewelopera.
Przyroda:
informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji

Katowice to miasto w województwie Śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców 320 tys. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice, pogrupowane w zespoły dzielnic: północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z 18-toma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Cztery Wieże, Etap I, wieża A mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 70 metrów od inwestycji Cztery Wieże, Etap I, wieża A znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Park Śląski Wesołe Miasteczko.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Cztery Wieże, Etap I, wieża A znajdują się się 3 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Miejskie Przedszkole nr 23 w odległości 340 m, Miejskie Przedszkole nr 57 w odległości 380 m, Miejskie Przedszkole Nr 30 w odległości 550 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Cztery Wieże, Etap I, wieża A jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Prof-Med w odległości 340 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Cztery Wieże, Etap I, wieża A składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 320 m znajduje się BioBazar Huta Baildon, w odległości 420 m znajduje się Sklep osiedlowy, w odległości 440 m znajduje się Żabka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Cztery Wieże, Etap I, wieża A w odległości 400 m znajduje się Boisko, w odległości 410 m znajduje się Boisko, w odległości 470 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 06.04.2012
Data aktualizacji: 24.11.2017

Artykuły powiązane:

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: